Satalin Satalin komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje nejoblíbenější dětská kniha. Jako malý jsem dočetl poslední stranu, trochu fňukl, že už ne konec, obrátil a jel zas od začátku. A i v dospělosti si ji rád přečtu.

02.07.2020 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Stejně skvělá úroveň, jako první díl. Nedá se odtrhnout, zápletka je uvěřitelná, charaktery postav prokreslené. Dojem mi kazilo české vydání, kde jsem našel nekolik hrubek a překlepů, za což ale román ani autorka nemohou.

02.12.2021 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Nenapadá mě nic, co bych knize vytkl. Poutavé prostředí, dobře vymyšlená zápletka a uvěřitelný příběh, zlo tam, kde bychom ho obvykle nečekali, čtivost a spád. Postavy i vztahy mezi nimi také přirozené. I když drsný a ošlehaný vyšetřovatel a nerdovská programátorka není nic nového v thrillerech, tak tady mi to sedělo a nedá se říct, že by kniha vykrádala Může kteří nenávidí ženy. Velmi doporučuju.

10.07.2021 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Opět skvělá kniha. Autorka dokázala, že nepíše šablonovitě. Jsem zvědavý, jestli se jedná o trilogii nebo bude další kniha se Sayer. Doufám, že ano. Celou trilogii plně doporučuji.

10.12.2021 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Skvěle a čtivě napsáno, nedá se odtrhnout. Zápletka i chování postav je uvěřitelné. Je vidět, že autorka sama ve vyšetřování pracovala. Určitě doporučuji. Ihned jsem si musel pořídit druhý díl.

30.11.2021 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Opět parádní detektivka. Uvěřitelný děj, sympatické lidské postavy. Je to kniha nejen na jedno přečtení. Doporučuji.

11.07.2021 5 z 5

Lovcem v tajze Lovcem v tajze Jan Kozák

Vynikající cestopis. Krásné popisy přírody i lidí z oblasti Sibiře. Absolutně nezatíženo nějakou dobovou propagandou. Kdykoliv je mi smutno, tak se začtu a hned je líp. Hodně doporučuji. Navíc je to super teď v zimě zalézt do postele s čajem a knihou pojednávající o zimách i -50 st.

11.02.2011 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jako milovník Stephena Kinga knihy pana Kariky velmi oceňuji. Tahle nezklamala. Cítil jsem temný strach, tajemno a zároveň zvědavost. Kniha mě přesvědčila, že Tribeč musím navštívit. Ale jen v létě.

19.03.2021 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Pro mě je série s Hlídkou nejlepší a z ní nejlepší Stráže.

26.03.2021 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Za mě jeho zatím nejlepší kniha. Dalo by se to srovnat s Kingovým To, ovšem nahuštěné na čtvrtinu rozsahu. I tak jsem naprosto úchvácený. Miluji sníh, zimu a když je k tomu i něco tajemného, tak je to koktejl pro mě.

19.03.2021 5 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Poutavé, čtivé. Popravdě jsem se ani tolik nebál, ale v knize jsou mé oblíbené žánry. Severské lesy, samota, starobylé kulty, black metal a příšera.

22.06.2020 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Za mě super detektivka. Líbilo se mi konečně opravdové vykreslení církve a některých jejich představitelů. Hlavní hrdina je takový sympatický alkoholický ňouma, ale vůbec to ničemu nevadí. Určitě si přečtu další knížky od této autorky.

03.07.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Skvělá kniha. Nešlo se odpoutat. Děj má švih a spád, postavy jsou sympatické a prokreslené. Rozdělení na 4 linky (hlavní hrdina, jeho pomocníci, oběť a pachatel) se osvědčilo. Každá linka byla napínavá sama o sobě. Také rekapitulace z jejich flipchartu je skvělý nápad. Ihned jdu na další díl.

02.01.2022 5 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Bohužel, kniha vůbec nenaplnila očekávání. Čekal jsem něco ala Šifra mistra Leonarda, ale byl jsem dost zklamán. Nelogický děj, nelogické chování postav, spousta náznaků, které nikam nevedly a ve finále ani nebyly vysvětleny. Autor má určitě talent, ale to je tak všechno.

25.11.2021 1 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Autor píše poutavě, s gradujícím stylem. Nicméně tato kniha mě příliš nezaujala. Horolezec se strachem z výšek, co nemůže slézt z plošiny. Nic moc navíc. Snad se autor vrátí ke kvalitě Strachu a Trhliny.

22.11.2021 3 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Zatím asi nejslabší, co jsem od Kariky četl. Přišlo mi to rozplizlé, skoro jsem se nebál. Nebýt jeho velkého literárního nadání, tak nevím, jak by se kniha líbila.

24.03.2021 2 z 5

Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu Svetozár Olovrant

Čtivé, vtipné, připomíná mi to trocha Červenáka. Fanoušky si to určitě najde.

22.03.2021 3 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Neseděla mi ich forma. A příběh byl těžko uvěřitelný. Připomínalo mi to laciné krimi braky. Tuhle knihu jsem si kupovat nemusel.

12.03.2021 1 z 5

Čokoláda pro wehrmacht Čokoláda pro wehrmacht Přemysl Krejčík

Čtivé, příběh není špatný. Občas je tam trochu nesmyslů v logice, ale všeobecně jsem rád, že jsem přečetl. Škoda, že tam toho dieselpunku nebylo víc.

09.03.2021 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

První půlka naprosto parádní. Ta druhá mi seděla o něco míň, asi by se mi líbil jiný závěr. Ale na oddech naprosto dostačující.

09.03.2021 3 z 5