Safienka Safienka komentáře u knih

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Nezklamala, zase a opět. Je prostě dobrá a vždycky umí zaujmout. Musím přiznat, že tentokrát jsem měla ale dost co dělat, abych knihu nečetla pozpátku, protože jsem byla tak strašně moc zvědavá, jak to celé dopadne. Ač se mi ze začátku zdálo, že je tam hodně postav, tak jsem si nakonec vlastně všechny oblíbila a byla zvědavá na příběh každé z nich. Takže za mě určitě do doporučených :-)

22.06.2017 5 z 5

Love × Style × Life Love × Style × Life Garance Doré (p)

Přišla ke mně nečekaně a úplně mě pohltila! Skvěle a vtipně napsáno a doprovázeno moc pěknými fotkami a ilustracemi Garance Doré. Neotřelé vyprávění o jejím osobním životě, o tom, jak si ke štěstí přišla, jak vnímá rozdílnost mezi Francouzkami a Newyorčankami. Určitě jsem nečetla naposledy. Doporučuji!

14.06.2017 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Tak ta mě dostala. Nejen do varu čtení, ale i na kolena, protože byla skvělá! Líbily se mi moc vlastnosti a povahové rysy obou hlavních hrdinů a prostě jsem z nich byla paf. Určitě o moc lepší než předchozí kniha od stejné autorky. Z mého "přečteno" přirovnávám k oblíbenci Eleanor a Park :-) Doufám, že se toho někdo ujme a natočí film! A nezkazí to! No, prostě po dlouhé době jedna TOPka :-)

12.06.2017 5 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Moc pěkné čtivo! Sice mi to trvalo dýl, ale líbil se mi příběh! Některé pasáže jsem občas přeskočila, ale užila jsem si to. Druhá půlka byla určitě čtivější.

08.06.2017 4 z 5

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Mě se to líbilo. I když začátek se trochu táhnul a některé pocity matky jsem vůbec nechápala, ale bylo to zajímavě napsané. Dva pohledy, jeden matky, druhý ztracené dívky, která objevuje svoje skryté osoby v sobě. Některé situace byly takové naoko a šiklo by se, kdyby byly víc rozepsané, nějak zajímavěji, ale celkově jsem si to užila.

13.05.2017 4 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

No, musela jsem přeskakovat. A to docela dost. Rok v podání Willa mě nějak nebavil. Čekala jsem něco víc. Škoda.

04.05.2017 2 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Moc dlouho jsem se na ni chystala a vlastně ani pořádně nevěděla, co čekat. Bylo to takové jemné, překvapivé, rychlé a plné prima náhod... A pak přišla druhá půlka a já měla dost co dělat, abych měla Allyson pořád ráda... Naštěstí ji to po několika stránkách došlo a já mohla být v klidu a mohla jsem začít obdivovat její zápal pro věc a dobrodružného ducha :) neustále mě fascinuje, co s lidmi dokáže láska udělat :)

29.04.2017 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Pěkné, čtivé, napínavé...určitě tam je míň popisných pasáží než v jedničce a určitě se vyjevilo spoustu zajímavých nových informací. Těším na třetí díl :-)

16.04.2017 5 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Nejdřív jsem si přečetla nadpisy kapitol a usoudila, že ta ženská je celá já...pustila jsem se tedy do čtení a v něčem se našla....přesto jsem čekala něco jiného. Je tam hodně o tom, co dělá autorku šťastnou, ale taky spoustu o jejím životě ve srovnání se statistikami. Spoustu rad a poznatků...nemám pocit, že bych po přečtení lítala, ale pěkné to bylo :-)

11.04.2017 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Konečně jsem se ke knize dostala a užila si ji... Místy lehce natažené, ale těším se na další :) prý to bude ještě lepší!

11.04.2017 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Jodi Picoultová opět nezklamala, i když to nebylo takové "wow", jako u jiných, tak se mi to líbilo a myslím, že se kniha povedla. Brala bych ještě víc o vlcích a míň o soudním procesu, ale i tak spokojenost.

03.04.2017 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Povídky nemám ráda tak jako celé příběhy, ale i tak to bylo fajn... Musela jsem hodně zavzpomínat, ale užila jsem si to. Bylo to čtivé :) nejmíň se mi líbila povídka o Komorné, bylo to na mě takové ufňukané.. :l

03.03.2017 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Bylo to takové trošku zbytečné pokračování, ale tak proč ne. Čtení jsem si užila, zase něco dozvěděla z druhé strany Selekce a samozřejmě jsem zvědavá na další díl :)

26.02.2017 4 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Kdo věří, své si najde. Kdo nevěří, možná ani nedočte a nebo bude natolik zvědav, že se na konec přeci jen dostane. Já si to užila i přes začátkové drhnutí. Určitě zajímavé téma s uvedenými skutečnými příběhy.

23.02.2017 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Věděla jsem, že mě tato kniha zasáhne. Od Jodi Picoultové už ani nic jiného neočekávám :-) Bravurně zobrazené zoufalství rodiny, když jedno dítě onemocní rakovinou. Líbilo se mi všechno, všechny příběhy, které nebyly vysloveny a všechny činy a myšlenky, které tam naopak byly. Jsem zvědavá na film, i když to bude další emoční nálož.

25.01.2017 5 z 5

Pod povrchem Pod povrchem Stacy Robinson

Mně se kniha líbila. Ač jsem si tu přečetla komentáře, že nic moc, tak já jsem si tam našla hned několik zajímavých věcí, o kterých je dobré občas zapřemýšlet. Mělo to místa, která nebyla tak čtivá, ale dalo se to. A vlastně jsem si to čtení i užívala.

18.01.2017 4 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Výborná kniha! Užila jsem si ji moc. Nejdřív jsem si chtěla dát povídku za den, ale nějak to sklouzlo a bylo jich víc. Utvrdilo mě to v tom, že pan Fulghum patří právem k mým oblíbeným spisovatelům. Povídky jako vždy ze života, úsměvné a s ponaučením. I když bylo vidět, že některé tahal ze šuplíku, tak v ničem mi to nevadilo. Naopak. Ráda si přečtu vše, co pan Fulghum napíše :-)

05.01.2017 5 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

I když je kniha určena mladším čtenářům, tak jsem si to užila! Pěkný příběh a úžasné ilustrace! Místy jsem musela zavzpomínat, co jsem dělala ve dvanácti já a jestli jsem byla taky tak 'dospělá' :o)

01.01.2017 5 z 5

Mezi náma holkama Mezi náma holkama Lindsey Kelk

Vánoční díl s potrhlou Tess, která se snaží dozvědět pravdu... Proč ji ten Nick nechce, když je to k sobě tak táhne... Líbilo :) četla jsem delší dobu, ale byla to taková příjemná vánoční četba s moc pěknou obálkou :) jo a moc se mi líbilo prolnutí s životem Angely a Jenny ze série Zbožňuji.

30.12.2016 4 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Má první kniha od Fiony Valpy. Nechala jsem se unést obálkou, že to bude strašně moc romantické a vánoční a ono to tak vlastně i bylo, ale až spíš za polovinou. Bylo to hodně o smutku a odpuštění a truchlení. I přesto to mělo svoje kouzlo :-)

19.12.2016 4 z 5