Scathia Scathia komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kruci, tak tuhle ženskou, tu bych chtěla potkat! Hlavní hrdinka je velmi inspirativní, její přístup k těžkému životu je skvělý a myslím, že kde jaká žena, by Anně nestíhala ani z desetiny. :-) Jen můžu doufat, že až se něco pokazí v mém životě, alespoň trochu se inspiruji. A velké ocenění autorce. Její styl psaní, je naprosté pohlazení po duši. Když jsem knihu četla, jako bych u toho opravdu cítila heřmánek.... :-)

28.08.2018 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Skvělé dílo. Úžasně popsaná atmosféra italského kláštera 14. století. Na jednu stranu na nás dýchá izolace, klášter je světem sám pro sebe a zároveň je z části dějištěm světových událostí. Výborně sepsaná zápletka a ten konec.... :-)

27.06.2018 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Zase jedna klasika. Hra se dobře četla, šlo o humorný popis hlouposti vesničanů s neuvěřitelným štěstím jednoho lempla.

05.11.2021 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Poprvé jsem se vrhla do novější tvorby Kinga a musím říct, že je výborný nejen v hororové tématice. Děj byl poutavý, hlavní postavy zajímavé a sympatické.

23.03.2021 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Velmi příjemná oddychovka od veterináře - sympaťáka. :-) Krásně dokázal vylíčit drsnou krásu Yorkshiru, včetně svérázných obyvatel, kteří tam žijí.

06.02.2021 4 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Dobře napsaná detektivka, autor umí velmi hezky vykreslit prostředí a atmosféru. Děj byl dobře spáditý, ne zcela předvídatelný, ale zase ne příliš zamotaný. Dobrá oddychová detektivka.

02.09.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Skvělý příběh o neskutečné lidské solidaritě v nelidském světě. Je to čtivé, je to děsivé a nesmí být zapomenuto.

10.06.2019 4 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Já pořád čekám, kdy objevím knížku od Čapka, která by nebyla mistrovským dílem... :-)

01.04.2019 5 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

K šestému výročí úmrtí Václava Havla jsem nemohla jinak. Mám ráda tvorbu pana Špačka a na postavu Václava Havla ráda vzpomínám. Byl to jediný český prezident, na kterého ráda vzpomínám a je mi smutno, když vidím, do jakého stavu se dostala dnešní společnost. Mravní hodnoty Václava Havla tu neskutečně chybí. :-(

24.12.2017 5 z 5

Stejně skvělé čtení, jako byl Stařík. Tenhle typ psaní mi prostě sedí a je to pro mě příjemná oddychovka. :-)

21.02.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Hm.... to byl doják... Už dlouho se mi nestalo, že bych brečela při čtení tak, že jsem neviděla na řádky. Krásná kniha, skvěle čitelná a trochu jsem se v Louise poznala. Měla bych někam vycestovat, třeba do Paříže na croisanty a překapávanou kávu.

27.03.2016 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Povídky v této knize jsou velmi čtivé. U každého příběhu mě to nutilo k zamyšlení. Téma sebevraždy je zpracováno v každém příběhu zcela odlišně a tak je problematika poměrně podrobně rozpracována. Knihu můžu jen doporučit.

06.06.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Na výplň času asi dobré. Od poloviny knihy to ale pro ně bylo už dost nezáživné. Pohled Edwarda už nepřinášel nic nového, myslím že zajímavý počin by bylo zpracovat historii celé rodiny od jejího počátku, než znovu omílat tento příběh

06.06.2021 3 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Obtížný text, ztrácela jsem se v postavách. Každopádně nádherné verše k zamyšlení. Původně jsem si myslela, že Faust skrývá pouze příběh Fausta a jeho cestě od Boha k Ďáblu, ale celá kniha a mnoho příběhů pojednává právě o této volbě a o snadnosti zlákání na cestu požitků.

23.12.2020 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Knížka na jedno hezké odpoledne. Na první pohled jde o vyprávění velmi milého chlapce, jak se učí přežívat na střední škole. Je nadaný, skvělý pozorovatel a nyní chce začít i žít, nachází první přátele. Charlie je neobyčejně krásnou duší s velkým trápením, ke konci knihy se příběh trochu potemní, ale s těmi správnými lidmi se člověk nemusí bát jít dál. Doporučuju jako opravdu pěknou oddychovku.

16.09.2020 4 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Velmi příjemná oddychovka. Nijak složitý příběh, uvěřitelné postavy, kterým odpustíte i nějakou tu mouchu a trochu Hollywoodského závěru, který ale není extra přemrštěný, takže jde skousnout. :-)

08.08.2020 4 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Naprosto mistrně ovládnutý jazyk a skvěle zpracovaná atmosféra. Když čtete Maryčku, opře se do vás životní marnost. Každá věta má za sebou tolik symbolů a významů. Tohle se prostě neomrzí.

09.04.2019 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Klasika, která je prostě jedinečná. Skvělé vykreslení prostředí a logický rámec, který je promyšlený do detailu.

19.12.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Zvláštní kniha. Je psána velmi čtivě a krysař se jeví jako správný "BadAss". Osobně si rozhodně nemyslím, že by lidé z města zasloužili jakýkoliv trest, ale zhrzená láska umí zatmět úsudek.

19.08.2018 4 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Ačkoliv nemám ráda detektivky, do této knihy jsem se pustila s chutí. Baví mě duchařská témata. A v této knize jich bylo požehnaně, i když v závěru to dopadlo vlastně úplně jinak. Kniha mě bavila, měla spád. Prostředí i postavy byly dobře prokreslené a líbilo se mi rozebrání konfliktu dobrý otec či poslušná dcera x podnikající prospěchář, který bez problémů ublíží vlastní rodině...

18.08.2018 5 z 5