Vánoce po francouzsku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román Vánoce po francouzsku Fiony Valpy zahřeje u srdce nejenom v zimě hlavně zjištěním, že k lásce se někdy dá i projíst. A ještě se u toho pobavit! Evie opustil manžel, a tak využije nabídku přátel k pobytu v jejich domku na francouzském venkově. Vypraví se tam úplně sama, jen se sbírkou receptů po babičce, a je odhodlaná na celé Vánoce zapomenout a jen podle ní péct a vařit. Ochotného ochutnávače najde v sousedovi, šarmantním doktoru Didiérovi. Zaujme ho však nejen její skvělý koláč… Padající sníh, skvělá štědrovečerní tabule a trocha vánočního kouzla – bude to ale stačit, aby zmizel přízrak předchozích Vánoc?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297494/vanoce-po-francouzsku-sFE-297494.jpg 3.6136
Série:

Láska po francouzsku (2.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Baronet
Orig. název:

The French for Christmas (2014)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (48)

Kniha Vánoce po francouzsku

Přidat komentář
Hakl54
15. dubna

Trochu slaďáček, ale krásný popis francouzského venkova a jejich oblíbených jídel.

Mire
09. dubna

Krásná knížka :)

LusSyNDA
27. března

Krásné, hrozně mě potěšilo, když se v knize objevily postavy z prvního dílu série "Láska po francouzsku"! Jen mě mrzí tak rychlý konec. Začátek knihy se vlekl, jen samé popisy krajiny, ale když se na scéně objevil Didier, moje srdce poskočilo radostí. Přála jsem si více (opravdu více) zamilovaných scén (toto není spoiler, nic jiného kromě lásky jsem od knihy nečekala, i proto jsem ji zvolila ke čtení). Určitě se mi tento díl líbil víc než ten první, hlavně díky sympatictejsi hlavní postavě :-)

110022
12. března

Vánoce po francouzsku se mi četly o něco líp. I když ani tento díl ze série není žádné veledílo, pořád to bylo o něco lepší, než předchozí knížka.

denisa8946
31. ledna

U této knížky opravdu záleží na rozpoložení, v jakém ji čtete.
Na jednu stranu to je krásná oddechová knížka. Lehce se dalo odhadnout, jak se bude romantický příběh vyvíjet a jak skončí, ale to rozhodně knížce neubírá na kráse. Byla čtivá a ideální na relaxování po dlouhém dni.
Na druhou stranu, když se člověk odpojí od romantické linie, byla to za mě kniha, která vás donutí zamyslet se, zvlášť když se sami nacházíte na rozcestí a nevíte jak dál, co je správné. Knížka je o cestě k vlastnímu smíření se a vyrovnání se s těžkou životní událostí. Moc se mi líbily retrospektivní a úvahové pasáže, také barvité popisy okolí a jídel. Tato kombinace spolu s čtenářovou představivostí působila tím správným uklidňující dojmem. Člověk si prochází tou cestou uvědomění s hlavní hrdinkou.
Knížku s radostí doporučuji, zvlášť pokud potřebujete nějaký balzám na poraněnou duši.
(Nejspíš někdy podniknu cestu na francouzský venkov- knížka mě nalákala.) :)

sgjoli
09.12.2018

Čím dál tím víc mám dojem, že já asi skutečně nejsem cílová skupina pro tento typ literatury. Nápad mi přišel celkem fajn, ale nesedlo mi zpracování a nakonec ani obsahově to nebylo kdovíjaká hitparáda. Dějově mi to přišlo hodně povrchní, skoro nic se tam neřešilo kromě niterního života hlavní hrdinky. Na můj vkus plytké, místy skoro až nudné. A bohužel vánoční atmosféra a spousta jídla v textu to moc nezachránila. Celkově to beru jako průměrnou oddechovku, která nenadchne a neurazí. Pokud nečekáte nic závratně intelektuálního a chcete si u něčeho odpočinout, tohle vám možná sedne, pokud vás tento typ literatury baví. Já asi nejsem ten správný čtenář.

babicka_amalka
11.11.2018

původně jsem si chtěla knihu zařadit do výzvy jako knihu s vánoční tématikou - po přečtení však pro mě spadá do kategorie knih žánru, který běžně nečtu (a v budoucnu ani číst rozhodně nebudu); tolik přeslazeného sirupu na tak malém prostoru skutečně není mým šálkem kávy, i těch "pouhých" 190 stránek bylo na mě až příliš ;-)

sicilia14
02.11.2018

neškodná oddychovka