Safienka

Velký bobekVelký bobekMilada Rezková

Bože, jak já se nachechtala! :o) Už se těším, až s knihou budu pracovat ve škole s dětmi. Skvělé zpracování trávící soustavy. Ou jééé!

Vražedný chladVražedný chladLouise Penny

Takhle série mě baví víc a víc. Těším na další díl!

OhňostrojeníOhňostrojeníRobert Fulghum

Zase jsem si to užila. Příjemné novoroční čtivo, které bylo tentokrát obohaceno o spoustu zajímavostí k přemýšlení a dohledání... Jako první jsem si prostě musela vygooglit návod k zhypnotizování slepice :O) Líbí se mi, jak autor zapojuje spoustu věcí, které si všímá po světě. Těch, které bychom minuli s vůbec se nad nimi nepozastavili.

Když se introvertka vdáKdyž se introvertka vdáDeborah Tung

Pěkné, hodně idylické a řekla bych, že o tu hvězdičku slabší než první díl. Jsem zvědavá na třetí díl :)

28.12.2020

Rod země a krveRod země a krveSarah J. Maas

To jsem to zase pěkně zhltla! Vidím podobnost ve Skleněném trůnu, ale vůbec mi to nevadí! Moc jsem si to užila a ač pár chvil bylo takových táhlých, tak se těším na další díl! A říkám si, jestli Maasová někdy překročí 1000 stran a kam ty knihy budu sakra dávat?:D

15.10.2020

Miluj mě všímMiluj mě všímJennifer Probst

Přitažené za vlasy! Opravdu je schopen někdo takového uvažování? Místy jsem až skřípala zubama. Opět tu bylo asi stokrát autorčino oblíbené slovíčko "syrový/á/é", což už jsem přecházela s pousmáním, že nic jiného v této sérii prostě nebude. Musím ale říct, že ženský prvek byl moc pěkný. Celkově se mi série líbila, byla čtivá a určitě mě místy donutila k přemýšlení.

23.08.2020

Miluj mě kdekoliMiluj mě kdekoliJennifer Probst

Ubírám hvězdičku oproti prvnímu dílu, protože mi to přišlo jak ze stejného scénáře. Dobývání, erotické představy, sex a vyhrocení, které se samozřejmě rozuzlí do samých pozitiv. Nejvíc mě nadchla Raven (tu bych ráda poznala na živo), jinak se to ale četlo téměř samo a určitě to řadím do pohodových letních románků.

14.08.2020

Kouřový démonKouřový démonPatricia Briggs

Tak já si z toho na zadek zase tolik nesedla... Nějak mě už ty problémy s fae nebaví. Radši bych víc něco o členech smečky. Tak snad se dočkám příště.

09.08.2020

Miluj mě jakkoliMiluj mě jakkoliJennifer Probst

Sexuálními výboji protkaný ženský román o stavění domu.... Jo, pohodové čtení, které mě bavilo.

05.08.2020

Ahoj hrdino!Ahoj hrdino!Karen Young

Krátká, moc zajímavá knížečka o tématu, který trápí každého z nás. O strachu... Moc doporučuji. Je to psáno i lehce odborně, každopádně není to na škodu a děti určitě pochopí. Snad už pro ně každé nebezpečné neznámo nebude tak strašlivé!

31.07.2020

KráskyKráskyDhonielle Clayton

Pro mě kniha s celkem zajímavým neokoukaným tématem. Jak už tu někdo psal, tak to bylo místy vleklé, ale bavilo mě to. Líbilo se mi, jak autorka použila nešvar lidí se pořád zdokonalovat a měnit. V tomto případě bylo pěkně dotaženo až k závislosti a věčné nespokojenosti. Ta slabost vůči mocným mě nutila skřípat zuby. Těším se na další díl, I když bych klidně taky brala jen tento :o)

02.07.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Jo, tak to byl skvělý bizár. Smála jsem se, brečela, pokyvovala hlavou a fascinovaně si vše skládala jako puzzle. Ani jeden kousek nechyběl. V příběhu se sešlo hned několik lidí, kteří trpí svými úzkostmi a kteří dočkají svého štěstí. Bohužel tam byli i tací, kteří takové štěstí neměli. Konců tam bylo hned několik a s každou další konečnou kapitolou jsem si říkala, že teď už to utne, ale ne. Dal šanci opravdu každé mouše dostát svého. Bravo! Každopádně mohu doporučit a jen jsem se utvrdila v tom, že Fredrik nezklame! Těším se, co vymyslí dál.

06.06.2020

Holubice a hadHolubice a hadShelby Mahurin

Přes poněkud hustý začátek a několik nejasností, jakože i přes bitky a krveprolití byli vlastně jak bez poskvrnky, to bylo fajn. Zhruba od 100.strany to svižně odsýpalo a nechtělo se mi od knihy odvracet. Jsem zvědavá na druhý díl.

29.05.2020

CopCopLætitia Colombani

Krásná práce! Byla jsem zvědavá víc a víc, co budou mít ženy společného a mile mě to překvapilo.

24.05.2020

Zlodějská přísahaZlodějská přísahaMary E. Pearson

No panejo... Oproti prvnímu dílu to bylo pěkně nadupané akcí, že jsem si skoro okusovala nehty. A jsem vlastně šťastná, že to nemá třetí díl a bylo to pěkně do puntíku zakončeno.

08.03.2020

Ohníčky všude kolemOhníčky všude kolemCeleste Ng

Naprostá pecka! Líbilo moc. Jsem vlastně ráda, že jsem knihu četla dýl než je zvykem, mám pocit, že jsem si ji pěkně užila! Moc se mi líbil styl psaní a příběh snad ještě víc. Něčím mi to připomínalo mou oblíbenou Jodi Picoult. Musím si pořídit i to první dílo!

01.03.2020

Introvertka v hlučném světěIntrovertka v hlučném světěDeborah Tung

Skvělé! Téměř celá já :-)

22.02.2020

Tamařino souhvězdíTamařino souhvězdíAnna Musilová

Jako hezký to bylo. Určitě se mi to četlo líp jak Černooká, ale že bych si z toho sedla na zadek, to ne. Tleskám za lesbické téma, o kterém jsem zatím moc nečetla. Jinak slza nebyla, tak asi nejsem úplně cílovka :)

16.01.2020

Autismus & Chardonnay 2: Pozdní sběrAutismus & Chardonnay 2: Pozdní sběrMartin Selner

Je to už doba, co jsem četla první díl, takže jsem asi zapomněla, jak skvělé počtení to je a nebo se autorův styl vylepšil. Ač tak či tak, knížečku jsem si užila. Předčítala jsem ostatním a hodně se nasmála. Našla jsem zase spoustu krásných myšlenek. Jsem ráda, že tuto knihu mohu mít v knihovně! Je to skvost :)

29.12.2019

Vánoční táborVánoční táborKaren Schaler

Romantický vánoční příběh plný Vánoc. Spíš bych to přirovnala k nějaké animované pohádce.

23.12.2019

Pekárna v BrooklynuPekárna v BrooklynuJulie Caplin

Takové poklidné, průhledné, romantické čtivo. Vše jasné od začátku, ale i tak se to moc hezky četlo. Možná líp číst někdy v létě nebo před létem než takhle před Vánoci, ale to už vidím jako malý nedůležitý detail.

15.12.2019

Cukrárna v PařížiCukrárna v PařížiJulie Caplin

Ach jo! Abych šla v nejbližší době do nějaké cukrárny! Nebo něco upekla? Nebo jela do Paříže? :D příjemné, pohodové, romantické čtení...A Sebastiana jsem měla teda 3/4 knihy chuť praštit nějakou tlustou knihou! :D

10.12.2019

Koláčky a spiklenciKoláčky a spiklenciT. Addair (pseudonym)

Skvělé to bylo! A to že ne u všech druhých dílů to tak je! Z otce jsem měla osypky a nejradši bych mu dala ránu litinovou paličkou! A kluci opět a zase roztomilí... I ti kamarádi kolem!

08.12.2019

SpolubydlícíSpolubydlícíBeth O’Leary

Mám štěstí na neotřelá témata knih :) spolubydlící, co sdílejí jednu postel, nevidí se vůbec a ještě si píši vzkazy na lístečky? Boží! Chci víc o Tiffy a Leonovi!

06.12.2019

Než vystydne kávaNež vystydne kávaTošikazu Kawaguči

Po prvních stránkách jsem z knihy byla maličko rozpačitá. Možná spíš tím že se tam vyskytovalo spoustu ženských jmen na K a já se v nich ztrácela. Ale hned po několika stránkách mě to pustilo. Moc se mi líbila ta provázanost místa a postav. Ač vlastně charaktery byly jen v nástinu, tak bych je moc ráda potkala a poznala. A žena v bílých šatech, tak byla super! Krásná myšlenka! Jsem ráda, že jsem si mohla knihu přečíst.

04.12.2019

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Tak to mi bodlo. Příjemné, milé, oddychové čtení tak akorát k čaji a muffinu :) Těším na další díl!

03.12.2019

Záblesk životaZáblesk životaJodi Picoult

Pořád mě baví, že Jodi přijde s tématem, o kterém se díky jejím příběhům tolik dozvíme. Ač jsem se asi v polovině knihy zasekla, protože jsem hůř louskala její nový styl vyprávění, tak když jsem tomu dala čas, druhou půlku jsem vlastně úplně zhltla. Těším se, co bude tématem její další knihy:) už aby to bylo :)

29.11.2019

To nejlepší v násTo nejlepší v násColleen Hoover

Colleen to prostě umí. Při střídání TEHDY a TEĎ se mé pocity střídaly. Nejprve jsem hltala to pozitivum TEHDY a nakonec jsem byla lapena do situace TEĎ. Téma jako vždy skvělé, aktuální a takové, že někdy to člověk prostě jen tak plácne... Tu mocnou otázku, TAK KDY UŽ KONEČNĚ I VY? a ani si vlastně neuvědomí, jak hodně to může bolet.

25.11.2019

SuchoSuchoNeal Shusterman

Kniha, která je aktuálně na místě. Skvělé počtení. V některých momentech bych řekla i dost reálné. Jo, člověk čte o tom, jak se s tím pere skupinka dětí, ale i tak se mi to opravdu líbilo a myslím, že by mělo čtenáře alespoň donutit se zamyslet nad tím, jak si vážit vody.

28.10.2019

Království popelaKrálovství popelaSarah J. Maas

Konečně jsem dočetla a ač se mi to líbilo, tak mám několik výtek. Začátek jsem se vlastně nemohla dočkat, kdy konečně bude obrat a začne se něco dít. Pak se mi lehce míchalo to, kdo to vlastně je (což je má chyba, měla jsem si znovu přečíst předchozí díly), ale budiž. Pak to byla jedna velká členitá bitva, která byla možná až moc dlouhá? Několikrát mi i ukápla slza. Každopádně se těším, co dalšího autorka napíše. Její světy jsou moc fajn!

20.10.2019