Simstr Simstr komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Opravdu skvělá série s Robin a Cormoranem. Doporučuji číst od prvního dílu. Postavy krásně propracované, dialogy, popis míst, všechno. Krásně Vás to vtáhne do děje.

22.05.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Tohle je moje česká krimi láska :-) Úplně jsem se cítila, jak stojím uprostřed louky a prožívám to... skvělé !

17.03.2021 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Nikdy bych nevěřila, že si někdy přečtu knížku o životě stromů. Velice poutavě napsané, srozumitelné jak vlastně fungují, jak se "dorozumívají". Zajímavé. Přečetla jsem na dva zátahy. Taková příjemná jednohubečka :-)

05.04.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Velice čtivé a svižné krimi počteníčko, sem tam i vtipné. Na letní dny naprosto skvělé. Těším se na další díl.

18.07.2023 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Camillu Lackbergovou mám jako spisovatelku moc ráda. Síly spojila s dalším autorem a nebylo to špatné, ale někdy děj příliš roztáhlý. Ale dějově nadprůměrné. jsem zvědavá na další díl, určitě ráda přečtu.

24.10.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Absolutní špička, jízda od začátku až do konce. Ještě po dočtění mám divný pocit a do lesa NIKDY po setmění nepůjdu !!!!!!

20.11.2018 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

SKVĚLÉ !!! Jeden z nejlepších dílů celé této série. Dvě dějové linky, čte se svižně. Hodně se tady dozvídáme o Asadovi a jeho životě před oddělením Q. Panu Adlerovi bych doporučila sednout a psát další díly, protože já se na ně už teď těším :-)

27.12.2019 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Do čtení jsem se musela nutit. Těšila jsem se až dočtu. Nebavilo mě to. S žádnou postavou v knížce jsem nesympatizovala, nikomu jsem ani nefandila. Harry Hole, jóóó to je jiná liga !!!

12.08.2019 2 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Jo Nesbø v nejlepší formě, Harry Hole opět na plný plyn !!!

29.03.2020 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, velice dobře napsaná. Tento styl mi vyhovuje. Děj se rozbíhá několika liniemi a nakonec se všechny spojí. Ze začátku čtení si vždycky říkám, moc postav :-) ale jak se začtete nemáte problém. Paní Lackbergová umí :-)

04.11.2019 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Autor napsal už lepší díly, tento byl hodně průměrný. Pokud jste fanoušek celé série, tak tady tomu dílu dochází dech. Děj povrchní, postavy nepropracované... jako kdyby autor chtěl mít tento díl rychle za sebou...

11.04.2023 3 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Všechny díly této série jsem už četla a jedině tento mi chyběl, první díl. V knihovně byla rvačka :-) Ale ničemu to nevadilo. Příběhy o komisaři Sharkovi jsou opravdu propracované do posledního detailu, mohu celou sérii jenom doporučit.

08.02.2023 5 z 5

Nic nového se nedozvíte. Některé myšlenky a přirovnání nejsou špatné. Přišlo mi to pořád dokola. Stačilo.

22.02.2021 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Moje druhá kniha po Prvokovi,.... takže laťka byla dost vysoko :-) Nezklamala mě!!! Osudy hlavních hrdinů mě neskutečně vtáhly. Přišlo mi to, jak popisování skutečnosti, protože vše, co v knize je, může být realita...

05.10.2020 5 z 5

Druhý život pana Roose Druhý život pana Roose Håkan Nesser

Miluji knihy pana Nessera. Styl psaní a vyprávění mě neskutečně baví. Už se těším na další díl :-)

02.09.2020 5 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Takové knihy miluju :-) krimi přesně podlé mého gusta. Pan Nesser umí a já ho za to obdivuji. Vtáhne Vás to do děje a pořád přemýšlíte jak to teda vlastně bylo. Opravdu doporučuji.

02.03.2020 5 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Příběh mě pohltil od první stránky. Chtěla jsem aby bylo léto a já byla na ostrově Öland, slavila slunovrat :-) Autor knihy je výborný vypravěč. Líbili se mi krátké kapitoly s různými postavami a skoky do minulosti, proč k tomu vlastně všemu došlo... Na začátku trošku duchařina, to je moje :-) Opravdu výborné čtení, doporučuji každému všemi deseti :-)

19.02.2020 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Camilla Läckberg - záruka kvality. Celá tato série stojí za to. Velice čtivé. Doporučuji !

22.05.2023 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Některé rozhodnutí hlavního hrdiny nechápu, ale nemůžu soudit, nebyla jsem v takové situaci :-) ale velice čtivé jako všechny knížky autora. Píše skvěle, mohu jen doporučit.

15.05.2023 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Jako první jsem četla Couru, nevěděla jsem, že díla na sebe navazují, tudíž jsem již věděla jak bude dál děj pokračovat. Každopádně mě kniha bavila, nenáročné čtení. Autorka má skvělou fantazii na různé situace do kterých se Lucie a její kamarádky dostávají. Takový pražský Sex ve městě. Prý se chystá i třetí pokračování, určitě si ho přečtu. Pro pobavení doporučuji :-)

12.09.2022 4 z 5