Safienka Safienka komentáře u knih

Mihotavé stíny Mihotavé stíny Patricia Briggs

Bála jsem se toho. Miluji knihy s Mercy a vidina toho, že to budou povídky o jiných hrdinech ač už jsem nich slyšela, mě maličko odrazovala. A byla to chyba! Skvělé povídkové dílo! Jsem nadšená :-)A zvládla jsem to i bez čtení všech ostatních děl od Patricie :o) Což ale neznamená, že jako každý podzim, se do všech opět nepustím :o)

07.07.2015 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Oddychová četba...nic extra náročného...životní osudy vesnice a jedné umělkyně. Člověk si rád připomene, jak je umění krásná věc..bohužel dost opomenutá...

16.06.2015 3 z 5

Bludná sdělení Bludná sdělení Sophie Hannah

Příjemné čtení. Na mě moc novinářských záznamů, ale jinak trefně využité ovlivňování cizích lidí skrze internet!

16.06.2015 4 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

Skvělá kniha! Jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Určitě si spoustu věcí převedu do svého života. Hodně praktických rad a vtipných poznámek o francouzském životě.Čtivé a motivující. Jsem zvědavá na pokračování..

31.05.2015 5 z 5

Měj mě rád Měj mě rád Eva Urbaníková

Příběh o dulách, o lékařích-porodnících, o lidech, kteří chtějí pro svůj život a život svých dětí jen to nejlepší. Líbilo se mi zapojení textu písní, hned to bylo víc živé. Určitě čtivé. Nejvíc mě zklamal konec!

22.05.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Souhlasím, není tak zázračná, jak vypadá. Nepřečetla jsem jí jedním dechem a občas jsem se musela nutit, abych se k ní vrátila. I přesto byla čtivá a měla občas i vtipný děj. Od J.Greena jsem četla Hvězdy nám nepřály a Papírová města. Tato mi přijde nejslabší.

13.05.2015 3 z 5

Holka, a ne ledajaká Holka, a ne ledajaká Lena Dunham

Deník jednoho dítěte, slečny, ženy, která se v budoucnu stane slavnou scénáristkou a režisérkou. Upřimná výpověď života, která si nebere servítky s ničím. Zaměřeno hlavně na sexuální zkušenosti a popisy vnitřních monologů, které zůstávají často skryty. Občas mě to bavilo, sem tam jsem se zasmála a někdy jsem se i nudila...

10.05.2015 3 z 5

Jóga a sex Jóga a sex Elisabeth Haich

Čekala jsem úplně něco jiného, což si myslím, že bude čekat vícero čtenářů. Každopádně po dočtení mám opět hlavu plnou myšlenek a v textu potrhaných zajímavých a velice pravdivých věcí. Kniha je vhodná pro ty, kteří už nějakou dobu jógu cvičí, kteří se chtějí posunout zase o trochu dál a pochopit význam sexuality v životě. Určitě uvnitř nenajdete tipy na lepší cviky a nějaké víc praktické věci. Abych byla přesnější, tak v knize najdete pouze tři doporučené cviky :o)

05.05.2015 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Jsem ráda, že jsem Garpa konečně dočetla! Opravdu jeho celý život se spoustou myšlenek, úletů, popletených zvratů a spoustu naděje. Příběh o lásce, o životě, o smrti. Občas jsem narazila na náročnější pasáže, které mě dovedli zaseknout na hodně dlouho, ale byly ta i krásné a čtivé chvíle, které jsem si užívala! Paráda!

02.05.2015 4 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Od knihy jsem čekala víc. Určitě má zajímavá témata (adopce, nevěra, neplodnost), bohužel však styl psaní mi nešel tak pod nos jako u jiných knih.

21.04.2015 3 z 5

Život bez pšenice Život bez pšenice William Davis

Skvělá kniha, která přišla v pravou chvíli! Problematika lidstva a lepku (konkrétněji pšenice) přináší spoustu zajímavých věcí, které by si měl přečíst každý. Je zaměřena hlavně na americkou populaci, ale myslím, že na Českou Republiku sedí taky skvěle! Pšeničné obličeje, břicha a celá těla...Jako diabetik vidím ve vysazení pšenice veliký přínos! Kniha je plna odborných termínů, statistik a poznatků, ale i přesto jsem si v ní našla to svoje.

15.04.2015 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Překvapila! Začátek byl náročnější, ale jinak skvělá! Dobře se četla, místy humorná (nebyl problém si živě představit - například první nandávání batohu na záda:o)))..pořád jsem čekala víc útočících zvířat. Sama bych měla větší strach! Takže velký obdiv a poklona! Jsem zvědavá na film :-)

13.04.2015 4 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Skvělá! Čtivá, napínavá se správně zamotanou zápletkou. Autorka do děje zapojila velké množství emocí a já je prožívala všechny. Občas jsem se ani nemohla nadechnout. Tématika dvojčat, duchařiny, knih...to pravé ořechové!

12.04.2015 5 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Kniha mě překvapila. Podvědomě jsem se do ní nikdy moc nehrnula, ale teď jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst! Určitě obsahuje spoustu zajímavých informací, které se nedostávají do podvědomí lidí. Z knihy jsem si vzala to, co se mi hodí do praktického života. Zbytek jsem tak narychlo projela. Dílo obsahuje hodně statistik, upozornění na hodně výzkumů a takový nějaký všeobecný přehled o škodlivosti různých látek v produktech námi každodenně používaných. Dobu jedovou jsem četla ve čtečce, ale určitě si ji pořídím i v papírové podobě, abych si mohla udělat poznámky.

04.04.2015 4 z 5

Život Ruth Život Ruth Donald McCaig

Nečetla jsem Rhetta Butlera ani Jih proti Severu. Vlastně jsem Ruth považovala za úplně jinou hrdinku než byla. První část knihy se mi nečetla tak dobře jako druhá, spíš třetí. Na mě moc postav, zbytečných dialogů a zmatečných situací. Přesto, když jsem se oprostila od těchto skutečností, tak jsem našla vcelku zajímavý a hezký příběh jedné černošské chůvy. Dalo to fušku, ale dočetla jsem až do konce.

31.03.2015 3 z 5

Kdopak by se šmejdů bál? Kdopak by se šmejdů bál? Světlana Glaserová

Skvělá kniha o tom, jak se nebát zatočit s realitními a jinými podvodníky! Obsahuje spoustu cenných rad a přímo přesných postupů, kdyby jste se do spárů šmejdů stejně dostali. Čtivě napsáno. Zhltla jsem ji jedním dechem!

25.03.2015 5 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Krvavý písek je mou třetí knihou od autorky M.T.Majar a druhou ze série o vlkodlačici Tori.
Není opět překvapením, že první díl byl lepší, přesto se i Krvavý písek četl dobře. Malý mínus má kniha za své široké pojetí textu na stránce. To mi kupodivu vadilo, neboť jsem měla pocit, že se na mě věty úplně valí. Místama se děj lehce vlekl, ale nic hrozivého to nebylo. Pořád jsem se divila, kolik děje je přede mnou.
V tomto díle se odpoutáváme od smečky a Rubena. Tori je unesena za cílem pomoci jiné ženě. Musí využít svých schopností, aby unikla všem hnusům, ke kterým se blbými náhodami dostane. Někdy jsem až nevěřila, jak rychle se mění dějová linie. Druhý únos pro mě byl překvapením. Autorka se opět vyžívá v poposivání sexuálních momentů. Člověk si až říká, jak je schopna vše dopodrobna a s fantazií popsat. Opět se tu dočítáme o obchodech s lidmi, hlavně s ženami, drogami a zbraněmi.
Obraty k dobru jsou takovým příjemným obratem a zadostiučiněním všem záporným postavám v knize. Další věc, která se mi líbila, je zapojení tzv. "českých chvilek a poznámek". Skvělé.

06.03.2015 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Dílo, které obsahuje nesmírné množství pravd a zajímavých postřehů k životu. Do rukou se mi dostalo pouze díky tomu, že jsem slyšela jednu paní, která o něm vyprávěla, jaká to je pro ní bible, ke které se neustále vrací a vracet bude. Je to kniha, kterou člověk zhltne napoprvé a potom v ní hledá stále nové a nové informace, které jsou opředeny pravdou a životem sivánských mnichů.
Hlavní hrdina knihy je úspěšný právník. Jeho přítel Julián má stejnou profesi, ale jednou dostane infarkt a dá se říct, že po této události zmizí z povrchu zemského. Odebere se hledat nový život do Himalájí k mnichům, kteři se mu stávají učiteli života. Dozvídá se zde, jak zlepšit svůj život, jak ho naplno využívat, být zdravější, pln energie a hlavně šťastnější. Rozhodne se, že tyto naučené, cenné praktiky bude šířit dál. Vrací se zpět do svého starého světa, ač už jako jiný člověk. Navštěvuje našemu hrdinu - neznalce, kterému začíná svá moudra předávat.
Kniha se čte velice dobře. Doporučuji všem. Věřím, že se k ní ještě mnohokrát vrátím a zjistím, že tam je pro mě opět něco nového. Proto knihu zařazuji do své knihovny, aby byla co nejblíž k možnému nahlédnutí.

05.03.2015 5 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Druhá kniha, kterou jsem od Markéty Markové píšící pod pseudonymem M.T.Majar četla. Tentokrát se jedná o tzv. Urban fantasy, která nám slibuje příběh s vlkodlaky, upíry a jinými nadpřirozenými bytostmi. V tomto případě si autorka vybrala záležitost vlkodlaků, zde známými jako lycas. Lidé, kteří se přeměňují ve zrůdy a následně vlky. Líbí se mi, že ač autorka zasadila děj do Ameriky, tak zůstala věrná české hrdince a čéskému humoru a neotřelosti. Viktorie unikne násilníkům, ale stane se díky kousnutí vlkem. Musí přijmout všechny závazky s tím spojené. Hlásí se k tomu, že je původem z Čech a dává dopopředí všechny své slovanské vlastnosti a sex-apeal. O pasáže s nábojem erotiky v tomto díle opravdu nouze není. Stejně tak i o svíčkovou, štrůdl a běžné české nadávky.
Máme možnost sledovat dva stěžejní body celého příběhu, které mu udávají směr. První, kterým autorka dá se říct začíná, je souboj o post družky hlavního alfy, druhý, který se zaobírá tématem týrání, znásilňování a jiných zhýralých praktik "mocných" papalášů.
Styl psaní je stejně jako u prvního díla Hot Boys svižný a velice čtivý. Pojetí knihy spolu s hlavní hrdinkou, soubojem dvou samců o tu jednu vlčci a hierarchií smečky připomíná díla Patricie Briggs.

05.03.2015 5 z 5

Hodný, zlý a nemrtvý Hodný, zlý a nemrtvý Kim Harrison

Pokračování s tvrdohlavou Rachel Morganovou je tu. Ze začátku možná maličko táhlé a nudnější, ale pak se to rozjelo a dle mého názoru to mělo lepší spád než díl první. Hlavní postavy zůstavají stejné, takže nejsme ochuzeni ani o mrtvou nemrtvou upírku Ivy, o skřítka Jenkse a nakonec i o docela vychytralého démona. Možná je v tomto díle přidáno více erotických scén, ale není to naškodu. Naopak je to možná oživení celé knihy. Nu, jsem zvědavá na díl třetí.

05.03.2015 4 z 5