sd1992 sd1992 komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mně to bohužel tolik neučarovalo :( Jako je to milé, vtipné, čtivé... hezky promyšlené... osoby se všechny nakonec znají, což je vzhledem k vztahům šokující zjištění.. :) Ale čekala jsem od toho trošku více, protože mi to chválilo nespočet lidí, ale nevadí :-) nehodnotím to záporně, ale třeba To prší moře se mi od autorky líbila mnohem více... :-)

06.09.2017 3 z 5

Jsem single a pomstím se Jsem single a pomstím se Tracy Bloom

Jako úplně na zadek jsem si sice z této knížky nesedla, nicméně se přečíst dá... :) jako jednorázová, oddechová četba je to ideální :) O životě svobodné ženy, typické zamotané vztahové situace.. celkem vtipně napsané s milým romantickým koncem.. :) knížka se četla sama... Autorka píše příjemným stylem, tak jsem si od ní koupila i Žádný sex, je úterý tak jsem zvědavá.. :)

06.09.2017 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Rozhodně nejlepší díl ze série. Až jsem byla mile překvapená.. :) Zase si nechávám pozitivní iluze do doby, než mi je zkazí film.. :D V tomto díle už převažuje spíše ta romantická, než erotická stránka :) ale to se koneckonců dá v poslední díle očekávat.. jako za mě dobrý... :) Jednou se to dá krásně přečíst určitě.. znova to číst asi nebudu, ale líbilo se mi to :)

06.09.2017 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

No, tak rozhodně lepší než film to bylo :-) Neříkám, že ten je špatný, ale víme jak to je - knížka je knížka (vždycky!).. Bylo to mnohem lepší i než první díl.. :) Christian Grey už není tak namyšlený arogantní pracháč, ale celkem normální partner :D Pasáž s labilní expřítelkyní mi sice přišla hodně přehnaná, ale na druhou stranu byla příjemným oživením příběhu. Takže kdo zvládl ve zdraví první díl, tak jistě zvládne i tento a dost možná ho i mile překvapí :D :)

06.09.2017 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Když jsem četla knížku poprvé, ještě kdysi dávno před filmem, tak mě hrozně bavila, ale teď po tom co jsem to viděla jsem na ni nějak alergická. :-D Četla jsem ji znovu, přečíst se to dá, ale i tak se mi zdá jako nejslabší z celé trilogie. ;)

04.09.2017 3 z 5

Bavilo mě to.. přečetla jsem to asi za den :-) Ale stejně to asi není nic pro mě... Číst scénáře je prostě divný :D Myslím si, že tato kniha by se dala klidně napsat i jako klasický příběh, ať už formou vyprávění nebo třeba i popisu.. ale tento způsob mi
nějak nesedí :) i když téma bylo dobré - na klasického Harryho Pottera to nemá. Tam je už laťka příliš vysoko a velmi těžko se bude spisovatelce překonávat :) za mě takový průměr.

04.09.2017 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

V tomto případě jsem viděla prvně film a pak teprve četla knihu. Myslela jsem si, že to zvládnu přečíst levou zadní. Přece už nebudu brečet, když jsem z filmu věděla jak to dopadne, ne?! Jenže opak je pravdou.. zlomilo mi to srdíčko... ačkoliv film je opravdu vydařený, tak kniha je romantičtější, procítěnější, obsáhlejší, smutnější, dojemnější... prostě skvělá! Jojo Moyes nemá talent, Jojo Moyes má dar! Smutná, ale nádherná!

04.09.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Knížku jsem dostala k svátku od přítele... Nevybírala jsem si ji tedy sama. Když jsem zjistila, že se děj odehrává ve Francii, před 100 lety, za okupace Německem,tento fakt mě dost vyděsil, skoro až odradil. Není to nic pro mě, říkala jsem si... ALE! Brzy jsem změnila názor.. je to úžasný román... část se odehrává již ve zmíněné minulosti a část v přítomnosti. Oba příběhy se skvěle prolínají a navazují na sebe! Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Opravdu doporučuji všem. Byla to moje první knížka od Jojo Moyes, od té doby jsem četla další tři a všechny jsou fakt skvělé.. :)

04.09.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Stejně jako u knihy Dívka, již jsi tu zanechal - dokonalá zápletka díky které se prolíná minulost s přítomností. Dva odlišné a přitom si zcela příbuzné vztahy, které dělí desítky let. Výborně napsaný román. Tahle autorka opravdu nikdy nezklame. Všechny její knížky jsou dokonalé, proto vřele doporučuji.

03.09.2017 5 z 5

Bombastická knížka!!! Sama jsem byla překvapená, jak mě to okamžitě chytlo. Na to, že se to točí poměrně dost okolo erotického děje, tak je to podle mého názoru napsáno lépe, než třeba Padesát odstínů šedi, temnoty... Rozhodně se těším, až za pár dní vyjde další pokračování! Kdykoliv si ji ráda přečtu znovu. Druhý díl je též super, ale tento první je o chlup lepší :)

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jooo, pokračování legendárního díla NEŽ JSEM TĚ POZNALA.. Poprvé v životě snad můžu říct, že v tomto případě se mi líbil i film i kniha :D Jenomže v případě druhého dílu stačilo krátké shrnutí děje na obálce knihy a byla jsem skeptická. Fakt, že se tam objeví Willova dcera mi připadal dost přehnaný... Nakonec jsem byla mile překvapená. Hrozně. Jojo Moyesová je PANÍ spisovatelka. Opět nezklamala. Všechny její knížky jsou TOP. Jsem zvědavá, zda to bude i zfilmované. Nebo by mohla ještě vyjít pokračování, jelikož nechala autorka v celku otevřený konec, tak počkáme a uvidíme.. :-)

Růže pro Charlotte Růže pro Charlotte Elizabeth Craft

Knížku jsem začala číst s přesvědčením, že od ní moc neočekávám. Ačkoliv jsem se na ni těšila, tak recenze mě malinko odradily, ale i tak jsem se do příběhu pustila s vervou. :-) Charlotte je sympatická, Tate taky, navíc neodolatelný, že jo.. :D Po první polovině jsem si říkala, že je to náhodou super, udělalo to na mě dojem... je to takové lehké, rychlé a oddechové čtení :) dokud se nechýlíte ke konci a nezjistíte, že hrdinka je bohužel naivní, ale kdo z nás v 18ti nebyl. :D Za přečtení rozhodně stojí, ale jednou stačí :D často jsem se nemohla ubránit tomu, že mi to připomíná 50 odstínů šedi :D Ne, po erotické stránce - ale slavný bohatý kluk - obyčejná dívka, zkušený - nepolíbená, grázl - "šprtka".. :)

03.09.2017 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Copak mě na této knížce asi zaujalo jako první? Ano, myslíte si to správně - byla to obálka! Nebo lépe řečeno obálky... Pod naprosto sladkým vzhledem se skrývá ještě sladší příběh... :-) Myslela jsem si, že na toto budu už moc stará, ale kdepááák, bylo to super... :-D Jak jsem začala tak jsem první díl zhltla asi za jeden den :-D není možné přestat.. je to hrozně hezky napsané, čtivý příběh a vůbec super nápad napsat takový příběh.. America Singerová pro mě byla od začátku hrozně sympatickou postavou a o Aspenovi ani nemluvím! :D Takže čtěte jak se vám zlíbí... ani v 25 na Selekci není pozdě! :D

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Abych se přiznala, tak nečtu české autory.. Bohužel mi naše literatura nic moc neříká... Takže čtu z 98% pouze knížky od zahraničních autorů. Ale Patrik Hartl?!! Tak tomu jsem se rozhodla dát šanci, protože spousta lidí v mém okolí jej chválí.. tak jsem si řekla, proč to nezkusit? A NELITUJI!! Pro mě fakt milé překvapení... Ze začátku jsem měla trochu obavu z toho, že knihu Prvok, Šampon, Tečka a Karel vlastně vypráví 4 muži.. ale je to právě super.. skoro jako nakouknout za oponu jiné světa :D Je skvělý se do toho vžít a zjistit jak vlastně přemýšlí muži :D oddechové a lehké počteníčko... jedním dechem :)

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Abych se přiznala, tak nečtu české autory.. Bohužel mi naše literatura nic moc neříká... Takže čtu z 98% pouze knížky od zahraničních autorů. Ale Patrik Hartl?!! Tak tomu jsem se rozhodla dát šanci, protože spousta lidí v mém okolí jej chválí.. tak jsem si řekla, proč to nezkusit? A NELITUJI!! Pro mě fakt milé překvapení... Malý pražský erotikon byla druhá knížka a SUPER! Vtipné, čtivé, promyšlené.. jakože příběhy, které se fakt dotknou každého z nás, protože nemůžeme popřít, že v takovém světě fakt žijeme a stejné příhody se dějí i nám.. za mě velká pochvala a těším se na další. :-)

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Další skvělý díl! :-) Vytkla bych tomu snad jen to, že mi tam hrozně chybí Josh! Skoro vůbec tam není! Snad ho Jenny více začlenila v posledním dílu.. Je to milý, romantický, vtipný.. četlo se mi to stejně lehce jako první díl Všem klukům, které jsem milovala.. Tak jsem zvědavá, co přinese poslední díl! Přijde mi v pondělí, takže hned se na něj vrhnu.. :-D Jsem hrozně zvědavá jak to skončí.. :-D !!

02.09.2017 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Dlooouho jsem neměla knížku přečtenou takhle rychle.. :) První dojem byl takový, že je to sice sladce napsané, ale na můj věk už moc "TEEN".. :D Ale pak jsem najednou nemohla přestat. Knížka se čte hrozně lehce, je vtipná, místy napínavá.. za mě super, jdu na další díl.. ;)

30.08.2017 5 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Super pokračování, ale první díl byl o něco málo lepší :) Více akce.. ale nic to nemění na tom, že mě to bavilo a hrozně se těším na poslední díl, protože konec byl úplně super! :) Hlavně nepředvídatelný :)

28.08.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

TAK TOHLE PROSTĚ MUSÍTE MÍT! Já, coby ne příliš velká zastánkyně fantasy young adult stylu jsem NADŠENÁ! Tahle série je láska na celý život.. :D Sarah J. Mass oponuje neskutečně chytlavým stylem psaní... napínavé od začátku do konce, výborně propracovaná minulost každé postavy prolínající se s aktuálním dějem, vývoj děje není předvídatelný, všechno popsané do takového detailu, že vás kniha nemůže nestáhnout do děje... a to nejen první díl Skleněný trůn, ale všechny díly série... přečetla jsem během 3 týdnů všech 5 doposud vydaných dílů a můžu vám zaručit, že se to jen stupňuje a každý díl je lepší a lepší... už ať je polovina září a vyjde ŘÍŠE BOUŘÍ! NEVÁHEJTE!! S.J.M. je fakt královna mezi spisovateli...!

24.08.2017 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Super! Líbilo se mi to. :) Začala jsem ji číst v podstatě hlavně kvůli tomu, že Joelle bude letos na Humbooku, tak abych byla v obraze. :-D a jsem za to fakt ráda.. spousta věcí mi připomínalo Divergenci, takže komu se líbila trilogie Divergence, tak se bude líbit určitě i Univerzita výjimečných :) První díl se četl hrozně lehce, tak jdu hned na další.. :-)

23.08.2017 5 z 5