Safienka Safienka komentáře u knih

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Liane Moriarty mě vždycky dostane svým skvělým příběhem, který mě donutí přemýšlet. Opět jsem si čtení užila, pobavila se a vzpomínala na časy před deseti lety :-) Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale rychle to přešlo a nakonec jsem se nemohla odtrhnout :-)

15.05.2016 5 z 5

S Madame Chic na úrovni S Madame Chic na úrovni Jennifer L. Scott

S madame Chic a tentokrát na úrovni. Skvělá opět motivující kniha s pohlednou obálkou. I když se pořád vlastně jedná o to samé, tak jsem i v této třetí knize našla spoustu zajímavého a užitečného! Líbilo se a určitě jsem nečetla naposledy :-)

12.05.2016 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Moc hezký příběh, i když na můj krátký. A o dost rozdílný oproti filmu. Moje první dílo od pana Sparkse a určitě ne poslední :-)

01.05.2016 5 z 5

Co ta holka chce? Co ta holka chce? Lindsey Kelk

Musím říct, že ač to bylo zase takové natahovací, tak jsem se bavila víc jak u prvního dílu. Příjemná oddychovka smlsnutá za dva dny. Jo, ten život je občas krutej...zvlášť když se v tom motaj chlapi...Ač to nemá Tess nijak lehké a dělá pořád nějaké skopičiny, tak ji můžeme tak akorát závidět :-)

27.04.2016 5 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Jo, tak tato kniha mě opravdu překvapila. První polovina byla náročnější, ale pak to šlo rychle a bylo to úžasné! Chtěla bych víc, ale zároveň mi toto málo stačí. Krásné to bylo. Čtivé, vtipné, úderné. A opravdu připomíná Amélii z Montmartru. Když jsem ji četla, tak mi v pozadí hrála stejná hudba a vypravěč měl taky stejný hlas :-) Skvělé:-)

25.04.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

Určitě čtivějčí než druhý díl...i když to bylo pořád natahováno, tak se konečně promítla do příběhu nějaká akce. Konečný zvrat byl strašně rychlý a rázný, ale tak proč ne. Já jsem se bavila, nemohla se odtrhnout! A ty obálky...ty jsou prostě úžasné!

21.04.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhé díly jsou vždycky nevděčné...zvlášť když by měl potom následovat třetí. Určitě to bylo opět čtivé, ale místy mi to přišlo moc natažené. Pořád čekání, nerozhodnost až do konce a pak takový konec. Těším se na poslední díl, doufám, že bude lepší :-)

20.04.2016 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Musím říct, že jsem se bála, co přijde. Od Johna Greena jsem přečetla téměř všechny knihy v Čechách vydané, od Davida Levithana zatím ještě nic. John Green mě svými posledními knihami začal docela odrazovat, ale zkusila jsem mu dát ještě šanci. A tentokrát se mi to líbilo. Bylo to zajímavé a strašně divné. O homosexuálech jsem toho ještě moc nepřečetla, takže číst o jejich lásce bylo takové...no, úplně při chuti jsem nebyla, ale zase to celému příběhu dodávalo správnou šťávu. Líbilo se mi to pojetí stejného jména u dvou rozličných osob, to skloubení příběhů v jeden a to, že jsem musela neustále vzpomínat na svůj život na střední :-)

18.04.2016 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Skvělé, čtivé, romantické...ach, jak romantické...boj ženských o jednoho prince...a vyhrává ta nejchudší...kdo by to byl řekl :-) Jsem překvapená a to že mile. A ta obálka je boží!

18.04.2016 5 z 5

O jedné holce O jedné holce Lindsey Kelk

Příjemné, čtivé, zábavné. Hodně to v mnoha momentech připomínalo sérii s Angelou, ale to mi nějak zvlášť nepřekáželo. Čtení jsem si užívala!

12.04.2016 5 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Asi jsem od knihy čekala víc... Bohužel ta minulost se mi poněkud motala, ale jinak jsem v příběhu našla spoustu zajímavých momentu, jako například pocit nirvany v samotě mezi knížkami :)) nebo renovace staré knihy, krásná láska mezi hlavními postavami.. Spoustu bych vynechala, do půlky knihy se to četlo vlažně a pak se to najednou strhlo a řinulo se to až do konce..

09.04.2016 3 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Příběh se mi líbil. Zajímavé skloubení přítomnosti v podání nadané spisovatelky Carrie, které jednoho dne uhrane zřícenina skotského hradu Slains a která začíná díky jakýmsi hlasům v hlavě psát příběh o Sofii. O její předchůdkyni, která prožívá romantický příběh v období jakobitské invaze. Nejdřív mi vadilo, že je kniha tak rozsáhlá, ale ono se to asi jinak nedalo, když se najednou ocitnou oba příběhy v jedné knize. Sem tam byly na mě moc zdlouhavé rozhovory, které se týkaly zmíněné invaze. Kapitáni, generálové a plukovníci se mi maličko pletli. Ale i přesto jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst. Líbilo se mi, že to autorka stavěla na skutečných událostech, které asi dalo dost práce sehnat. A obdivuji, že byla schopna udělat to, co udělala.

05.04.2016 4 z 5

Marcelo ve skutečném světě Marcelo ve skutečném světě Francisco X. Stork

Nebylo to tak čtivé, jak jsem čekala, ale pěkné to bylo. Zajímavý námět začlenění chlapce s Aspergerovym syndromem do společnosti. Jeho vnitřní vnímání hudby, které bych brala určitě víc rozebrane. . Bohužel tomu tolik věnováno nebylo. Líbilo se mi jejich typické rozpitvavani reálných situaci. Sem tam byly vtipné hlášky. Něco se moc vleklo a něco bylo useknute..každopádně ale pěkná obálka:)

14.03.2016 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

wow! Tak to byla smršť! Dokonalá dechberoucí kniha, která mě nenechala spát. Kecám, spát jsem mohla, ale odtrhnout jsem se nemohla! Jen piště dál paní Hooverová!
Jen jsem začala, tak jsem potřebovala strašně rychle skončit. Nemohla jsem se dočkat, až se dozvím všechny informace o minulosti. O tom, co dělalo Milese takového zatvrzelého!

07.03.2016 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Ze začátku jsem byla strašně nadšená, pak se to mírně táhlo a nakonec bum, napínavý a čtivý text. Určitě skvělý příběh se zajímavou zápletkou. Sedmilhářky se mi líbily víc, ale tato kniha je určitě hned v závěsu. Neustále jsem čekala, že se stane něco víc a skončí to krapet jinak. Přesto děkuji za pozitivní průběh a velký díl empatie, kterým byl celý příběh protkán.

04.03.2016 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Kromě pěkné obálky má kniha i pěkný příběh. Motá se v přítomnosti, minulosti a budoucnosti a je oddychový, čtivý a určitě poutavý. Příběh se odehrává během několika dní, kdy se Gwendolyn propadne nechtěně do minulosti a párkrát i vyvázne z životu nebezpečných situací.Nabízí nám několik otázek, které nás určitě přinutí přečíst si další díly. I když to není četba cíleně pro moji věkovou skupinu, tak se mi to líbilo a určitě bych doporučila dál.
Jsem zvědavá na film a další díly :-)

26.02.2016 5 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Nemůžu říct, že bych si z knihy sedla na zadek, ale líbila se mi. Občas měla zdlouhavé pasáže a na můj vkus moc dlouhé kapitoly (nešvar toho, když člověk chce vždy dočíst s kapitolou). Dvacet let je dlouhá doba, při které oba hrdinové procházejí proměnou. A my je stíháme jen jednou ročně. Je to trochu nespravedlivé, dost podněcující fantazii, ale vlastně i dostačující. Dexter mě občas dost vytáčel a konec překvapil. Pořád jsem čekala nějaký zvrat a on se opravdu dostavil. Jsem zvědavá na filmové zpracování:-)

21.02.2016 4 z 5

Tvůj báječný život Tvůj báječný život Liz Fenton

Příjemně odpočinková četba s již už okoukaným příběhem, ale za to pořád aktuálním. Nejsem z knihy odvařená, ale četla se dobře a určitě mě opět donutila k zamyšlení.

17.02.2016 4 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Líbilo, moc! Hlavně už žádné pokračování prosím. Takto mi to stačilo. Jsem spokojená.
Jak už tady bylo psáno, tak nejvíc akce se dělo ke konci, přesto jsem se nenudila. 500 stran uteklo jako voda. A ještě bych chtěla zmínit moc pěknou obálku.

09.02.2016 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Uááá...ten mi dal teda! Po dlouhé době jsem byla u knihy rozhořčena a musela ji kvůli tomu občas odložit. Ale jinak moje první dílo od pana Maupassanta a skvělé! Čtivě napsáno. Honba za kariérou, penězi a tělesným blahobytem. Chtěla bych vidět zpětnou karmu takového člověka. Miláček...pch...parchant je to :o)

01.02.2016 4 z 5