Safienka Safienka komentáře u knih

Organizační porno Organizační porno Aneta Martinek

Přišla vhod, nakopla mě k akci a určitě zanechala spoustu nápadů a vylepšení do svého ne tolik organizovaného života.

31.12.2023 5 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Líbilo. Moc. Obálka opravdu neodpovídá obsahu. Čtvrt knihy boží sarkasmus a vtipy a pak téma, které se táááhlo opravdu dlouho. Ale ve výsledku velké nadšení. Emoční nálož stála za to.

29.01.2023 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Já jsem nějak čekala úplně něco jiného, proto možná je na místě mé zklamání na základně očekávání. Jinak určitě zajímavé téma.

09.02.2022 3 z 5

Velký bobek Velký bobek Milada Rezková

Bože, jak já se nachechtala! :o) Už se těším, až s knihou budu pracovat ve škole s dětmi. Skvělé zpracování trávící soustavy. Ou jééé!

24.01.2021 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Takhle série mě baví víc a víc. Těším na další díl!

23.01.2021 5 z 5

Ohňostrojení Ohňostrojení Robert Fulghum

Zase jsem si to užila. Příjemné novoroční čtivo, které bylo tentokrát obohaceno o spoustu zajímavostí k přemýšlení a dohledání... Jako první jsem si prostě musela vygooglit návod k zhypnotizování slepice :O) Líbí se mi, jak autor zapojuje spoustu věcí, které si všímá po světě. Těch, které bychom minuli s vůbec se nad nimi nepozastavili.

03.01.2021 5 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Pěkné, hodně idylické a řekla bych, že o tu hvězdičku slabší než první díl. Jsem zvědavá na třetí díl :)

28.12.2020 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

To jsem to zase pěkně zhltla! Vidím podobnost ve Skleněném trůnu, ale vůbec mi to nevadí! Moc jsem si to užila a ač pár chvil bylo takových táhlých, tak se těším na další díl! A říkám si, jestli Maasová někdy překročí 1000 stran a kam ty knihy budu sakra dávat?:D

15.10.2020 5 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Přitažené za vlasy! Opravdu je schopen někdo takového uvažování? Místy jsem až skřípala zubama. Opět tu bylo asi stokrát autorčino oblíbené slovíčko "syrový/á/é", což už jsem přecházela s pousmáním, že nic jiného v této sérii prostě nebude. Musím ale říct, že ženský prvek byl moc pěkný. Celkově se mi série líbila, byla čtivá a určitě mě místy donutila k přemýšlení.

23.08.2020 3 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Ubírám hvězdičku oproti prvnímu dílu, protože mi to přišlo jak ze stejného scénáře. Dobývání, erotické představy, sex a vyhrocení, které se samozřejmě rozuzlí do samých pozitiv. Nejvíc mě nadchla Raven (tu bych ráda poznala na živo), jinak se to ale četlo téměř samo a určitě to řadím do pohodových letních románků.

14.08.2020 3 z 5

Kouřový démon Kouřový démon Patricia Briggs

Tak já si z toho na zadek zase tolik nesedla... Nějak mě už ty problémy s fae nebaví. Radši bych víc něco o členech smečky. Tak snad se dočkám příště.

09.08.2020 4 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Sexuálními výboji protkaný ženský román o stavění domu.... Jo, pohodové čtení, které mě bavilo.

05.08.2020 4 z 5

Ahoj hrdino! Ahoj hrdino! Karen Young

Krátká, moc zajímavá knížečka o tématu, který trápí každého z nás. O strachu... Moc doporučuji. Je to psáno i lehce odborně, každopádně není to na škodu a děti určitě pochopí. Snad už pro ně každé nebezpečné neznámo nebude tak strašlivé!

31.07.2020 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Pro mě kniha s celkem zajímavým neokoukaným tématem. Jak už tu někdo psal, tak to bylo místy vleklé, ale bavilo mě to. Líbilo se mi, jak autorka použila nešvar lidí se pořád zdokonalovat a měnit. V tomto případě bylo pěkně dotaženo až k závislosti a věčné nespokojenosti. Ta slabost vůči mocným mě nutila skřípat zuby. Těším se na další díl, I když bych klidně taky brala jen tento :o)

02.07.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Jo, tak to byl skvělý bizár. Smála jsem se, brečela, pokyvovala hlavou a fascinovaně si vše skládala jako puzzle. Ani jeden kousek nechyběl. V příběhu se sešlo hned několik lidí, kteří trpí svými úzkostmi a kteří dočkají svého štěstí. Bohužel tam byli i tací, kteří takové štěstí neměli. Konců tam bylo hned několik a s každou další konečnou kapitolou jsem si říkala, že teď už to utne, ale ne. Dal šanci opravdu každé mouše dostát svého. Bravo! Každopádně mohu doporučit a jen jsem se utvrdila v tom, že Fredrik nezklame! Těším se, co vymyslí dál.

06.06.2020 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Přes poněkud hustý začátek a několik nejasností, jakože i přes bitky a krveprolití byli vlastně jak bez poskvrnky, to bylo fajn. Zhruba od 100.strany to svižně odsýpalo a nechtělo se mi od knihy odvracet. Jsem zvědavá na druhý díl.

29.05.2020 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Krásná práce! Byla jsem zvědavá víc a víc, co budou mít ženy společného a mile mě to překvapilo.

24.05.2020 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

No panejo... Oproti prvnímu dílu to bylo pěkně nadupané akcí, že jsem si skoro okusovala nehty. A jsem vlastně šťastná, že to nemá třetí díl a bylo to pěkně do puntíku zakončeno.

08.03.2020 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Naprostá pecka! Líbilo moc. Jsem vlastně ráda, že jsem knihu četla dýl než je zvykem, mám pocit, že jsem si ji pěkně užila! Moc se mi líbil styl psaní a příběh snad ještě víc. Něčím mi to připomínalo mou oblíbenou Jodi Picoult. Musím si pořídit i to první dílo!

01.03.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Skvělé! Téměř celá já :-)

22.02.2020 5 z 5