Sirina Sirina komentáře u knih

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Milé, příjemné, žádná věda, Člověk si u toho pěkně odpočine.

09.01.2022 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Každý rok si během Vánoc tuhle knihu přečtu a je to jako vrátit se domů.

30.12.2021 5 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Kateřina Ševčíková

Slovanská mytologie mě poslední dobou hodně baví a Přízraky jsou jí plné. Za to dávám hvězdičku navíc, ale jinak mi žádná z postav nepřirostla k srdci, a tak mi ani nevadil konec knihy. Celkem tedy tři hvězdičky jsou podle mě k prvotině autorky férové.

30.12.2021 3 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

Slušné pokračování prvního dílu. Docela mě baví ten trojlístek hlavních postav. Ale mrzí mě, že třetí díl vyšel jen jako e-kniha.

20.11.2021 4 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Tahle knížka se čte sama. Ale musím přiznat, že děj mi přišel takový hodně jednoduchý a byl samá předvídatelná zápletka. I tak je to jako oddechovka super.

20.11.2021 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Skvělé zakončení série. Mám moc ráda autorčin styl vyprávění a Ravka mě prostě chytla za srdce.
Nemůžu si pomoct, ale postava Temnyje mi nepřišla tak prvoplánově zlá. Člověk na jednu stranu chápe jeho pohnutky, než se to celé zvrhlo.
Jsem nadšená z Nikolaje, to je pro mě postava, která tomu příběhu dodala ten správný šmrnc a neumím si představit příběh bez něj. Nejspíš by to byla pěkná nuda, takže se moc těším na knihy o něm.

20.11.2021 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl byl o něco slabší než první. Nemohla jsem si zvyknout na ufňukanou Alinu a Mal mě až nepříčetně vytáčel. Naštěstí se tu objeví nová postava, která to zachraňuje a vzniká díky ní atmosféra podobná Šesti vranám.

06.11.2021 4 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Stručné, jasné, výstižné. Plus je popsáno několik dobrých příkladů.
Musím se přiznat, že teď mnohem víc pozoruji našeho psa a opravdu to funguje. Člověk ani netuší, co všechno ta drobná psí gesta znamenají.

06.11.2021 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

K téhle sérii jsem se vlastně dostala až poté, co knihy vyšly s novou obálkou. Nejdříve jsem četla Šest vran a proti nim je Griša slabší, ale pořád se to pohybuje nad průměrnou fantasy.

22.10.2021 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

O téhle knize budu asi ještě dlouho přemýšlet. Při čtení jsem se nedokázala zúčastnit. Vlastně ve mně ten příběh nevyvolal žádnou emoci, ale teď s odstupem času to už chápu. To prozření, že existuje vlastně úplně jiný svět, než autorka znala z dětství, muselo hodně bolet. Jenom tři hvězdy dávám proto, že celkem nedávno jsem četla Unorthodox a ta kniha mi přišla lépe propracovaná.

22.10.2021 3 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Přestože se člověk snadno ztratí v množství postav, je to jedna z mých nejoblíbenějších her.

17.10.2021 5 z 5

Prokletí Černé královny Prokletí Černé královny Pierre Pevel

Tohle je jedna z těch knih, které se vybírají podle obálky. Na začátku jsem měla docela problém se spoustou postav a jmen, ale potom už se to četlo dobře. Plus dávám se spoustu magických tvorů včetně okřídlených koček.

09.10.2021 3 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Zápisník jsem přečetla za dva dny. Klobouk dolů za tu odvahu veřejně se přiznat k této závislosti a snahu pomoct ostatním.

09.10.2021 3 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Konečně si nepřepadám jako nejdivnější člověk na světě! Skvělá kniha na pobavení a odreagování.

20.09.2021 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Losos mě mile překvapil. Bára byla sice místy až moc cynická a sebestředná, ale ty její moudra, to byla prostě bomba. Trochu rozpačitě na mě působila představa nebe, ale vlastně proč ne. Jako oddechovka dobrý.

20.09.2021 3 z 5

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Pro mě byla ohromná novinka, že u Pinkertona pracovaly i ženy, a proto jsem se moc těšila na knížku. Bohužel tohle nebyla ani moc detektivka nebo román, spíš to byla taková soupiska dobrodružství a případů.

20.08.2021 3 z 5

Můj dědeček by mě popravil Můj dědeček by mě popravil Nikola Sellmair

Upřímně? Nechtěla bych se dozvědět temnou rodinnou historii tímto způsobem. Ale! Bylo zajímavé podívat se na tohle téma očima potomků. Přesto mi kniha přišla děsně nepřehledná a často jsem se ztrácela.

20.08.2021 2 z 5

Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Deborah Feldman

Mám za sebou knihu i seriál. Každé má něco do sebe. Je mi záhadou, jak v dnešní době ještě může existovat takhle extrémní způsob života. Jsem ráda, že autorka tuhle knihu napsala a rozvířila tak vody.

08.08.2021 4 z 5

Loď v Bretani Loď v Bretani Marta Davouze

Moc se mi líbil styl vyprávění a bohatost jazyka, ale jinak mě kniha nenadchla. Dvě hvězdičky dávám za nadhled v boji se zákeřnou nemocí.

27.07.2021 2 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Za mě jedna z nejlepších trilogií.
Pravda je, že mi docela chyběla Citra a Rowan, ale jejich nepřítomnost byla poměrně dobře nahrazena novými postavami. A ve finále jediné, co mě opravdu vytočilo, bylo chování smrtky Faradaye.
Rozhodně doporučuji si tuhle knihu a vlastně celou sérii přečíst.

18.07.2021 5 z 5