Kde je ta holka?

Charlotte, hlavní hrdinka tohoto románu, je úspěšná a uznávaná podnikatelka v oboru PR, má svou vlastní firmu, spoustu peněz a pohledného přítele. Zároveň však je neurotická, přepracovaná a pesimistická. Jednoho dne, cestou do práce, narazí na objížďku. Během této „odbočky“ se setkává se svým o deset let mladším já. Zjišťuje, že tehdy byla mnohem bezstarostnější a pohodovější. Charlotte se svému mladšímu já snaží předat získanou moudrost a nabyté zkušenosti, aby se vyvarovalo zbytečných chyb. Brzy se však i ona dozvídá cosi podstatného…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137042/big_kde-je-ta-holka-bZq-137042.jpg 3.6295

Vydáno: , Kristián Entertainment

Who's That Girl, 2009

Kniha Kde je ta holka?

Biba_with_Book
08. listopadu

Celkem dobry namet, ale to je asi tak vse. Hlavni postava mi nebyla moc sympaticka a navic mi prislo nepravdepodobne, ze by si nepamatovala jaka byla a co delala 10 let zpatky?
Konec predvidatelny, klasicky happyend.
Celkove mi to prislo napsane jak pro pubertalni slecny a dalsi knihy od autorky radsi v planu nemam.

Áža707

Od knihy jsem nečekala nic extra a říkala jsem si, že to bude něco jako filmy "Znovu 17" či "Přes noc třicítkou".

Musím říct, že mě příběh velice překvapil, krom toho, že byl vtipný, tak myšlenka byla doopravdy zajímavá. Hlavní hrdinka se najednou nestane dvacetiletou, ale své minule já dokonce potká. Cestuje pak z přítomnosti do minulosti (a naopak) a chce aby její dřívější já, Lottie, se chovalo střídměji a víc o sebe pečovalo a nejlépe neprošlo všemi chybami. Protože Charlotte má dokonalý život, práci i přítele, sice zapomíná, co to je kvalitní jídlo a nebo kamarádi, ale zdá se být spokojená. Až po setkáních s Lottie zjišťuje, co vše ji v životě chybí.

Charlotte jsem si oblíbila, obě dvě její já měla něco do sebe a já jsem se náramně bavila nad jejich rozhovory. Vanessa byla správná kamarádka i přes to, že Charlotte neměla čas a často upřednostňovala práci před čímkoliv. Miles byl podle mě blbec od pohledu a přišlo mi, že on sám se snaží Charlotte nastrkat do pozice, která je pro něj nejlepší, ale neohlížel se po Charlotte a jejich přání. Například za ní mluvil v restauraci a nenechal ji aby se vyjádřila sama. Já bych ho hned hnala pryč!
Další skvělou postavou byl Oliver a byla jsem ráda, že on byl postavou v obou časových linkách (ale víc si budete muset přečíst sami!).

V některých věcech byla kniha odhadnutelná (např. Kdo byla žena sedící s Charlotte na lavičce), ale v jiných věcech dokázala překvapit. Samozřejmě zde nechyběl zajímavý zvrat, uvědomění si hrdinky, že jen práce za to nestojí a potom šťastný happy end.

Takže stručně kniha není nijak náročná, spíš odpočinková, ale má skvělou myšlenku a humor a já jsem si čtení doopravdy užila. Pokud hledáte něco příjemného na čtení, tak mohu tohle jen a jen doporučit :)

⭐ 4/5

lisell

Čtivá forma. Za mě zvláštní pojetí děje, které mě místy trochu nudilo, ale to se změnilo v druhé polovině. Po knížce jsem sáhla, protože jsem si chtěla odpočinout od silných, ale smutných lidských osudů. Což mi bylo splněno. Příjemná romantika.

Dashmo
27.10.2020

Toto bol tak krásny príbeh. Ako jasné..žiadna svetová literatúra, bestseller atď..ale takéto spomienkové- do minulosti sa vracajúce romány mám rada. Páčilo sa mi sledovať tú úžasnú premenu Charlotte späť na Lottie, že našla pravú lásku a šťastie. Krásne :)

lencin
27.09.2020

Poměrně jednoduchá, byť čtivá forma. Vtipné, ale zklamala mě nedbalá redakční práce a gramatické chyby.
(2013)

JessiMeidoom
18.05.2020

Toto byla první kniha, kterou jsem od Alexandry Potter četla. Moc se mi líbilo, že to bylo trochu takové fantasy. Příběh jsem zhltla jedním dechem a už se těším na další její knihy, které si přečtu.

laura
01.04.2020

Hezké. Moc jsem od toho nečekala, začátek byl zvláštní, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Určitě se mi líbila víc než autorčina prvotina Není přání jako přání, ale zase nebyla tak dobrá, abych ji zařadila mezi ty, které mě uchvátily...

Každopádně byla vtipná, romantická, něžná a překvapivá. Zcela jistě patří mezi ty lepší od této autorky...

zuzana4291
07.03.2020

Kniha, která nenadchne, ale ani nezklame. Hezký příběh, kdy "úspěšná" podnikatelka, která má všechno, co si přeje náhodou jednou potká při objíždce své mladší já. A nakonec zjistá, že nemá všechno, že se vzdala všeho, co chtěla a jen přežívá. Kniha k zamyšlení a o tom, kam směřujeme a co chceme.