Safienka Safienka komentáře u knih

Príbeh čarodejnice Príbeh čarodejnice Deborah Harkness

Opět kniha, která se mi dostala pod kůži. Dlouhou dobu jsem ji odolávala, ani vlastně nevím proč... a až poté, co jsem si přečetla několik pochvalných recenzí, jsem se k ní odhodlala.
Přemýšlím k čemu bych ji tak přirovnala, nejspíše je to takový mix Stmívání (kusem zamilovanosti), Harrym Potterem (kouzly, čaroději a nahánění) a ještě spoustu dalšího, co jsem nečetla :o)Prostě fantasy jako vyšité.
Jednoduchý příběh mladé čarodějky - nadané vědkyně, která odmítá přijmout své schopnosti a snaží se žít bez nich. Do té doby než se jí do života přimotá očarovaný alchymistický rukopis, který nemohl nikdo z bytostí po hodně dlouhou dobu najít. A od tohoto klíčového momentu všechno letí rychlým spádem. Do života Diany vstupují upíři, ostatní čarodějové, démoni, kteří touží po stejné věci - po svazku. Ukrývání, únos, zamilovanost, čarování a vymýšlený nových a nových plánů ... to vše a další čtivé věci Váš nenechají nečíst.
Díky tomu, že jsem tuto knihu četla v časově náročném období, tak jsem ji nemohla zhltnout rychleji. Přesto jsem dělala, co jsem mohla:o). A už se těším na další díl, který by měl v Čechách vyjít v lednu 2013.

05.03.2015

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Další příjemná oddychová kniha s magickým námětem od Alexandry Potter. Tentokrát se jedná o návrat do minulosti a potkání se se svým o deset let mladším JÁ.
Určitě se mi námět příběhu líbil víc než u předchozí knihy Já a pan Darcy. Ač je od začátku jasné, jak to dopadne, tak jsem měla alespoň přehled a nějakou takovou představu, jak je to celé myšleno.
Třecetidvouletá workoholička Charlotta bydlí v Londýně, pracuje v PR agentuře, má na první pohled dokonalého přítele, skvělý byt, moderní auto, úzkostlivý strach o své zdraví a hlavně má pocit, že všechno musí stihnout co nejdřív. Žádný čas na zbyt. V průběhu celého děje dochází k uvědomění pomocí setkání se svým mladším já, které ji mění ve šťastnou babu, která si dokáže užívat života a jít za svými sny. Ač se vše odehrává v zhruba týdenním časovém rozmezí, tak se dočkáme docela dosti zvratů. Romantická zápletka je jasná hned od prvního setkání, což možná příběhu dodává trochu nudy, ale zase není to první ani poslední kniha se stejným průběhem, takže už by nás to ani nemělo překvapit:-)Pro některé čtenáře to může být příběh, který je donutí k zamyšlení a odstartuje jim třeba i nějaké ty změny v životě.
Styl psaní tohoto romantického příběhu je velice čtivý. Autorka evidentně ráda zapojuje netradiční magické prvky, které dodávají příběhu jisté kouzlo a punc zajímavosti. Příběh příjemně plyne, v mém případě jsem se ani nenadála a knihu přečetla za jednu podzimní sobotu.
Takže ano, stojí za přečtení :-)

05.03.2015 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Oddychové dílo, které potěší a neurazí. Soubor 15 povídek s jedním zásadním tématem, a to jsou kočky. Styl vyprávění se různí, jednou vypráví kočka, podruhé páníček, potřetí přihlížející soused. Možná, že jsem čekala, že se víc zasměji, přesto jsem knížku dočetla s chutí a někdy jsem i litovala, že povídka není delší.
V jistých momentech můžeme najít ten správný psychologický moment, kdy zvířecí přítomnost působí na nervy člověka. Ne nadarmo se říká, že jakýkoliv zvířecí mazlíček u lidí posiluje empatii, starostlivost a dokáže vytvořit přátelství, o které někdy ani nezavadíme mezi lidmi.
Určitě se autorce podařilo vypodobnit tyto chlupáče tak, jak je známe a jak si s námi dovedou zahrávat. Každopádně určitě toto dílo potěší každého kočkaře a nemělo by chybět v jeho knihovničce.

05.03.2015 3 z 5

My, sex a podpatky My, sex a podpatky Kamila Tomsová

Ač to vypadá, že v této knize půjde převážně o sex, tak to není pravda. Podpatky se tam občas i vyskytují, ale hlavním tématem to také není. A co teda je tématem v tomto díle? Náplň celého příběhu je v normálním životě čtyř nejlepších kamarádů. Právnička, která stihne porodit, teplý kadeřník, sexy veterinářka a šetřivá lesba. Tak to je ta správná čtyřka, která Vás vtáhne do děje a vyvolá u Vás ten pravý pocit pohody a donutí k odpočinku.
V poslední době jsem neměla chuť se pouštět do nějakých hlubokomyslných děl, které by mě nutily přemýšlet. Až mě někdo doporučil tuto knihu. A byla to správná volba. Od začátku do konce jsem se nenudila. Ač se v celých 220 stranách nestalo nic extrémního, tak jsem si to čtení užila. Ke knize jsem se vracela v každé volné chvíli a určitě si ji ještě někdy přečtu. Takže jako letní pohodové čtení jen a jen doporučuji.

05.03.2015 5 z 5

Právo na vraždu Právo na vraždu Veronika Černucká

Už takovou dobu přemýšlím o tom, co k této knize napsat. Začala jsem ji číst, neboť jsem byla zvědavá, jestli bude čtivá jako kniha předchozí od stejné autorky. Bohužel jsem byla zklamaná. Soubor devíti povídek mě moc nenadchl. Celkově mě zaujaly pouze dvě povídky, a to: Já a ona a Diana, bohyně krásy. Vůbec by nebylo od věci, kdyby byly delší a obsáhlejší. Téma tohoto díla se mi každopádně líbí, Právo na vraždu je velice dobře uchopitelné, přesto mě v tomto podání nenadchlo.

04.03.2015 2 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Moje prvotina od Barbary Erskinové ve mně zanechala smíšené pocity. Abych pravdu přiznala, tak jsem od tohoto díla čekala víc. Anotace o keltské kněžce, která cestuje mezi světy, převtěluje se a vraždí bylo velice lákavé téma.
Příběh začíná v roce 1935 a končí počátkem 90. let. Celá léta jsou na můj vkus až moc stereotypně popsaná. Děj je pořád stejný. Začíná na skotských kopcích, kde se seznámí patnáctiletý Adam se záhadnou Brid, tak trochu cikánku z jiného světa. Přechod mezi světy zaštiťuje posvátný kámen, kde se mladá dvojice schází. Mladá zamilovanost bohužel opouští pouze chlapce, který je zasažen odchodem matky a vydává se za studii do Edinburgu. Zde potkává další dívku, další z hlavních postav, Lizu. Umělkyni, která je nadána výbornou intuicí. V jedné linie příběhu nám přibližuje Adama, jeho život od mládí až do stáří, v druhé příběh Brid, chladnokrevné vražedkyně, která zabíjí pro to, aby uchránila Adama a sebe. A i to přestože se jedná o Adamovu nejbližší rodinu, pokud není dotyčný ochráněn, tak je velkým trnem v oku kněžky. V jejím světe je Brid pronásledována strýcem, Broichanem, mocným druidem, který ji chce dát do učení. Bohužel se mu to ale vymkne z rukou a nyní ji stíhá, aby ji mohl potrestat za její zneužití černé magie. Brid ale utíká do druhého světa, kde je věčně mladá, využívá svých schopností a pomocí astrálního cestování a převtělování do divoké kočky hledá a chrání svého milého. Poslední linie je věnována Liz a poté její dceři Beth. I zde je Brid naprosto nemilosrdná a chladnokrevná.
Začátek příběhu je čtivý, autorce se výborně podařilo popsat syrový skotský venkov a alespoň z části popsat psychologii hlavních postav. V nějakých momentech mě až mrazilo v očekávání věcí příštích. Bohužel jsem se nedočkala toho správného napětí. Po několika stránkách se děj dostává do stereotypních kolejí, kdy se děje pořád to samé. Autorka se zřejmě pomalým časovým sledem chtěla dostat až k stáří hlavních hrdinů, ale já jsem měla co dělat, abych pokračovala dál a knihu neodložila. Možná jsem jí ještě chtěla dát šanci a doufala jsem, že na další a další straně najdu něco trochu jiného, nějaký jiný zvrat, nějaké větší napětí. Bohužel jsem se dočkala až na konci a to ještě konci velice zmateném.
Budu doufat, že další knihy od této autorky budou více propracované a naplní mé očekávání.

04.03.2015 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Skvělá kniha! Ubírám půl bodu za ty občas sáhodlouhé pasáže popisů. Ale chápu, že tam musely být! Nebyl problém je moc neřešit! Bylo znát, že autor je opravdu zapálený do kosmonautiky a věcí s ní spojených. Kniha je zábavná a zajímavá! Určitě stojí za přečtení! Sci-fi ani náhodou.

04.03.2015 4 z 5

Život vzhůru nohama Život vzhůru nohama Jo Platt

Dobré, čtivé. Ros zažije veřejné ponížení, když jí snoubenec nechá před oltářem. Kdo by to nenesl těžce a špatně se z toho dostával? Třeba taková lehce natvrdlá, ale vcelku vtipná Rosalinda. Díky kamarádovi se odstěhuje, najde novou práci, nové přátele a narazí na podivného souseda. Musím teda říct, že občas to bylo až zdlouhavé, někdy jsem si říkala, že se nic neděje a chtělo by to víc akce. I přesto jsem knihu s chutí dočetla až dokonce a dočkala se romantického závěru.

24.02.2015 4 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Taková neurážející oddychovka. Střední škola, spousta kamarádů, závěrečné zkoušky a jeden podivný, pohledný a tajemný nový spolužák. Všední dny, které mají najednou jiný rozměr. Mise, která začíná být nebezpečná. Četlo se to dobře. Téma nijak extra originální.

22.02.2015 3 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Kniha se mi dostala do rukou na dvakrát a musím říct, že při druhém čtení jsem z ní byla nadšena více. Úplně mě pohltila a nasadila do hlavy spoustu nových myšlenek. O bytí ve tmě přemýšlím už nějakou dobu a i díky této knize si jsem jistá, že někdy se opravdu odhodlám (i když se teda bojím, co mě tam bude čekat :-)

18.02.2015

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Určitě aktuální téma domácího násilí a únosu dětí. Co všechno je rodič schopen udělat pro záchranu svých dětí? Že má v sobě člověk dvě stránky - jednu dobrou a jednu zlou - a je jen na nás, kterou necháme vyplout na povrch? Pro mě čtivá prvotina od Suzanne Redfearn. Přirovnala bych ke stylu Joy Fieldingové.

15.02.2015 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Wow! Pěkný thriller :-) Osvěžení geocachingu téměř stoprocentní...zvlášť když místa jsou reálná a opravdu si je můžete prohlédnout! Čtivé, napínavé, zajímavé téma. Určitě doporučuju :-)

14.02.2015 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Čekala jsem něco jiného. Dle anotace jsem se na knihu těšila, ale nějak jsem z ní moc odvázaná nebyla. Některé pasáže nudné a nevěra pojata hodně zvláštně. Každopádně myšlenka o rozpolcení osobnosti dle pana R.L.Stevensona byla pěkná a trefná. Závěrečné vyústění bylo takové oduševnělé....ač nechápu přístup manžela (chtěla bych takového člověka poznat). Za mě nejslabší kniha z děl od pana Coelha.

07.02.2015 2 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Opět příjemné počtení u romantiky od A.Potter. Myslím, že podobný styl románů se nezapře, ale to nic nemění na tom, že nás dokáže dostat do pohody a trochu i namotivovat k nějaké činnosti nebo změně života.

30.01.2015 5 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Opět poblázněná Angela! Musím přiznat, že začátek byl náročnější..nějak se to táhlo a nemělo to ty správné grády, ale nakonec se to zlomilo a byl tu opět ten skvělý motivační příběh, který od paní Kelkové znám :-) A ještě k tomu s příchutí vánočního New Yorku :-)Měla jsem chuť to taky všechno vidět a zažít!

28.01.2015 4 z 5

Fakt se to stalo? Fakt se to stalo? Jenny Lawson

Začátek byl náročnější. Zvyknout si na styl autorčina psaní mi trvalo poněkud déle, ale nakonec jsem knihu dočetla opravdu až do konce. A sem tam jsem se i zasmála o jakou se jedná existenci. Každopádně není to kniha jen tak pro někoho a chce to opravdu hodně nátury ke čtení. Ještě k tomu mi spadla do vany, takže se stala součástí mé knihovny. Snad mě někdy v budoucnu ty její historky a vycpaná zvířata nebudou děsit!

25.01.2015 3 z 5

Konečně jsem se k Dr.Jekyllovi a Hydovi dostala! Chytla jsem vydání, kde jsou ještě další dvě povídky. Když bych měla hodnotit pouze případ jednoho podivína ve dvou verzích, tak je to skvělé! Ač jsem knihu znala z dob studií a věděla jakžtakž děj, tak i přesto to bylo pro mě napínavé a až do poslední chvíle jsem tajila dech :-) Paráda!

14.01.2015 5 z 5

Jelikož jsem už znala blog autora, tak jsem věděla, do čeho jdu. Knížka je vtipná a i když občas s velkou nadsázkou, tak popisuje realitu, kterou možná málokdo vnímá. Protože přeci "dovolená"! Bylo pro mě náročnější knížku číst v kuse, ale určitě se jako humorná rodičovská příručka povedla!

11.01.2015 5 z 5

Ukradené modlitby Ukradené modlitby Jennifer Clement

Po celou dobu čtení mi to příjde jako velké scifi...něco neskutečného, co se snad neděje přeci. A on omyl. Opravdu se to děje a nejenom v Mexiku. Možná, že je vše vyprávěno z pohledu dítěte, které nebere svět zase tak vážně. Ikdyž se kolem něj dějí samé krutosti, tak se snaží žít z toho, co je mu umožněno.
Znevažování a zneuctívání žen, které prohřešily už jen díky tomu, že se narodily.

05.01.2015 4 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Druhý díl od knihy, která mi uchvátila. Mno, první díl byl lepší, kdybych měla porovnávat. Byl víc strhující a akčnější. Na hraně věčnosti nebylo špatné, ale přišlo mi to víc sentimentálnější a tak nějak usazenější. Ono nemůže být hned všechno opět poprvé. Ale i přesto se vše četlo skvěle, hrdinové byli taktéž úžasní! A neodpustila jsem si při čtení pustit The Civil Wars :o)

02.01.2015 4 z 5