Satalin Satalin komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Za mě super detektivka. Líbilo se mi konečně opravdové vykreslení církve a některých jejich představitelů. Hlavní hrdina je takový sympatický alkoholický ňouma, ale vůbec to ničemu nevadí. Určitě si přečtu další knížky od této autorky.

03.07.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Skvělá kniha. Nešlo se odpoutat. Děj má švih a spád, postavy jsou sympatické a prokreslené. Rozdělení na 4 linky (hlavní hrdina, jeho pomocníci, oběť a pachatel) se osvědčilo. Každá linka byla napínavá sama o sobě. Také rekapitulace z jejich flipchartu je skvělý nápad. Ihned jdu na další díl.

02.01.2022 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Opět skvělá kniha. Autorka dokázala, že nepíše šablonovitě. Jsem zvědavý, jestli se jedná o trilogii nebo bude další kniha se Sayer. Doufám, že ano. Celou trilogii plně doporučuji.

10.12.2021 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Stejně skvělá úroveň, jako první díl. Nedá se odtrhnout, zápletka je uvěřitelná, charaktery postav prokreslené. Dojem mi kazilo české vydání, kde jsem našel nekolik hrubek a překlepů, za což ale román ani autorka nemohou.

02.12.2021 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Skvěle a čtivě napsáno, nedá se odtrhnout. Zápletka i chování postav je uvěřitelné. Je vidět, že autorka sama ve vyšetřování pracovala. Určitě doporučuji. Ihned jsem si musel pořídit druhý díl.

30.11.2021 5 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Bohužel, kniha vůbec nenaplnila očekávání. Čekal jsem něco ala Šifra mistra Leonarda, ale byl jsem dost zklamán. Nelogický děj, nelogické chování postav, spousta náznaků, které nikam nevedly a ve finále ani nebyly vysvětleny. Autor má určitě talent, ale to je tak všechno.

25.11.2021 1 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Autor píše poutavě, s gradujícím stylem. Nicméně tato kniha mě příliš nezaujala. Horolezec se strachem z výšek, co nemůže slézt z plošiny. Nic moc navíc. Snad se autor vrátí ke kvalitě Strachu a Trhliny.

22.11.2021 3 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Skvělá detektivka. Není tam moc mrtvých, ale to nevadí. Sepsáno často obrazným jazykem, který se četl někdy trochu těžce, ale o to je dílo originálnější. Občas jsem měl pocit, že nečtu román, ale poezii. Příběh je uvěřitelný, jednání osob racionální a kniha není plná Klíše. Doporučuju.

17.11.2021 4 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Slušný průměr. Spíš, než horor nebo thriller mi to připadalo jako survival příběh. Přečteno na jeden zátah. Nicméně popis lesa byl super, postav málo, příběh celkem uvěřitelný. Doporučuji k přečtení, ale spíš si to někde pujčte, za tu cenu jsou lepší knihy.

16.11.2021 3 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Opět parádní detektivka. Uvěřitelný děj, sympatické lidské postavy. Je to kniha nejen na jedno přečtení. Doporučuji.

11.07.2021 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Nenapadá mě nic, co bych knize vytkl. Poutavé prostředí, dobře vymyšlená zápletka a uvěřitelný příběh, zlo tam, kde bychom ho obvykle nečekali, čtivost a spád. Postavy i vztahy mezi nimi také přirozené. I když drsný a ošlehaný vyšetřovatel a nerdovská programátorka není nic nového v thrillerech, tak tady mi to sedělo a nedá se říct, že by kniha vykrádala Může kteří nenávidí ženy. Velmi doporučuju.

10.07.2021 5 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Opravdu velmi povedené. Vyprávěno v ich formě z pohledu několika postav. Normálně tento způsob moc nemusím, ale tady je to plus. Skvěle vyvážený kontrast mezi detektivní zápletkou a rozkrýváním citů a vztahů.
Parta přátel jeden na Silvestra do divočiny, kde zůstanou bouří odříznuti, a do toho najdou mrtvé tělo. Motiv má každý. Pod slupkou přátelství je více nenávisti, než je možné jen tak přejít.
Kniha mě dostala a rozhodně si ji nechávám a znovu přečtu.

09.07.2021 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Pro mě je série s Hlídkou nejlepší a z ní nejlepší Stráže.

26.03.2021 5 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

Pratchetta miluju, ale tohle považuji spíš za slabší z jeho knih. Asi i kvůli tomu, že fotbal nesnáším. Nicméně do série patří a proto jsem ji s chutí přečetl. Už kvůli Pepemu.

26.03.2021 3 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Zatím asi nejslabší, co jsem od Kariky četl. Přišlo mi to rozplizlé, skoro jsem se nebál. Nebýt jeho velkého literárního nadání, tak nevím, jak by se kniha líbila.

24.03.2021 2 z 5

Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu Svetozár Olovrant

Čtivé, vtipné, připomíná mi to trocha Červenáka. Fanoušky si to určitě najde.

22.03.2021 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Za mě jeho zatím nejlepší kniha. Dalo by se to srovnat s Kingovým To, ovšem nahuštěné na čtvrtinu rozsahu. I tak jsem naprosto úchvácený. Miluji sníh, zimu a když je k tomu i něco tajemného, tak je to koktejl pro mě.

19.03.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jako milovník Stephena Kinga knihy pana Kariky velmi oceňuji. Tahle nezklamala. Cítil jsem temný strach, tajemno a zároveň zvědavost. Kniha mě přesvědčila, že Tribeč musím navštívit. Ale jen v létě.

19.03.2021 5 z 5

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

Jednoduchý příběh, jednoduchý děj, jednoduché postavy a vztahy. Jako oddechovka do vlaku ok, ale jinak podruhé už si knihu nepřečtu. Naivně jsem čekal děj z prostředí kláštera, něco ala Purpurové řeky, ale byl jsem zklamán.

15.03.2021 1 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Neseděla mi ich forma. A příběh byl těžko uvěřitelný. Připomínalo mi to laciné krimi braky. Tuhle knihu jsem si kupovat nemusel.

12.03.2021 1 z 5