sd1992 sd1992 komentáře u knih

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Ze začátku jsem se trochu nemohla začíst.. ;-) Ale pak pohoda. Myslím si, že je nesmysl tuhle knihu srovnávat s knihami od Sarah Maas (u spousty lidí jsem takové srovnání četla).. co si budeme povídat Sarah Janet Maas ve královna ve svém oboru, takže její knihy jsou úplně jiná liga, ačkoliv žánr je totožný. Já tuto knihu přesto hodnotím 5*. Tuším, že se jedná o prvotinu této autorky a mně se líbila.. :-) Některé části byly předvídatelné, ale děj měl hlavu a patu.. Další díly si určitě koupím. :-)

11.12.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nemá cenu psát, že je to skvělá kniha. Sarah Janet Maas ani jinak psát neumí... Všechny její knížky jsou naprostá bomba, tak jsem teď zvědavá na druhý díl... :-) Ale prozatím jsem stále větší fanoušek Skleněného trůnu, než Dvora trnů a růží... Ale zatím je to zřejmě nesmyslné srovnávat, když z Trůnu jsem četla 6 knih a ze Dvora pouze jednu... :-D Ale už teď můžu s klidem doporučit série obě!!! :-)

07.12.2017 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Vůbec mě to nebavilo. Neříkám, že je to špatná kniha, ale já tento druh literatury asi neumím docenit... :-/

23.11.2017 2 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Mooooc dokonalá série... Je mi fakt hrozně smutno, že jsem právě dočetla poslední díl... :( Bude mi to celé chybět :D Tak se těším, až se vrhnu aspoň na Pokrevní pouta... :D Ale všechny díly byly naprosto parádní :-)

21.11.2017 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Úžasný díl...!!! Ale jako ten konec? Proč? :-( Mám zlomený srdce :D Ale tahle série se fakt čte sama... stránky ubíhají ani nevím jak, tak se jdu pustit do čtvrtého dílu... :-)

13.11.2017 5 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Po celou dobu jsem byla totálně nadšená... strašně mě bavil tento i první díl. Už jsem si říkala, že je to i lepší, než Lara Jean.. Ale nakonec těch posledních 20 stran přišlo neskutečné zklamání... :( Situace, která se vyhrotila kolem Mary, byla hrozná fraška... :( Nechci tu psát žádné spoilery, ale kdyby ji nechali jako "normální postavu", bylo by to mnohem lepší :-) Ale i tak je to super knížka, která se čte úplně sama a na další díl se těším. :-)

30.10.2017 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Objednala jsem si ji kvůli tomu, že jsem potřebovala nějakou knihu pohádek do Čtenářské výzvy (nooo, dobře tak možná trochu i kvůli té boží obálce) :-D A je to úplně pecka! Příjemná odpočinková kniha.. místy vtipná, dobrodružná :) Prostě super... už mám doma druhý díl, tak se do něj ještě letos pustím a třetí díl dokoupím taky :D Rozhodně doporučuji :) i dospělejší jedince si myslím, že má čím nadchnout :) Spisovatel rozhodně psát umí :-)))

26.10.2017 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Ačkoliv jsem se do celé série bezhlavě zamilovala, tak paradoxně pouze tento díl mě bavil od samého začátku až do konce.. :D u jedničky a trojky jsem měla prvním cca 100 stran problém se začíst a nechat se vtáhnout do děje.. Tady to šlo lehce. Možná proto, že se první část knihy odehrává "v našem světě"... prostě celé to bylo dokonalé a z mého pohledu hned o poznání lepší než díl první.. :-) Alyssa se dozvídá spoustu pro ni neznámých faktů a tajemstvích o mámě a příběh nabírá úplně jiný směr... takže napííínavýýý jak kšandy... :-)

22.09.2017 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Úúúžasný! Fakt nejlepší z celé trilogie, hodnocení tady opravdu nekecá... :D Ze začátku jsem trochu pochybovala, protože stejně jako u prvního dílu jsem se prvních cca 100 stran nemohla moc začíst, ale pak super.. :-) Celý děj je napínavý, plný zvratů, milostný trojúhelník přetrvává až do samého konce! Konec je taky povedený!!! Vlastně lepší ani být nemohl.. :-) Jen mě malilinko zamrzelo, že "epilog o prožitém prvním životě" (nebudu jmenovat, nechci spoilerovat, kdo četl - pochopí) nebyl víc rozvedený... :( ráda bych věděla více.. přesto za mě 6*/5* :D :)

22.09.2017 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Tak tuhle knížku jsem opravdu přečetla jedním dechem. Sice jsem prvně viděla film, který je mimochodem taky super, ale i tak jsem se do toho pustila s vervou. Tohle téma mě zajímalo, protože je částečně založeno na skutečné události a zajímalo mě, jakým směrem se bude příběh točit. Je to kniha plná napětí a zvratů. Opravdu silný příběh. Takže určitě doporučuji.. :-) knihu i film. Je to hezky natočené :)

15.09.2017 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

První dojem?! Hrozně smíšené pocity! První půlku knihy se mi střídaly okamžiky, kdy jsem byla nadšená a okamžiky, kdy jsem chtěla knihu vyhodit. Dívala jsem se, že spousta lidí, knihu odložila, nedočetla, protože je nebavila. A to je právě ten kámen úrazu! Vážení, neodkládejte ji! Ano, rozjezd je pomalý a chaotický, ale pak je to LEGENDÁRNÍ!! Jakmile jsem překročila stranu 200, tak jsem se do knihy zakousla a nedokázala přestat. Je to úžasný! Hrozně se těším na Humbook, kde autorka bude! Do té doby si přečtu i Divotání a Zrcadlení. A jsem na to fakt zvědavá, protože právě Šepotání má nejnižší hodnocení a přitom je to naprostá bomba, tak už se těším, co přinesou další díly!.DOPORUČUJI!

13.09.2017 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tak tohle je naprosto boží trilogie!!! Ačkoliv musím přiznat, že právě první díl se mi zdál nejslabší ze série, tak i přesto to byla pecka! Příběh je celý zahalený rouškou tajemství, které se postupně odhaluje.. nápad s cestováním v čase byl super a o to více se mi líbí jak to autorka celé pojala a vymyslela k tomu dokonale propracovanou minulost počínaje předky hlavních postav a dobovými kostýmy konče. Ke každému dílu je natočen i film, který taktéž doporučuji. =)

12.09.2017 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Předpokládám, že všichni tuto knihu máte v seznamu povinné četby k maturitě. K tomuhle účelu je to úplně ideální knížka. Doporučuji ji zahrnout :) knížka je psána obyčejným lehkým stylem, je čtivá, snadno pochopitelná, krátká i poučná.. :) čtení cca na 2 hodiny, když se neflákáte :-) takže za mě super. Četla jsem ji před maturitou 2x a dokonce mě i dost bavila.. ;)

09.09.2017

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

I slza mi ukápla :D Krásný zakončení krásné trilogie.. :-) Řekla bych, že to byl asi nejpovedenější díl ze všech! V případě Jenny Hanové jsem na Humbook dokonale připravena.. :D Ale strááášně mě mrzelo, že tam prostě nebyl Josh... chyběl mi už v druhém díle. Pořád jsem nějak doufala, že k němu autorka zatoulá a alespoň se dozvíme něco bližšího o jeho univerzitním životě a jeho nové lásce a ono nic... :-( ale jinak to bylo naprosto dokonalé... :-)

09.09.2017 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Nevím proč, ale nikdy se mi do těch povídkových knížek nechce, ale vždy když je začnu číst, tak téměř okamžitě změním názor a úplně se do toho zamiluju... a ani v tomto případě to nebyla výjimka... Bylo to fakt super. Hrozně mě zajímalo, jak se bude Tobias vyrovnávat s odchodem Beatrice a tady je tomu část věnována, takže si myslím, že je to takové hezké ukončení naprosto bombastické trilogie! super!

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Jééé, jak mně se do této "povídkové" knížky zatraceně nechtělo! :-D Sláva, že jsem se přemluvila.. protože je to pecka.. :-) Bylo to strašně krásný zakončení série s Americou a Maxonem předtím, než se děj stočí k samotné Eadlyn.. Je plná informací o kterých v předchozím dílech nebyla ani zmínka a je super poznat postavy i z úplně jiného pohledu.. Nejlepší povídka byla STRÁŽCE - tedy o Aspenovi... :-) DOPORUČUJI, fakt se nezdráhejte toho, že jsou to povídky a né pokračování.. o hodně by jste přišli!

První První Kiera Cass

Jednoznačně nejlepší díl ze všech!!! :) Děj konečně dostal pořádné napětí, akci a spád... Konec byl fakt pecka. Nicméně celá kniha byla předvídatelná, ale s tím musíme počítat, když vlastně jak to dopadne nám řekne už jméno knihy... což je hrozná škoda, že je pojmenovali takhle jednoznačně a odkryli tím víc, než bylo nutný :-) Každopádně - nejlepší, nejnapínavější a nejkrásnější obálka :D Ani ve 25 letech není na Selekci, takže dámy, směle do toho! :D

Elita Elita Kiera Cass

Takový trošičku přechodný díl mezi Selekce a První. Jen o malý chloupek slabší než první díl, ale i nadále je to naprosto úchvatný příběh. Naopak tento díl mi přijde daleko obsáhlejší. America začíná být malinko nerozhodná, což už mě dost rozčilovalo, ale konec to pěkně proťal. :D ale nadále si to udržuje napětí, poutavost, něžnost, takže za mě pořád super :) doporučuji

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Pro mě je to takový dětský symbol anglické literatury.. :D Četla jsem ji snad už někdy na základní škole na prvním stupni a tak ráda na to vzpomínám, že jsem si ji letos koupila a přečetla znova :-) Je to spíš taková, místy i vtipná pohádka o duchovi, který straší nové obyvatele domu, nakonec si na něj zvyknou, přestanou se ho děsit a oblíbí si jej.. je to takové milé :) rychlý oddechový příběh :-)

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tak na rovinu tuhle knížku jsem četla jen proto, že jsem potřebovala knihu starší než autor, abych splnila první téma v čtenářské výzvě 2017 :D Ale jsem docela mile překvapená :) Oscar Wilde tvořil samá super díla, o tom není pochyb :) Ale tohle je psáno s tak super nadhledem.. kniha je o tom, že každý podvod nebo postavení se proti přírodě a její přirozenosti je následně potrestáno... Vytknula bych jen příííííšerně dloooouhé popisy... Někdy to opravdu bylo až na několik stran a já když nemám pravidelně přímou řeč v textu, tak se nudííím :D