Čarodějky malostranské

Čarodějky malostranské https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408133/bmid_carodejky-malostranske-uZM-408133.jpg 4 132 48

Čarodějky malostranské série

Na Malé Straně se vždy děly zvláštní věci. Občas na vás mrkl chrlič, ve stínech jste mohli spatřit strašidlo nebo jen zvláštní holku, co uměla věci, které by nikdo nečekal. Lidem ale vždy stačilo na chvíli zavřít oči a pocit něčeho nepřirozeného se ztratil. Lidem, ne čarodějkám, které na Malé Straně žily od nepaměti. Většinou slušně a spořádaně, což se nedá říct o Ginevře, jejíž rodina byla i na čarodějnické poměry velmi zvláštní a jejíž tajemství nečekaně vyplouvají na povrch zrovna ve chvíli, kdy po Praze začnou mizet strašidla, strachem se schovávat domovní znamení a selhávat mocná kouzla. A do toho všeho jí ve škole všichni pořádně pijí krev. Vítejte v dobrodružném světě malostranských čarodějek, které si dokážou poradit i v těch nejsložitějších situacích.... celý text

Orange8knihomol
10.11.2019 5 z 5

Kniha naprosto předčila všechna má očekávání! Příběh byl nadmíru originální, čtivý, napínavý a skvěle vymyšlený, postavy osobité a sympatické (tedy většina z nich :D). Oceňuji autorčinu nesmírně bohatou fantazii, která snad nebere hranic, jelikož toto dílo tomu ve všech směrech nasdvědčuje a je skvostem české literatury. Při čtení jsem nijak nepociťovala, že je knížka určena pro mladší čtenáře (od 9-ti let), jelikož já bych ji zařadila spíše do takové fantasy-pohádkové young-adult literatury (pro trošku mladší). Opravdu, nevím, co dodat, jsem plna dojmů a pocitů. Zároveň jsem v šoku z toho, jak rychle se kniha četla, mrzí mě, že jsem ji již dočetla. :( Bez jakýchkoli pochybností ji DOPORUČUJI úplně všem, opravdu za to stojí. Nejraději bych toto dílo zařadila do povinné četby k maturitě, alespoň by třeba někteří četli. :D Ne, fakticky se domnívám, že si Malostranské čarodějky získají snad všechny čtenáře (nejen Pražáky :D).

alena0268
27.10.2019 5 z 5

Teď jsem dočetla a musím jen říct: wow.
Naprosto kouzelná kniha nejen názvem a tématem, ale také jazykem, popisy prostředí, komplexním čarodějným světem a výstavbou příběhu.
Kniha je vhodná pro malé slečny, ale užijí si ji i dospělé, které mají rády pohádky. Je to něžné pohlazení plné přátelství, odvahy a mladé lásky.
A nutně potřebuji knihu o dobrodružstvích Ginevry VI. :D

Katuhs
26.09.2019 5 z 5

Sice je kniha určena pro podstatně mladší čtenáře , ale pro mne jakožto pro velkého milovníka Harryho Pottera a Prahy, to bylo opravdu krásné a kouzelné čtení. Pokaždé, když se teď procházím Prahou a prohlížím si domovní znamení tak si představuji co mají asi zrovna na srdci, ale třeba mě někdy nějaká čarodějka chytne za rameno a taky je uslyším. :)

roni24
23.08.2019 5 z 5

Čarodějky malostranské je neobyčejně kouzelná kniha plná přátelství, lásky a ohromující magie pražské Malé Strany. Autorka dokázala nádherně zhmotnit mé dětské fantazie, které jsem si při procházkách této čtvrti užívala. Knížku bych doporučila naprosto všem. Dětem i dospělým, pražákům i nepražákům a hlavně těm, kteří si chtějí do svého světa pustit kouzla a všechny nadpřirozené bytosti.

vterinka
11.07.2019 5 z 5

Moc hezká kniha. Na začátku jsem si sice říkala, že jsem na to už trochu stará, ale čím jsem se dostávala dál, tím jsem měla větší pocit nostalgie.
Kniha je pro mladší čtenáře. Nechybí tu zápletka, dobrodružství, napětí, krásné ilustrace a velké plus je opět jako v autorčině první knize typicky český slovník, který se v překladu vůbec nevyskytuje.
Další povedené dílo této autorky. :-)

berka4151
14.05.2019 4 z 5

Opravdu milý příběh o dospívání, plný tajemství a nevšedních bytostí.

Lenka_S
10.05.2019 5 z 5

K téhle knize mám jedinou výtku a to její název, který si ne a ne zapamatovat. Neustále přehazuji ta dvě slova v názvu a mluvím o ní jako o Malostranských čarodějkách :-(. A jinak.... i když je kniha určena pro mnohem mladší čtenáře než jsem já (hlavní hrdince je 14) tak jsem si příběh užívala. Myslím, že Ginever, Teo, Šprtka i Barbie by si časem zasloužili další příběh. Moc by mě zajímalo, jak se bude jejich vztah vyvíjet :-)

Kroana3
22.04.2019 5 z 5

Nádherný příběh o pražských čarodějkách a strašidlech, o mluvících domovních znameních a kamarádství několika holek. Připomnělo mi to oblíbenou Bukukurunu z mého dětství a jsem moc ráda, že knížka vyšla s ilustracemi od Strigy, protože se k ní vážně hodí.