Safienka Safienka komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Super! Užila jsem si to. Začala jsem Veronikou a po skončení jsem se strašně těšila na Jáchyma :) ač příběh obsahuje spoustu nevěr, tak tam najdete i strašně moc lásky a drsné reality... Život mladých lidí, kteří nejsou dokonalí. Všichni mají své chyby, které se ne vždy dají napravit. Za mě spokojenost :)

23.11.2016 5 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Odpočinková romantická četba s pěknými kouty Paříže :) Nějak jsem se nemohla úplně začíst, ale pak to přišlo a bylo skvělé. Předvídatelné, ale opět příjemné počtení.

10.11.2016 4 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

O jménu Mata Hari jsem slyšela, ale nikdy vlastně nevěděla, kdo to byl. Teď už to vím :-) Díky Paulu Coelhovi, který dal ženě svobodomyslné, která vyměňovala své umění tance a schopnosti ženského těla za postavení a přežití v předválečném a poté i válečném světě, necelých 200 stránek. Bylo to zajímavé, ale čekala jsem něco víc. Není už to to, co bývalo. Knihy plné zajímavých myšlenek a filozofie. Každopádně to bylo určitě čtivější než předoslední kniha.

04.11.2016 3 z 5

Velké kouzlo Velké kouzlo Elizabeth Gilbert

Narazila jsem na ni náhodou a sedla mi dokonale! Skvělý průvodce inspirací, jak na tvořivost v každém z nás. Jak vnímat velká kouzla kolem nás a jak se nebát v jakémkoliv věku dělat cokoliv. Hlavně podnítit kejklíře a umět se radovat :) Díky knize mám zálusk na další díla od autorky. Doporučuji.

02.11.2016 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Skvělé, humorné, oddychové, zamotané a prostě Liane Moriarty. I tentokrát přišla s něčím, co mě bavilo a užila jsem si. Příběh žen, sester, trojčat. Spousta postřehu od "druhého stolu", emailů a seznamů. Jsem nadšená a těším se na další tvorbu...doufám, že to bude brzy :-)

24.10.2016 5 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Moje první kniha od Gayle Formanové a určitě ne poslední! Mám ráda tento typ čtiva, kdy jeden večer začnete a druhý skončíte. Ta kniha, od které se nechce odcházet. Čtivé a zajímavé téma. Jak se smířit se smrtí nejlepší kamarádky, kterou jste mysleli, že znáte nejlépe?

15.10.2016 5 z 5

Nalehko Nalehko Clara Bensen

Začátek vás zaujme, pak se to divně zasekne, pak se dostanete na tu správnou vlnu, lehce to opět zadrhne a je konec. Mno, ale líbil se mi duch knihy... Zajímavé téma, které nás donutí k zamyšlení, jestli bychom toho byli sami schopni... Vyrazit si napříč světem jen tak s kabelkou :) jedno velké dobrodružství s někým koho sotva znáte...

14.10.2016 3 z 5

12 kroků k syrové stravě 12 kroků k syrové stravě Victoria Boutenko

Kniha mi byla doporučena o určitě mě nakopla k lepšímu stravování a dodala spoustu nových informací a inspirace! Líbilo se mi, že autorka uvádí své omyly i kroky, které ji dovedli k životnímu štěstí!

04.10.2016 5 z 5

Všechny ženy ve mně Všechny ženy ve mně Veronika Hájková

Povídková kniha o ženách mnoha tváří. Celkově moc nevyhledávám povídkové knihy, ale tato mě svým tématem zaujala. Přesto jsem se nějak nemohla začíst. Pro mě čtivé povídky přišly až zhruba v půlce. 20 různých žen a situací. Každopádně ale moc pěkná obálka..jak na pohled, tak na dotek :-)

30.09.2016 3 z 5

Skoro Francouzka Skoro Francouzka Sarah Turnbull

Do knihy jsem se pustila, neb mám knihy s francouzskou tématikou ráda a o "cizincích", kteří chtějí zapadnout ještě víc, ale toto dílo mě bohužel nesedlo. Docela jsem se i začetla, ale pak to mělo pro mě nezáživné pasáže a bohužel jsem se u toho vůbec nebyla schopna soustředit. Skončila jsem na 254.straně. Třeba na ni přijde chuť jindy. Momentálně odkládám. Bohužel.

23.09.2016

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Bavila jsem se, užila jsem si to a těším se na další pokračování :) přirovnala bych ke knihám od Alexandry Potter...

05.09.2016 5 z 5

Ty, ja a tí druhí Ty, ja a tí druhí Fionnuala Kearney

Moc pěkná obálka a příběh, který nám ukazuje, jak člověk dokáže ve vteřině ztratit všechno, co miluje. Kniha o vztazích a o lásce a o hledání důvěry. O tom, že každý má své tajemství a že se dá vše vyřešit. Čtivé a chytlavé :-)

"Jestliže někoho miluješ, může se stát, že ho musíš nechat běžět, zvlášť, jeslti nejsi právě ten, kterého potřebuje."

23.08.2016 5 z 5

Vzdorující Toskánsko Vzdorující Toskánsko Phil Doran

Četla jsem na doporučení...a i přes pár chvil byla milá. Příjemné letní počtení, které vás zavede do prostředí Toskánska, k Italům, kteří jsou úplně jiní než Američani...a jsou skvěle jiní...čtení mě bavilo a navodilo u mě správnou toskánskou náladu :-)

09.08.2016 4 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Mercy je Mercy...opět skvělé, i když teda místy to bylo málo akční...a chybělo mě víc vlkodlačích věcí :-)

03.08.2016 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Tak ta byla skvělá! Autorka vybrala styl psaní, který mě nutil přemýšlet o konci... Jen jsem začala číst a už jsem potřebovala konec a líbil se mi. Dvě paralelní situace, které by mohly nastat, kdybychom se nějak rozhodli. V různých bodech stejná, v dalších rozdílná a prostě úžasné! Doporučuji:)

07.07.2016 5 z 5

Okamžik všeho Okamžik všeho Shelly King

Jo, bylo to fajn. Takové nijak náročné, příjemné čtivo z kalifornskeho antikvariátu, kde se čte ve vysokých a pohodlných usacich :) trochu mi to připomínalo Lásku přes internet, kde se snažilo malé knihkupectví udržet navzdory velkému obchoďáku.. A nějak jsem postrádala popis hlavní hrdinky... Nebo tam byl? Duše byla, ale tělo jsem hledala marně (i když je to vlastně nepodstatné, tak pro mě důležité)

05.07.2016 4 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Kniha má hodně zajímavé téma, ale na můj aktuální stav a náladu je strašně depkařská. Kdybych se na ni měla podívat s nezaujatým pohledem, tak je skvěle napsaná, řeší spoustu životních věcí, krizí a je čtivá. Ale prostě pro mě není momentálně to pravé ořechové.

25.06.2016 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Moje první, čtivá, vtipná, se zajímavým tématem a i když předvídatelná, tak okouzlující :-)

12.06.2016 5 z 5

Fit za 15 minut denně Fit za 15 minut denně Zuzka Light

Přišla ve správnou chvíli a příjemně mě nakopla! Hodně motivace, spousta dobře vypadajicich receptů a podrobné popisy cviků. Za mě na výbornou :)

01.06.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Úžasný zážitek! Dávkovala jsem to po kouskách a stálo to za to! Najednou by to nebylo to pravé... Možná by mohlo dojít k přehlcení.. Ale takto.. Super! Brala bych každý rok novou Aňu.. A jsem ráda, že působí stejně, jako opravdu je:) spoustu krásných myšlenek jsem našla a ještě určitě několikrát najdu! A ilustrace... Ty mě naprosto dostaly a pohltily :)

26.05.2016 5 z 5