Čarodějky malostranské

Čarodějky malostranské
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408133/bmid_carodejky-malostranske-uZM-408133.jpg 4 136 136

Čarodějky malostranské série

1. díl >

Na Malé Straně se vždy děly zvláštní věci. Občas na vás mrkl chrlič, ve stínech jste mohli spatřit strašidlo nebo jen zvláštní holku, co uměla věci, které by nikdo nečekal. Lidem ale vždy stačilo na chvíli zavřít oči a pocit něčeho nepřirozeného se ztratil. Lidem, ne čarodějkám, které na Malé Straně žily od nepaměti. Většinou slušně a spořádaně, což se nedá říct o Ginevře, jejíž rodina byla i na čarodějnické poměry velmi zvláštní a jejíž tajemství nečekaně vyplouvají na povrch zrovna ve chvíli, kdy po Praze začnou mizet strašidla, strachem se schovávat domovní znamení a selhávat mocná kouzla. A do toho všeho jí ve škole všichni pořádně pijí krev. Vítejte v dobrodružném světě malostranských čarodějek, které si dokážou poradit i v těch nejsložitějších situacích.... celý text

Přidat komentář

Ennie
15.05.2024 4 z 5

Moc hezky vymyšlený příběh pro děti

Atanone
12.03.2024 5 z 5

Moc mě to bavilo. Pohladilo mě to po duši. To tak asi ke komentu vše.
Všem holkám, co stárnou pomaleji, doporučuji :D


evineckY
11.01.2024 5 z 5

Pěkně napsaná fantasy a opět z pera české autorky.
Setkáváme se strašidly, čarodějnicemi, upíry, vodníkem, gnomem aj. příšerkami, dobové znaky na domech a uličky Prahy.
Kniha je napsaná příjemným stylem a pěkně se četla.
I čarodějka se může zamilovat...

Sandalkar
08.01.2024 5 z 5

Povedene. Nadchlo me zapojeni prazskych domovnich znameni a ceskych nadprirozenych bytosti (vodnik, bludicky). Jedine, za co davam dolu hvezdicku, je romanticka linka (Teo), ktera je v YA asi nutna, ale tady byla takova plocha. Treba se rozjede v dalsich dilech.

veriszv
05.10.2023 4 z 5

Skvělá atmosféra, bavilo mě to moc, i když už dávno nejsem dítě!

Hzjena
11.09.2023 3 z 5

Milá kniha, která mě překvapila svou plynulostí, nevtíravým dějem a celkovou lehkostí knížek pro mladší čtenářstvo.


Bohužel má i pár záporů, které ji satanžel srážejí zbytečně dolů byť to není na první pohled/poslech znát. Jedním z nich je že až moc balancuje na hranici žánrů děti/dospívající mládež... Pokaždé když jsem už už myslel že by mohla být pěknou YA fantastikou srovnatelnou třeba s Harrym, nebo nevimpročtakopěvujícím Percy Jacksonem, tak to autorka zabije těžkotonážnímy infantilnímy pasážemy vhodnými pro opravdu malé děti, aby zase v následující kapitole rozvíjela děj spíše k dospívajícímu publiku.... Škoda

Druhý zápor, který podle mě knihu hodně limituje je její tvrdý feminismus. Ano, tak nějak jsem tušil, že je kniha spíše pro dívky, ale v půli druhé knihy mi došlo, že jediné mužské charktery které se v knihách objevují jsou tyrani, alkoholici, upíři a samozřejmě nechutní smilníci, kteří ani čarodějky nesmí přitahovat, protože to jsou hermafroditky a k ničemu vlastně muže nepotřebují.... To jako vážně?


Opravdu si myslím, že nebýt tak těžkého prosazování ženství mohla by kniha sklízet úspěchy v mnohem širším spektru čtenářů, protože nápad je to povedený s lehce edukativním podtónem.

essene
03.08.2023 4 z 5

Ač dávno nejsem dítě,kniha se mi moc líbila)

PrincaListicka
17.04.2023 5 z 5

V první řadě chci podtrhnout naprosto úžasnou, kouzelnou atmosféru celého příběhu. Setkáváme se zde s nespočtem kouzelných, až pohádkových bytostí, prozkoumáváme spoustu pražských domovních znamení, přičemž každé má svou jedinečnou osobnost, naučíme se, jak fungují runy nebo kouzelná zrcátka...Zkrátka a dobře je to příběh o velmi tradičních čarodějkách, ve kterých stále přežívá duch historické Prahy.

Musím také pochválit, jak pečlivě vše autorka vymyslela. Nic nenechala náhodě. Tak například lidé o existenci čarodějek nemají nejmenší tušení, protože se před nimi schovávají pomocí kouzel. Ačkoliv Gina používá moderní telefon, čarodějky mezi sebou komunikují pomocí kapesních zrcátek. Každá z nich má také svou auru, která ji charakterizuje. A takových hezkých detailů se zde vyskytuje mnoho.

Vzhledem k tomu, že čarodějky zde mají zakázané žít s muži, setkáváme se zde pouze s Ginevřinými tetičkami, babičkami, sestřenicemi a mnoha dalšími ženskými postavami. Jak už ale bývá zvykem, zakázané ovoce chutná nejlépe a tak se i Gina zaplétá do sítě lásky. Nepotýká se však pouze s kluky, ale také s kamarádkami - všichni jí totiž považují za podivnou a nechtějí se s ní bavit. Přátelství a jeho důležitost se tak stává jedním z ústředních motivů příběhu.

Celá kniha je plná působivých černobílých ilustrací, které příběh nádherně dokreslují a umocňují dojem ze čtení.
Pokud jste tedy fanoušky tradičně pojatých příbězích o čarodějkách, chcete se dozvědět něco víc o historii Prahy a jejích zajímavostech a zároveň si chcete přečíst příběh, který vás pohladí po duši a budete po jeho přečtení mít pocit, že svět možná ještě není tak zkažený, jak se zdá, určitě stáhněte po Čarodějkách malostranských.

Ellis03
18.01.2023 5 z 5

Dite už nějaký čas nejsem, ale i tak se mi kniha moc líbila. Jak obsahove, tak jsem byla naprosto unesena z grafického zpracování.
Určitě doporucuji.

zandu
12.01.2023 5 z 5

Není mi ani devět a ani už třicet devět. Bohužel. Přesto jsem si toto krásné dobrodružství užila. Těším se na další díl a věřím, že za dva či tři roky si knihu přečte i má dcera :-)

marketa6511
11.11.2022 5 z 5

Posloucháme se syny jako audioknihu a tedy, wow... konečně česká čarodějná kniha pro děti, má to spád, má to nápad, využívá českých reálií. Super.

Meg1
04.11.2022 4 z 5

Kniha určená pro děti, ale určitě ji mohou číst i dospělí. Tedy pouze ti, kteří si zachovali ten dar věřit na věci mezi nebem a zemí. Do knihy se mi nehodila část o pekle, ale zase jsem nadšená, že autorka zapojila domovní znamení. Jsou krásnou a hodně opomíjenou součástí naší historie. Pro děti rozhodně doporučuji, četly jsme s dcerkou a na každé čtení jsme se moc těšily.

Sirina
04.10.2022 5 z 5

Věděla jsem, že tahle knížka je pro děti, ale stejně jsem si ji přečetla a jsem moc ráda. Chválím nádhernou obálku i ilustrace. Tahle kniha má krásný příběh z Malé Strany, roztomilá strašidla a domovní znamení. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl.

Knižní střípky
27.08.2022 4 z 5

Poslech audioknihy

Díky doporučení jsem objevila Ginevru, čarodějku z Malé Strany. A totálně jsem těmto kouzelným příběhům propadla.

Tento kouzelný svět má na svědomí česká spisovatelka Petra Kubašková a já jí musím vyseknout poklonu.

Vždycky jsem milovala starou Prahu, její příběhy, pověsti, pražské uličky, ve kterých se skrývá tolik tajemství... A právě to všechno autorka zařadila do své čarodějné trilogie.

Knihy jsem poslouchala v audio verzi a předčítala mi je Zuzana Kajnarová, a ten její hlas k nim sedl jak poklička na hrnec.

Autorčina fantazie je bezbřehá a moc se mi líbilo, jak skloubila kouzelný svět s tím obyčejným, civilním, současným, protože naše čarodějnice žijí mezi námi a musí se navenek chovat jako obyčejní lidé. A Malá Strana je pro tento svět jako stvořená.

Užívala jsem si každičkou minutu poslechu, a už teď vím, že se do tohoto kouzelného světa jednou zas ráda vrátím.

VeruMalfoy
24.06.2022 5 z 5

Nádherná knižní série o českých čarodějkách, která je moc hezky namluvená i jako audiokniha. Jsem moc ráda, že jsem se k této sérii dostala. Je opravdu moc krásně napsaná a hlavně se mi líbí, že je z okolí Prahy. Je zde vymyšlený krásný kouzelnický svět, který je s Prahou a s jejími budovami a sochami doslova propojený. Do dalších dílů se určitě ráda pustím. :)

sarahmoon
11.06.2022 3 z 5

Jednoduchá fantasy. Palec nahoru za Prahu... Ale asi nejsem cílovka.

Audiokniha - Nebylo to špatné. Načteno celkem fajn. (Až na to mňoukání :D )

katallinka
05.04.2022 4 z 5

Největším plusem této knihy je jednoznačně prostředí. Pražské čarodějky a další magické bytosti k malostranským ulicím prostě patří, takže atmosféra parádní. Příběh byl pro mladší čtenáře, ale i když to této kategorie už nepatřím, moc mě čtení (poslouchání) bavilo. Navíc hlas Zuzany Kajnarové mi k této knize dokonale sedl.

kolacky
30.03.2022 4 z 5

Mám pražské ulice a uličky moc ráda, takže jsem si užila. Pěkné čtení!

blacktea48
07.02.2022 5 z 5

Nečtu normálně fantasy, ale tohle byla bomba. Už sice píšu jen podle vzpomínek, ale vím, že jsem si knihu velice užívala. Dostala jsem ji do postele na uzdravení při marodění a byla skvělým společníkem :-).

Atuin
28.01.2022 5 z 5

No páni. Paráda. Připomíná mi to trochu Kroniky Jarru, ale je to úžasný. Další klenot v mojí knihovně, navíc od české autorky. Prostě atmosférické, dívčí, symbolické a jedním slovem krásné.

Douška : taky bych chtěla takhle trumfnout dejepisarku před tabulí.