Eden

Eden Anfieldová zbožňuje záhady, a když se na škole objeví tajemný nováček Ryan Westland, úplně ji to pohltí. Na první pohled vypadá jako obyčejný kluk, proč potom nezná pizzu? A jak to, že nikdy neslyšel o Hitlerovi? Ze všeho nejvíc ale Eden mate to, že o ni Ryan jeví zájem. Eden pozvolna propadá jeho kouzlu, zároveň ale rozkrývá i jeho tajemství. Zlom nastane jednoho deštivého odpoledne, když klopýtne o zdánlivě obyčejnou knihu v Ryanově pokoji - biografii jeho nejlepšího kamaráda, která je však datovaná o celých padesát let později. Když se svým objevem na Ryana vyrukuje, zjišťuje, že na ni čeká velmi důležitý úkol, a ona právě málem zničila jeho jedinou šanci na úspěch......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/211452/eden-eden-xLK-211452.jpg 3.9215

Eden (1.)

After Eden (2013)

Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Ažula

Mě čtení bavilo. Moc se mi líbila myšlenka obyvatelné planety a virusu.
Skvělá knížka na odpoledne, když potřebujete vypnout.

Babsy

Šahám po těchto knihách, když chci na jedno odpoledne vypnout, ale tohle mi nevyšlo.. Hodně předvídatelně a nedokázala jsem se prostě začíst. Hlavní hrdinka mě nezaujala a přiznávám, že jsem nedočetla a radši šla uklidit kuchyň.. :-)

Pedruska01
31.12.2017

Knihu jsem popadla, abych vyplnila čas. Musím přiznat, že se dobře četla - rychle odsýpala. Rozhodně to není žádná hitparáda, ze které si sedne čtenář na zadek - to v žádném případě. Ale číst se to dá a zase taková katastrofa to není. Na hlavní hrdince bylo něco málo, co mi na ní nesedělo. Tvářila se normálně, ale měla nutkání se pasovat k jakémusi označení chudáčka. Z nového kluka na škole si hned udělala střed vesmíru. (?) Connora mi bylo líto po téměř celou dobu, jak za Eden "pálil". Finální jeho chování se mi taky nelíbilo, ale na druhou stranu ho zcela chápu. Už toho měl dost. Byla to pubertální romantika se špetkou fantas/scifi, která si mě udržela a svým způsobem mě to bavilo. Nacházela jsem tam části, které byly unáhlené a... ani to nedokážu vyjádřit. Jako bych četla např. o zelené trávě a o řádek dál mi autorka vyprávěla o modrém nebi. To mezi, to jak se z trávy na nebe dostala, jako by neexistovalo, prostě to přeskočila. Našly by se další nedostatky, nelogičnosti a zádrhele, ale nemám potřebu je zdůrazňovat, když ve finále mi kniha dobře posloužila. Dle hodnocení bych to viděla jako víc než takový zlatý střed (3,5*). Je to oddechovka, u které nemusí člověk přemýšlet.

Juki-RoseMary
03.12.2017

Libily se mi některé myšlenky (příroda,...) ovšem děj byl velmi předvídatelný, nic mě v knize nepřekvapilo, nešokovalo. Hlavní hrdinka není moc sympatická, ovšem dívkám do 15 let by se to líbit mohlo.
Mě už příběhy "dívka potká krásného a dokonalého kluka, který něco skrývá, ona to odhalí, plno dobrodružství a na konci budou spolu" omrzely, takže dvě hvězdy - protože tak dobrá, jako jsou knihy co ode mě mají 3, Eden není.

Kate_Hall
15.10.2017

Kniha mě zaujala svým názvem a popisem, ale bohužel mě zklamala. Na mě trochu moc romantiky a málo akce, děj byl až moc předvídatelný a to mi na knížce hrozně vadilo. nakonec jsem si ji přeci jen užila a posledních 100 stran jsem dalo by se říci hltala.

Mishak
13.08.2017

Myslím, že jako oddechová kniha ještě tenhle příběh docela ujde. Ale nesnažte se v něm hledat něco víc - je to nemožné...

Lexa123
30.07.2017

Tahle knížka se mi moc líbila a docela mě zaujalo jakou spojitost má eden s planetou eden. Ikdyž tu planetu objevil její kamarád. Ovšem příběh mi trochu připomínal twilight sága. Neznámý kluk a holka se do sebe zamilují a on potom odejde a ona bude v nebezpečí.

Lilly1960
26.07.2017

Jako na to, ze jsem knihu nasla v Levnych knihach to bylo prijemne prekvapeni. Zajimavy namet. Oddechovka

RosaLucis
25.07.2017

Pěkná oddechovka, ale stačila jednou. Průměrná kniha která neurazí, ale ani nenadchne.

1JiTkA2
11.07.2017

Je to taková oddechová knížka místy i napínavá ale moc mi v hlavě neutkvěla. Po pár dnech jsem na ni zapoměla. Bylo to čtivé a pěkný námět i obal knihy.

silvinka12
04.07.2017

Ze začátku mi to přišlo celkem o ničem, takový protahování, ale proto aby jste potom ke konci vše pochopili, jak to do sebe zapadá jako puzzle. Určitě si přečtěte, je to zajímavý a napínavý příběh.

KracíkovaK
06.06.2017

Tato knížka mně zaujala hlavně obálkou a názvem.Děj mně osobně příjde dost odpočinkový, ale taky neobviklý.Sice mám v hlavě spoustu otazek ke konci knížky třeba co Orionovy rodiče atd..., ale tak to bohužel někdy je. Hlavně mně mrzí, že druhý díl u nás nevyšel :((((

brzda.
19.05.2017

Celkem to ušlo, ale četla jsem i lepší...

Shira27
21.03.2017

Lehce předvídatelný začátek, ale od půlky se to četlo samo. Příběh byl čtivý a celkem napínavý. Mám ráda téma o cestování časem a tohle bylo trochu netradičně pojato. Celá kniha se vlastně odehrávala v přítomnosti, ale zároveň se v ní cestovalo časem. Rozhodně mě nezklamala. :)

adelachlubnova
03.03.2017

Ze začátku celkem nudný příběh, ale pak se v jeden moment změní v děj , který vás do sebe vtáhne a vypustí až na konci knihy

Napůlanděl
04.02.2017

Nemůžu dát jinak než pět hvězdiček...Ano, byl to přepovídatelný příběh, ale měl něco do sebe...oblíbila jsem si hlavní postavy, přišli mi prostě symaptický. Jelikož mám ráda knihy s tématikou o cestování časem...byla jsem hodně zvědavá jak si s tím spisovatelka poradí...pojala to jinak a velmi skvělým zbůsobem.

ManujuSeElis
19.01.2017

Kniha, na kterou jsem náhodou narazila v levných knihách, když jsme byli s táborem, na výletě mě velmi mile překvapila. Na její cenu se mile moc líbí originalita, která spočívá v tom, že se koukáme na cestování časem, ale tentokrát z pohledu někoho jiného. Doporučuji

Jasna007
17.01.2017

Na začátku vše vypadá jako nacvičený romantický příběh nebo rovnou pohádka a děj se snadno předvídá. V druhé polovině knížky mě teprve stáhla do příběhu a konec byl poměrně divoký napínavý. Jen jednou věcí jsem byla zaskočená a to kdo byl čistič. A ten konec, no dobře mu tak.

Kniha se tedy četla relativně dobře, ale bylo to spíše takové odpočinkové čtení, ale musím přiznat, že tohle jsem od knížky za 40 Kč opravdu nečekala. Jediné co mi vadilo byla obálka která se podle mého názoru vůbec nepovedla. Pokud to má být Eden, tak já jsem ji svýma očima viděla úplně jinak a popis z knihy na ni také nesedí.

Janča_S
11.12.2016

Mě se kniha moc líbila. Kamarádka jí měla půjčenou ode mne a také se jí líbila.

terka6725
16.10.2016

Strašně předvídatelná, děsně naivní, hrozně teenagerovská. Ale i tak jsem si čtení užila a svým způsobem mě to hrozně bavilo.

Echelon
09.10.2016

Ze začátku obyčejná kniha, ovšem v průběhu se začíná vybarvovat děj. Velice se mi líbil nápad budoucnosti, která velice ozařuje knihu. Knihu jsem hltala až do úplného konce, ze kterého jsem byla velmi potěšena. Po dlouhé době se mi ocitla v rukou kniha, která stojí za to.

Madlenkačte
30.09.2016

Četlo se to velmi svižně, jasný a přímočarý děj. Moc se mi to líbilo a podobnost se stmíváním čistě náhodná :)

Ailee
24.08.2016

Eden je napsaná tak uvěřitelně, bez extrémních vyhrocených situací, s reakcemi hrdinů, které by se daly očekávat, a tak plynule, že vám vůbec nevadí, že se dlouho v podstatě nic zvláštního neděje. Trošku mě zaskočilo, jak se děj od půlky začal vyvíjet, protože podle anotace jsem čekala něco trochu jiného. Líbila se mi představa, že i malý čin dokáže způsobit katastrofu, stejně jako fakt, že malý čin ji může odvrátit. Doufám, že brzy přeloží i druhý díl. Po všech těch dystopických katastrofických akčních knihách byla tahle přesně to, co jsem potřebovala.
Jediné, co mě ze začátku mátlo byl prolog, který zdánlivě odhaloval finální část. Jak se ale ukázalo, díky změně minulosti se celá událost nakonec odehrála zcela jinak.

vandalindakova
14.08.2016

Už začínám být alergická na knihy okopírované z jiných knih, kort když se jedná o provařená díla typu Stmívání, Upíří deníky atd. Ale vážně, to jsou spisovatelky tak zoufalé, že musí kopírovat z tak profláklých příběhů? Velké minus dolů za toto. V půlce knihy už jsem byla vytočená jen a jen kvůli tomu, že jsem na každé straně viděla Stmívání nebo Upíří deníky. MOŽNÉ SPOILERY: Holka, která potká nového studenta, ze kterého jsou všichni paf (ano potlesk, tady to aspoň otočila). Eden je absolutně bez sebevědomí a pořád kecá o tom, jak je hnusná a nezajímavá. Ryan má však oči jen pro ní, jako ve všech slaďárnách. Kamarádi úplně stejní jako kamarádi Belly Swanové. Dojde jí, že Ryan není normální člověk. Blížící se ples. Celá parta jede nakupovat (šaty) do jiného města, ale EDEN nakupování nebaví a jde raději do knihkupectví. (Jako fakt vážně??) Skok z útesu a nemocnice. = tohle celé a mnohem mnohem víc je prostě celý Stmívání. A jelikož nám chybí nějaké to klišé, tak přidáme cestování časem, které mělo být nejspíš hlavní zápletkou, ale díky přeslazenému románku mezi EDEN a Ryanem, to úplně zazdila, a spíše to vypadá jako kulisa obrovské lovestory. A konec? Děsný, zbytečně moc protáhlý. Měla to skončit o 3 kapitoly dřív a udělala by lépe.

nicest
05.08.2016

Příliš mě tato kniha nezaujala. Děj jednoduchý a nehluboký. Mláděž možná zaujme více.

Božílidi
02.08.2016

Boží knížka !!! Doufám, že bude druhý díl !!!

Baraliska
31.07.2016

Boží knížka, kterou jsem si musela přečíst hned několikrát ;).

acupoflucy
19.07.2016

Skvělé čtení přečetla jsem ji dohromady za šest a půl hodiny včera tři a dnes tři a půl, ale vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Čtyři hvězdičky dávám kvůli tomu, že na konci to bylo trošku přeslazený, ale jinak skvělé oddechové čtení na letní večery. Doporučuji. :)

rm
30.05.2016

Četlo se to dobře. Jo, konec byl trochu přislazený, ale co, trochu změna oproti heroický smrti. :-)

barca1393
11.04.2016

Příběh této knihy byl originální. Velice jsem si užívala stránku po stránce. Určitě patří mezi první místa v mém žebříčku oblíbených knih. Eden mi byla už od začátku simpatická a v některých věcech jsme se schodovali. Někdy jsem se i zasmála. Určitě bych si přečetla i další díl.