Síma97 Síma97 komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Od této autorky už jsem přečetla několik knížek. Musím ale říct, že tahle byla zatím opravdu nejlepší. Nápad s pojmem nahá pravda mi přišel velice zajímavý a originální. Lily byla hlavní hrdinka, která mi okamžitě přirostla k srdci. Milá a hodná žena, která prožila za mě moc hezkou první lásku ale na podruhé se zamilovala do nesprávného chlapa. Podle mě byla velice odvážná a silná žena. Jsem moc ráda jak příběh nakonec dopal. Chápu, že do Ryla byla zamilovaná ale některé věci by se ve vztahu opravu dít neměly. Příběh byl velice čtivý a silný. Doporučuji všem, knížka byla prostě úžasná. :)

03.12.2020 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Jedna z mála knih které si rozhodně chci přečíst znovu. Na první pohled odpočinkové čtení ale opak je pravdou. Rozhodně doporučuji

20.04.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Knihy od této autorky opravdu nezklamou. Příjemná oddechovka, která vás přenese na krásné a prosluněné pláže. Zároveň se dozvíme něco málo o kultuře a samozřejmě jako vždy i o jídle a památkách. Mě osobně zaujal popis jak funguje život na jachtě. Líbilo se mi že hlavní hrdinka nebyla vykreslená jako hubená blondýnka ale je zde ukázáno, že každá žena je krásná. Musím přiznat, že někdy mě opravdu vadilo chování Tary. Jinak knihu hodnotím pozitivně a určitě stojí za přečtení.

17.05.2022 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knížku jsem si přála k Vánocům a dost mě mrzí že jsem se k ní dostala až teď. Moc se mi líbila. Hlavní hrdinové mi přirostli k srdci. To, jak byly každý jiný a vlastně stejný, jak ten druhý bylo prostě dokonalé. Musela jsem se usmívat nad jejich dialogy, které mě neskutečně bavily. Prostředí knihovny bylo velmi dobře vykreslené a já bych si přála hned se tam přenést a pracovat v ní. A i když to pro mě byla po dlouhé době docela baculatá knížka, vůbec mi to nevadilo. Klidně mohla být i delší. Příběh mě naprosto vtáhl a já se nechtěla ani vracet do reality.
Hodnotím 4,5 ⭐

07.04.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha, mě nalákala především místem, kde se odehrávala hlavní část příběhu a to je Kodaň. Autorka dokázala město popsat tak barvitě a zajímavě, že jsem měla pocit jako bych já sama byla v Kodani v malé kavárničce s výbornou kávou a skořicovým pečivem. Musím se přiznat, že jsem si myslela že se bude jednat o prvoplánovou romantiku, akorát zasazenou do neobvyklého místa. Opak byl pravdou. Kniha mě velice překvapila tím jaké problémy i vedlejších postav zde byly ukázány. Celkově tedy hodnotí velice dobře a rozhodně doporučuji. Mám v plánu si postupně koupit i další knihy od této autorky.

06.02.2022 5 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Sérii Stavitelé snů čtu postupně. Musím uznat, že tento druhý díl se mi líbil asi o něco málo víc než první. Nebylo zde tolik popisů stavby a to mě vyhovovalo. A za mě je práce se dřevem mnohem zajímavější. Bavilo mě to jak se Dalton postupně měnil a Raven byla nezávislá. Už se těším, že k Vánocům dostanu poslední díl

03.12.2020 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tato kniha od autorky pro mě byla velkým překvapením. Díky tomu, že se kniha odehrávala na Islandu, tak jsem si myslela, že z ní půjde zima a trochu ponurá nálada. Opak byl pravdou. Cítila jsem se příjemně a dýchlo na mě útulné a milé prostředí. Kniha byla příjemnou oddychovou, kde nechyběla romantika. Přestože nemám ráda zimu, kniha mě velice nalákala, že jsem měla chuť sbalit kufr a odjet na Island. Velmi mě bavily i vedlejší postavy, které zde dostaly více prostoru něž v předešlých knihách od autorku. Rozhodně se chci pustit i do následující knihy.

04.06.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Obálka naláká na pohodové čtení. A je to pravda. Příjemná pekárna s výborným pečivem a pečením dortů. Knih ale zároveň skrývá zajímavá témata hlavních hrdinů. Ať už je to velká životní změna a přestěhování na půl roku úplně do jiné země a města, nebo problémy rodičů které negativně ovlivní celou rodinu. Příběh je plný opravdového přátelství, vzájemné pomoci a pochopení.

08.01.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Super kniha, která přesně a výstižně popisuje to co se může dít za zavřenými dveřmi jakékoli domácnosti. Za mě je to příběh napínavý od začátku až do konce a já jsem celou dobu držela hlavní hrdince palce aby se se z bezvýchodné situace přece jen dostala a zachránila tím jak sebe tak i svou sestru. Za mě je v této knize nejlépe popsaný člověk s nějakým handicapem v beletristické knize. Rozhodně se chystám i na další knihy od této autorky.

25.03.2021 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Dánská dívka byla pro mě první audiokniha jakou jsem zatím poslouchala. Příběh četla Dana Černá a musím říct, že její hlas se na tuto knihu hodil úplně perfektně.
Před pár lety jsem viděla film a rozhodně jsem si chtěla přečíst i knihu. Musím říct, že mě velmi překvapila. Autorovi se neskutečně dobře povedlo oddělit pocity Einara a Lili a zároveň mi bylo jasné, že se tyto pocity odehrávají v jedné osobě. Obdivovala jsem Gretu jak se s pochopením na tu dobu postavila k dané situaci a podporovala manžela v jeho rozhodnutí i když to pro ni muselo být velmi těžké.
Knihu hodnotím jen a jen pozitivně a rozhodně mám v plánu pokračovat i v poslechu dalších audioknih.

22.02.2022 5 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

I když je to již třetí série této autorky, tak já jsem od ní nic nečetla a musím říct, že je to chyba. Časem se chystám i na ty předešlé knihy. Miluj mě, jakkoliv je první díl z trilogie Stavitelé snů. Je to taková klasická letní romantika. Je to příběh o třech bratrech, kteří se snaží si znovu porozumět a designérce Margot, která je cílevědomá a je hrdá na svou kariéru. Za mě tam je až příliš mnoho sexuálních narážek mezi Margot a Calebem. A bylo by fajn, dozvědět se o trochu víc z Margotiny minulosti. Jinak mě ale čtení bavilo a stránky velmi rychle ubývaly.

06.11.2020 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Knihu jsem četla až potom, co jsem viděla seriál na Netflixu, což je podle mého názoru škoda. Už jsem měla postavy spojené s herci atd. Kniha je za mě rozhodně mnohem lepší.
Sledujeme zde především příběh Dafne a Simona a tolik se nedozvídáme o ostatních členech rodiny, jak to bylo v seriálu. Dafne a Simon jsou naprosto odlišní, a přesto je k sobě něco táhne.
Líbilo se mi, že autorka dokonale popsala tehdejší dobu, ve které Dafne a Simon neměli úplně snadné se k sobě dostat i když bylo skoro od začátku jasné že to tak dopadne.
Kniha rozhodně stojí za přečtení a jsem moc ráda že opět vycházejí postupně všechny díly postupně s filmovými obálkami. Ty jsou přece jen o něco hezčí než ty předešlé. A rozhodně mám v plánu postupně přečíst všechny díly.

04.10.2021 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Čas od času je dobré si přečíst i klasiku.

13.04.2021 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Výborný doplněk předešlé knize. Dozvídáme se spoustu nových informací i o vedelejších postavách z první knihy. Velmi mě bavilo číst si o tom jak kniha vznikala a jak se postupně měnily charaktery postav. Byla jsem ráda, že tato knížka byla obohacena i obrázky a různými dopisy. Kdo miloval první díl tak si určitě zamiluje i tento druhý.

11.04.2022 4 z 5

České pohádky České pohádky Jan Drda

Krásné pohádky, u kterých jsem si zavzpomínala na dětství. A pohladilo mě to po duši. V téhle těžké době mě bavilo číst pohádky, které mají dobrý konec.

25.03.2021 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Do knihy Čas čarodějnic jsem se pustila po shlédnutí první série stejnojmenného seriálu, který mě velice zaujal. Vždy jsem nejprve četla knihu a pak teprve viděla film nebo seriál a tak jsem se trochu obávala jaké to když to mám naopak. Musím ale říct, že i tak mě kniha vůbec nezklamala. Prostředí bylo za mě perfektně popsáno a dokázala jsem se bez problému přenést přímo do příběhu. Dialogy mi přišly uvěřitelné a ne nějak vyšroubované. Knihu jsem nemohla odložit a četla jsem dál a dál. Knihu můžu doporučit všem, kteří mají rádi příběhy plné nadpřirozených schopností ale zároveň také obsahuje romantickou linku. Rozhodně jsem s touto knihu jen neztrácela čas a už se těším na chvíle až vezmu do ruky další díl.

21.03.2021 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Zajímavé čtení z hereččina dětství, doplněné hezkými fotkami. Moc doporučuji.

02.11.2020 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

AUDIOKNIHA
Kniha se velmi dobře poslouchala. Bavilo mě jak se postupně ukazovali charaktery jednotlivých postav. Myslím si že celý děj byl velmi dobře vystavěn a i když jsem někdy nechápala jak řeší jednotlivé situace tak jsem se chtěla co nejdřív dozvědět jak to dopadne. Četla jsem i autorovu předešlou knihu a musím říct, že ta se mi asi líbila o něco více. Přesto i tato kniha je velmi povedená.

17.05.2022 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

K této knize jsem se dostala díky mé spolubydlící na koleji. Měla ji půjčenou z knihovny a po dočtení. Mě přesvědčila ať se do ní pustím též. A musím říct že rozhodně nelituji. Sledujeme život dvou sester, které ale mají každá úplně jiný život. Následně pokračuje vyprávěním jejich potomků jak žijí oni. Vše je zasazeno do 18. století a zároveň do prostředí Afrických kmenů což mě osobně dost zajímá. Místy drsný ale také dojemný příběh, který určitě stojí za přečtení.

07.03.2022 5 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Za mě nejlepší díl celé série Stavitelé snů. Příběh byl asi nejvíce uvěřitelné - možný i v reálném životě. Líbilo se mi, že už jsem hlavní hrdiny znala trochu z předešlých dílů. Jen mi trochu vadilo, jak byl Tristan chvíli panovačný a nakazoval Sydney jak budou společně žít. Kniha byla velmi čtivá, přečetla jsem ji nejrychleji ze všech třech dílů. Určitě stojí za přečtení.

01.10.2021 5 z 5