Čokoláda pro wehrmacht

Dieselpunkový román z alternativní historie druhé světové války. Vítejte v Praze roku 1942 — ve městě plném dieselpunkové estetiky velkých strojů a divokých jazzových večírků, stejně jako každodenního strachu z nacistických represí. Ulicemi se prohánějí jezdci na hypermoderních motocyklech Schlachthund, kolaborantské jednotky plánují zaujmout Hitlerovo místo a pražská mládež propadla zárodku moderní hudby. Londýn zamítl atentát na říšského protektora Heydricha a zcela změnil strategii podpory československého odboje. Zbylí členové parašutistických výsadků na území ČSR se musí soustředit na nové cíle. Zemek a Škácha z výsadku Silver B společně s Kolaříkem z Out Distance dostanou za úkol spojit se s žijící legendou zvanou „Pobožný pistolník“ a v tajné operaci s krycím názvem „Golem“ mají získat plány na futuristickou zbraň — mýty opředený stroj podobající se mechanickému člověku. Ty se však pochopitelně pokouší získat i druhá strana. Ale existují vůbec ony legendami opředené plány na sestrojení mechanického Golema? A pokud ano, podobají se tyto stroje alespoň trochu představám, jež o nich kolují?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463291/big_cokolada-pro-wehrmacht-Is1-463291.jpg 3.331

Kniha Čokoláda pro wehrmacht

ANDY28

nebylo to vůbec špatné

Johny_H.

Nápad není špatný, ale je to na můj vkus moc dlouhé respektive do zhruba stránky 200 jsem se nudil a nutil chvíli i číst. Zatím co zbytek byl naprostá paráda. Nic méně z 300 stránek je dobrých tak 100, kdyby knížka měla 200 stran bylo by to z mého pohledu lepší.

Ladislav73

Alternativní historie, kdy téměř všichni, kteří přežily druhou světovou válku tady zemřou a naopak ti co válku nepřežili tady mají svojí roli.
Situace na mapě válečné Evropy je v románu o dost jiná, než jak ji známe: povstání v Polsku uspělo, bolševická revoluce v Sovětském svazu se hroutí a exilová vláda namísto podpory odboje v protektorátu usiluje o návrat carovy sestry na ruský trůn.
Hitler je v koncích a pomoci mu může jen předválečný „židovský vynález“, legendami opředený robotický voják.
"Ocelový golem" je mechanická bytost inspirovaná Robotem Karla Čapka a pověstí o golemovi. Tyto chodící tanky jsou něco jako zázračná zbraň, po které vždy toužil Hitler, aby změnil vývoj války.
Skutečná čokoláda pro wehrmacht v příběhu hraje určitou roli, i když nepříliš výraznou.

Autor si v knize pohrává s historickými fakty, ohýbá si je dle potřeby a až na několik momentů postrádajících logiku je výsledek takřka uvěřitelný, byť má příběh se skutečnými dějinami společné jen některé postavy a jednotlivé strany válečného konfliktu.

Kyri

Hvězdičky si odpustím, protože jsem to asi v 10% vzdala. Myslím, že hlavní problém je, že alternativní realita není můj žánr. Navíc nerada čtu knížky o válce. Zároveň mi nebyla příjemná atmosféra, ale ani to české machrování :(

Racek213
15.12.2021

No, není to dlouhé, ale stejně jsem nedotáhl ani první polovinu. Nějak mi to nesedlo. A to mám tohle téma rád.

Waul
18.10.2021

Protože subjektivně naprosto nesnáším odreagovávání si "čecháčkovského MINDRÁKU" tím jak to nakonec každému natřem, hodnocení si v rámci objektivity odpustím... Ale neodpustím si (k už jinými zmíněným faktickým výhradám) přidat jednu perličku: "die Schlacht" sice německy nepochybně znamená bitvu, ale pohled jen do slovníku někdy nestačí - "SCHLACHTHUND" totiž v němčině neznamená nic jiného, než pes JATEČNÍ, tedy asijský jedlý krmník pěstovaný na maso - zkrátka "BÓBIKA" :-))) Určitě by jako válečný či bojový pes byl v názvu motocyklu lepší "Kampfhund", i "Kriegshund" by případně šel...

KadetJaina
17.08.2021

Velmi dobře napsané a čtivé. Alternativní historie je tu funkční a zajímavá, zamyšlení nad historií na konci mě hodně potěšilo. Ale v zásadě je to jenom to - alternativní historie o českém odboji, válečná kniha. Postavy hrozně splývají do sebe, jsou to figurky na šachovnici, ale samotný příběh jim nedává prostor pro osobnost.

pavel9989
05.08.2021

Krátké, svižné a pohodové čtení, kde člověk nemusí o ničem přemýšlet a složitě si pamatovat hordy postav.