Čarodějky malostranské

Na Malé Straně se vždy děly zvláštní věci. Občas na vás mrkl chrlič, ve stínech jste mohli spatřit strašidlo nebo jen zvláštní holku, co uměla věci, které by nikdo nečekal. Lidem ale vždy stačilo na chvíli zavřít oči a pocit něčeho nepřirozeného se ztratil. Lidem, ne čarodějkám, které na Malé Straně žily od nepaměti. Většinou slušně a spořádaně, což se nedá říct o Ginevře, jejíž rodina byla i na čarodějnické poměry velmi zvláštní a jejíž tajemství nečekaně vyplouvají na povrch zrovna ve chvíli, kdy po Praze začnou mizet strašidla, strachem se schovávat domovní znamení a selhávat mocná kouzla. A do toho všeho jí ve škole všichni pořádně pijí krev. Vítejte v dobrodružném světě malostranských čarodějek, které si dokážou poradit i v těch nejsložitějších situacích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408133/carodejky-malostranske-uZM-408133.jpg 4.455

Čarodějky malostranské 1.

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Čarodějky malostranské

Tiama

Roztomilý příběh, dobře se četl a bavil mě, i když už dávno nemám patnáct...

cukrovka

I když nejsem cílová skupina, příběh se mi líbil. Příjemné bylo prostředí staré Prahy do kterého je vyprávění zasazeno. Text skvěle doplňují krásné ilustrace.

Ív688

Nejprve se mi dostal do rukou druhý díl a po jeho přečtení jsem honem sehnala i tento... parádní, magické, poutavé a překvapující..vůbec bych se nezlobila, kdyby autorka pokračovala v sérii o čarodějkách....za mne doporučuji...

jennefer

Kniha byla milým překvapením, většinou totiž knihy "v Praze" moc nemusím. Ale ač jsem zrovna nehltala stránku za stránkou jako u jiných českých autorů fantastiky (jó holt už dávno nepatřím do YA a bylo tu málo krve a blbých vtipů), děj příjemně ubíhal, zápletky i domácí mytologie zajímavé, tetičky správně potrhlé... Shrnuto: klidné čtení milé knížky pro všechny generace. Pro mě tři a půl*.

Jajiinka
26.12.2020

(+ SPOILER) Hodnocení 5⭐/5⭐

Tento příběh se odehrává v Praze jedné malé čtrnáctileté čarodějce. Její společenský život je nevalný a školou proplouvá skoro bez povšimnutí s přezdívkou „praštěnka“. Ve skrytu duše touží po přátelství a lásce jako z románu či pohádky. Její opětovanou láskou je kluk ze třídy jménem Teo. Bohužel Ginervu něco drží zpět, a to něco je to, že čarodějky muže nemívají. Její příbuzní jsou spořádaná čarodějnická rodina z Malé Strany ale také mají svá tajemství. Všude kolem jsou kouzla a znamení, navíc je celá Praha přesycena nadpřirozenými bytostmi. Příběh je plný dobrodružství, které Ginerva prožívá spolu se svými nově nalezenými přítelkyněmi. Dokáže Giny vyřešit všechny složité situace? A dokáže si přátelství udržet i skrz rozdíly mezi kouzelným a normálním světem?

Jako první musím vyzdvihnout obálku knihy, která je naprosto úchvatná. Obálku s využitím ilustrace od Zuzany Čatajové („Striga“) vytvořil David Michálek. A veškeré další ilustrace v knize jsou také od Zuzky a jsou opravdu báječné. Tato kniha mě velice bavila, i když je určena pro mladší čtenáře. Kniha je od devíti let a je plná poučení, lásky a rodiny. Romantická linka je kouzelně dětská a dialogy mi přišli trochu moc jednoduché, ovšem pro mladší čtenáře určitě dokonalé. Kouzelný svět je originální a mytologie moc povedená, přesto mi to připomnělo moje dětská léta s Harrym Potterem. A toho miluji dodnes, takže věřím, že tato kniha mi také zůstane dlouho v paměti. Co se mi opravdu moc líbilo, byli znamení jako zlatý prstýnek, kamenné zrcadlo či Valpurza. Svět je moc hezky vymyšlen a už teď se těším na pokračování.

Libris_Na_Ex
04.11.2020

3,5/5 ????
Tuhle knihu bych si užila mnohem víc kdybych byla mladší. Je to cílené na čtenáře kolem 12 let, co už já pár let nejsem. Takže některé zvraty mi přišli moc jednoduché a předvídatelné, vtipům jsem se nesmála a postavy byly jak podle šablony (hlavně spolužačky).

Ale cílovka si to moc užije. Mytologie tu je skvělá - tu jsem si moc užila i já (třeba koloběh Mořských pannen - top strop ????).
To, co tu vadilo mně nebude mladším překážet. Romantika je tu taky velmi příjemná.

Takže pokud je vám kolem 12, směle do toho.

elyonka9643
18.10.2020

Naprosto kouzelná kniha nejen svým názvem a tématem. Je sice pro dost mladší čtenáře než jsem já, ale i tak jsem si jí moc užila. Hlavní hrdinka je sympatická a celé dobrodrodružství se mi moc líbilo. Už se těším až se půjdu projít po Malé Straně oblhédnout všechna domovní znamení a chrliče, o kterých se v knize mluví. A moc se těším na další část.:)

mot33
01.08.2020

Čtivá kniha příběh tři holek ,které převážně putují pod Prahou.