Safienka Safienka komentáře u knih

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Dala jsem si vánoční knihu v říjnu a užila si pohodový romantický příběh plný fotografování, předvánoční Paříže, spoustu kávy, briošek a camembertu. Bylo to na můj vkus trochu dlouhé a rozvleklé, ale pěkné a takové opravdu pohodové. Žádný extra zvrat. Ač se mi nejdřív nelíbilo jméno hlavní hrdinky Avy, tak jsem si na něj časem zvykla a přišla jsem na chuť i celé osobě. Vlastně jsem si ji docela i oblíbila :-) Líbila se mi ta ztřeštěnost, odvaha a schopnost odpouštět.

28.10.2017 4 z 5

Seriál Gilmorova děvčata miluji, takže nebylo pochyb, že si tuto knihu přečtu a užiji si ji. Opravdu to tak dopadlo. Těšila jsem se na nějaké víc ze zákulisí a i když bych toho brala víc, tak se mi to líbilo. Fotky, deníkove zápisky z natáčení. Můj vnitřní hlas při čtení zněl stejně bláznivě a rychle jako je dabovaná Lorelai. Jsem ráda, že je taková švihlá i v soukromém životě. Za mě fajn kniha, kterou jsem slupla jako malinu.

22.10.2017 4 z 5

To jsem já, Františka To jsem já, Františka Františka Čížková

Knihu jsem si přečetla na doporučení a jsem nadšená. Františka Čížková je známá jako modní guru/policie, ale v této knize odkrývá mnohem více. Hodně inspirativní dílo, které je skvěle napsáno. Zhltla jsem ho za jedno sobotní odpoledne.

14.10.2017 5 z 5

Noc s Marilyn Monroe Noc s Marilyn Monroe Lucy Holliday

Já si to užila!Pohodové čtení, které má spoustu vtipných momentů... Určitě stejně milé jako první díl :)

03.10.2017 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Bylo to čtivé, uslzené a vlastně se to dalo čekat. Přirovnala bych k Nezapomenutelné cestě od Sparkse tím plněním přání, pak PS: I love you od Ahern těmi dopisy po smrti manžela a Hvězdy nám nepřály od Greena tou rakovinou u mladých. Mělo to spoustu hezkých myšlenek, dvě spřízněné duše a lásku s velkým L. Mám výhrady, ale to tu nechci spoilerovat :)

26.09.2017 4 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Pohodové a vtipné čtivo. Myslím, že člověka může nakopnout, aby před něčím pořád neutíkal a taky trochu důvěřoval. Občas to u Julie přesahovalo hranice, ale dalo se to unést. Moc milé postavy, které si užívají radovánek i na sklonku života.

19.09.2017 4 z 5

David Copperfield (zkrácené vydání) David Copperfield (zkrácené vydání) Charles Dickens

Musím žasnout, jak to bylo před x lety jiné. Jak se lidé chovali jinak k dětem a co se všechno dělo. Jak to i děti měli nastavené jinak, vystačily si s málem. Četlo se to dobře, místy trochu zdlouhavé, ale na tu dobu...super zážitek :-) Dokonce se člověk dočkal i finálních vtipných úryvků.

14.09.2017 4 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Já teda nevím. Čtu tu spoustu kladných ohlasů, ale já zase tak moc nadšená nejsem. Jako jo, Praha, Česká republika! Wow! Super...ale. Bylo to takové natažené...moc se přemýšlelo, spekulovalo a motalo a vlastně to tak nějak nebylo o ničem. Mám radši vše na svých místech a tento výlet k nám byl takový hezký, ale strašně moc dlouhý a pro mě maličko nezáživný. Užila jsem si snad jen posledních pár stran, kdy se něco dělo. Tak snad to bude příště lepší!

08.08.2017 5 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Přesně tak, jak jsem se na ni těšila, tak jsem si ji užila. Příjemné letní čtení o mladé slečně, která hledá klíče minulosti své rodiny. Florencie, horké letní dny, první láska, tajemství.

05.08.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Tak to byla jízda. Užila jsem si to moc! Nedalo se odložit..takže dva dny vzaly za své :o). Líbil se mi humor, který se tam vloudil. Musela jsem se až pochechtávat u scének s košilkami. Vtipné, napínavé a postavy úžasné! Manon mě zajímá čím dál víc, stejně tak Elida, Lisandra a hlavní trojice :-) Těším na další díl!

26.07.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Skvělý díl! Užila jsem si ho zatím nejvíc, nejvíc mě bavil (obzvlášť proměna Aelin)! A Jeřáb!...
Je znát zlepšení stylu autorky :) A díky za tolik stran :D

23.07.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jako asi spousta dalších, i já miluji Malého prince a toto vydání, které ilustrovala Markéta Vydrová ještě víc! Je úžasné, čtení si s ním užívám snad ještě víc..je to vůbec možné? :)

17.07.2017

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Líbilo moc! Těžká romantika s jednou krásnou princeznou, která se nebojí stát servírkou, bojuje o holý život a dozvídá se víc o svém záhadném daru(jsem zvědavá na další díl, jak se to konečně víc projeví) a dvěma pohlednými muži...princ a zabiják...čtivé a napínavé :)

15.07.2017 5 z 5

Velká cesta k sobě samému - o lásce a o životě Velká cesta k sobě samému - o lásce a o životě Cheryl Strayed

Tak já jsem nadšená! Divočinu mám přečtenou i nakoukanou a toto bylo takové milé dokreslení v podobě zkušeností a rad, které udává pod pseudonymem SUGAR svým čtenářům. Odepisuje na dopisy protkane zoufalstvím, nevědomosti, krutosti, prostě všemi možnými životními osudy. Strašně moc mě to chytilo a i když to bylo pořád to samé (rozuměj, pořád otázka, odpověď), tak to bylo záživné a poučné. Já si to užila a určitě se ke knize budu vracet. Děkuji za ni!

13.07.2017 5 z 5

Čas minisukní Čas minisukní Helena Tyburcová

No, čekala jsem něco humornějšího. Bohužel jsem se zklamala. První půlku přečetla, druhou přeskákala. Nějak jsem neměla náladu na čtení o odloučení matky a dcery a léčení tuberkulózy.

08.07.2017 2 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Konečně jsem se ke knize dostala a užila si ji. Svět draků miluji a i když je místy znát, že to psal mladý člověk/dítě, tak mě to pohltilo a těším na další díl :)

05.07.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Pěkné, čtivé, napínavé, neokoukané:) I když sem tam byly zbytečně dlouhé scény, tak se mi to moc líbilo, dobře četlo a těším se na druhý díl :) a moc pěkná obálka!

05.07.2017 5 z 5

Necelé 4 hodiny a necelých 300 stran. Určitě lepší než první díl. Víc citovější, měla jsem pocit, že jsem si to víc užila a prostě to zhltla. Pěkně se to četlo a občas ukápla i ta slzička.

29.06.2017 5 z 5

Čekala jsem, že to bude trochu o něčem jiném, když už to má takový hezký název, ale i tak jsem to celkem zhltla. Postavy jsou zajímavé, ale taky bych jim měla co vytknout...děj čtivý, ale něco mi chybělo...možná větší reálnost, lepší popis..nevím...každopádně hodnotím kladně a těším se na další díl :-)

28.06.2017 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Jo! Já ji prostě žeru... Další obrovská nálož emocí a skvěle podaný příběh lásky několika mladých lidí a k tomu ta hudba... Jo! To jsou pecky letos :)

25.06.2017 5 z 5