sd1992 sd1992 komentáře u knih

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Ty vole, jsem vytočená!!! Ten konec?! REALLY? Nejsem s tím spokojená.. :-( Celá série byla úplně super!!! Je pravda, že po skončení druhého dílu jsem začala být mírně skeptická, po tom co jsem se dozvěděla pravdu o Mary. Ale tak nějak jsem se přes to přenesla a těšila se na další díl. A ten byl taky skvělý. Až na ten konec. ;-(

01.06.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Úžasný, úžasný, úžasný... Ano, druhému dílu se to nemůže vyrovnat, ale i přesto to bylo úžasný. Mám depku, že jsem na konci. Těším se na další trilogii Dvorů a věřím, že bude aspoň z poloviny kvalitní tak, jako tahle. Pokud ano, tak bude všechno opět úžasný. :-D

31.05.2018 5 z 5

Očarovaná Očarovaná Sylvia Day

Příběh sám o sobě by nebyl až tak špatný. Problém ale je, že děj postrádá jakoukoli časovou linku. Je to jakoby byl děj vytržen z kontextu, z nějaké daleko obsáhlejší knihy a vydali jen její střed. Ve mně kniha vyvolávala pocit, jakoby ji mělo něco předcházet a snad ještě i pokračovat. Není tam nic z minulosti (např. o vztahu s Dariem), nic o světě ve kterém se děj odehrává, jen náznak, že se v něm vyskytuje magie. Nic víc. Škoda, kniha se dala napsat určitě lépe. :-)

18.05.2018 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Taková romantická až tragická jednohubka na jedno odpoledne :D Bohužel nikdy nebudu asi příznivec tradičních klasik, i když tohle se nečetlo vyloženě špatně.. :-)

29.04.2018 3 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

I poslední díl byl samozřejmě boží.. :-* souvislost mezi Nástroji smrti a Pekelnými stroji je naprosto úchvatná. To se autorce vážně povedlo. Chválím i ukončení celé série , žádný čtenář nemůže být zklamán. :-)

05.04.2018 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Naprosto nádherný! Samozřejmě nejlepší díl z trilogie... Všechny postavy jsem si neskutečně oblíbila a tento díl mě fakt bavil natolik, že těch 5* je prostě málo! Autorka nádherně "vybruslila" z milostného trojúhelníku, který se solidně rozjel ve druhém dílu. A myslím, že to zakončila tak, že NIKDO nemůže být zklamaný... Konec byl naprosto krásný... ale Epilog? Ty jo, ten mě položil na lopatky!!! Nenapadlo by mě, že budu brečet zrovna u Pekelných strojů... :D NEJLEPŠÍ :-*

04.03.2018 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Naprosto boží díl.. :-) Město ze skla a Město ztracených duší jsou pro mě zatím TOP! Jsem hrozně zvědavá na Aleka s Magnusem a na Isabelu se Simonem.. :D Jsou nejlepší... :-D Jsem hrozně ráda, že v těchto dílech je už více děje i o jiným postavách, než jen o Clary a Jaceovi, protože jsou všichni boží... :-) A taky je příjemným překvapením, že část děje se odehrává v Praze :) Akorát už prosím NIKDY nechci slyšet slovní spojení "Démon Mirek" :D :D :D Kill me, děs.. :D
SUPER 5*****

28.02.2018 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Mooooc mě to bavilo... :-) Rozhodně lepší než Mechanický anděl. Jsem fakt zvědavá jak Tessa vyřeší ten milostný trojúhelník, protože já bych taky měla ráda oba dva :-D Děj je plný akce a napětí, za mě 5* :-)))

23.02.2018 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Z tohoto dílu jsem měla trošku obavy. Jednak má výrazně nižší hodnocení a jednak mi přišlo, že třetí díl skončil tak, že vlastně další díl už nebyl třeba.. :-) Ale byl naprosto super a já se těším na další.. :-)

19.02.2018 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Rozhodně je to začátek další super série od Cassandry Clare.. :) Nástroje smrti se mi zatím líbí víc, ale na hodnocení je po prvním dílu trošku brzy. Každopádně jsem si nemohla nevšimnout spousty podobností mezi prvním dílem Město z kostí a Mechanickým andělem. Dívka, snažící se zachránit člena rodiny, netušící o svého moci, zakoukaná do "padoucha"... :D Myslím, že bylo možný zaexperimentovat víc a udělat něco trošku jiného, ale tak uvidím, jak se trilogie bude rozvíjet. Každopádně i tak mě to bavilo a na další díly jsem zvědavá.. :-)

08.02.2018 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Skvělý. Tak z prvních tří dílů se mi tento díl líbil jednoznačně nejvíc... o napětí a akci nebyla ani chvíli nouze... Všechna tajemství o Jaceovi, Jocelyn i Valentýnovi mě mile překvapily... Autorka to má krásně vymyšlené a všechno dává smysl, dělá z toho opravdu jeden velký fascinující svět.. a to je fakt třeba ocenit. Více takových autorek, sérií, postav!!! :-)

05.02.2018 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Pro mě jednoznačně mnohem lepší, než první díl... Miluju Jacea, miluju Simona, miluju Luka, miluju je všechny... :-D I když teda poslední kapitola (Epilog) mi dost zamotal hlavu :-D Obzvlášť po tom, co Jace řekl Clary... :-O Takže jdu ihned na další díl... :-D 5*

02.02.2018 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Nějak nevím, odkud začít... :-D Asi tím, že jsem zrovna prodělávala snad svoji první čtenářskou krizi... :-D Ale nemohla za ní vůbec tato kniha, ale bohužel mi to celkově snižovalo chuť číst a nějak mě kniha nedokázala pořádně nadchnout... Ale příběh to byl skvělý, takže rozhodně jdu číst dál a určitě to bude jen lepší a lepší... :-) Akorát mi tento první díl připadal místy mírně překombinovaný - moc nadpřirozena, moc osob, moc informací... vím, že to zní divně, ale na to, že knih je teď aktuálně zatím 10 (když samozřejmě počítám i volně navazující série), tak jsem si říkala, že možná nebylo nutné tolik nadpřirozených bytostí odhalit hned v prvním díle.. :-) Ale kamarádka, který tyto knihy četla asi třikrát mi vysvětlila, že pro tento velký svět to bylo nezbytně nutné a další díl bude už lepší, tak se jdu do něj s chutí pustit.. :D

26.01.2018 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Wow, super... :-) Neskutečná jízda! Chvilkami jsem měla pocit, že absolutně nevím o čem vlastně čtu... :-D Ale ani na chvíli mě to nevadilo :D, protože přes značné množství technických, pro mě neznámých výrazů, mě to hrozně bavilo! Dosazování cenzurovaných vulgarismů dodává četbě šmrnc... :D Nikdy jsem nečetla nic podobného rázu a ani jsem nevěděla, zda mě něco podobného může bavit... Ale bylo to fakt skvělé a já se moc těším, až si najdu čas na GEMINU... :-) Takže doporučuji.. :-) Ještě bych podotkla, že co se týče grafického zpracování knihy, tak to z ní dělá naprostý klenot v knihovně.. :-) Kniha je sestavena se spousty fotek, obrázků, spisů... příjemná změna.

26.01.2018 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Stejně jako u předešlých dílů jsem i u tohoto nemohla jít spát. Prostě jsem to musela dočíst. :-) Uznávám, že oproti předchozím dílům měl tento díl poněkud slabší rozjezd. Ale ten pokles je tak nepatrný, že mi nestojí ani za strhnutí jedné hvězdičky. :-D Prostě tahle trilogie mě tak neskutečně chytla. Nic extra jsem od ní nečekala a o to milejší překvapení nastalo.. :-) Oceňuji talent autorek, které mistrně zvládnou udržet pozornost čtenáře. Luxusně jsem si u četby odpočala, místy se zasmála, skoro zabrečela a hlavně se zamilovala do celé rodinky Royalů.. :-) Za mě prostě super..!!!

15.01.2018 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Wow! První díl byl super, tak jsem si myslela, že tento bude slabší, ale bavil mě ještě mnohem víc!!! Ráno jsem začala číst a teď jsem skončila.. prostě jsem to musela přečíst, protože jsem nemohla přestat.. Je 22:58 a naivně jsem si myslela, že půjdu spát, ale místo toho jdu číst třetí díl.. :D Protože ten konec??!!! To jako vážně??!! :D Kdo četl, pochopí!!! Autorky mají vážně talent na otevřené konce :D Ještě, že to čtu dneska, kdy už jsou všechny díly vydané, protože kdybych měla čekat na vydání, tak by to byla moje SMRT!

13.01.2018 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Mě to strašně bavilo! Byla to pro mě naprosto odpočinková četba... strany utíkají velice rychle a vážně jsem se ani chvilku nenudila. Hlavně nemusíte vůbec přemýšlet.. :D Nebo maximálně nad tím, proč si hlavní hrdinka vybírá jako idola zrovna člověka, který pro ni neudělal vlastně nic dobrého, tak pořád nechápete jak se mohla zakoukat zrovna do něj :-D A nakonec to stejně pochopíte... protože nás ženy stejně vždycky svým způsobem budou přitahovat ti sexy darebáci, že jo :D Doporučuju! :-) vrhám se hned na další díl... :-)

13.01.2018 5 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Tak mám dočteno... Rozporuplné pocity, fakt... :-) Byla jsem toho názoru, že kniha by klidně mohla být o 100-150 stran kratší a na své kvalitě by tím vůbec neztratila. Místy to bylo totiž zbytečně zdlouhavé a děj se občas motal stále dokola. Ale musím uznat, že nápad jako takový je to super... :-) Bylo to pro mě úplně něco nového, úplně nový fantasy svět (než tedy aspoň já běžně čtu)... A konec? Ten byl fakt krásný. Tím se celkově spravil můj dojem na celou knihu... Takže se těším na další díl, který si určitě koupím, protože jsem hrozně zvědavá, jak bude příběh pokračovat. :-)

11.01.2018 4 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Trošku naivní, paradoxní a možná i nereálný... :-) Ale na druhou stranu jako oddechová jednorázová četba, proč ne? :-) Když na knihu nepohlížíte "až moc realisticky", tak si ji můžete i užít... :-D Začátek mě trochu nudil, ale pak se to celkem rozjelo... :-)

07.01.2018 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nechtěla jsem se opakovat, a neustále tuto autorku chválit... Ale to prostě nejde! Prostě tohle je další naprostá pecka, tak jak to umí jenom Sarah Janet Maas!!! Celá kniha byla naprosto fantastická... Ale ten KONEC?! Ty vole, to byla jízda, z které jsem nebyla schopná se odtrhnout ani kdyby kolem mě padaly hov*a s háčkama (pardon) :D :D Nejlepší autorka, ever! Amen!!!

05.01.2018 5 z 5