Na pokraji temnoty

Keltská minulost a kouzla převtělování jsou námětem dalšího z románů Barbary Erskinové. Hlavní postava knihy, tajemná Brid, druidská kněžka ze skotského starověku, se dokáže přenášet do současnosti jako fyzické stvoření z masa a krve. Žije mezi lidmi, miluje jednoho ze smrtelníků a jiné vraždí. Jejím lidským protějškem je Adam Craig, na počátku příběhu v roce 1935 teprve patnáctiletý. Cestování v čase a napínavý děj s ne čekaným rozuzlením patří i tentokrát k hlavním trumfům spisovatelčina umění....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/617/na-pokraji-temnoty-u7Q-617.jpg 4.1294
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Brána

On the edge of darkness, 2006

Kniha Na pokraji temnoty

Alíša236
31.10.2020

Tentokráte to bylo dost špatné. Začátek se rozjížděl velice slibně, ale pak to bylo horší a horší, nejhorší byl prostředek knihy kde se vůbec nic nedělo. Celé to bylo natahované a člověk už jen čekal, kdy bude konečně konec, který byl také takový nijaký jako celá kniha.

wlado
18.09.2020

Výborná Erskine s úchvatným popisom krajiny. Kniha sa číta plynulo, trochu problémy môže robiť väčší počet postáv s rôznymi osudmi.

Adriassa
10.09.2020

Moje druha kniha od autorky a opet se mi moc libila. Jen jsem mela trochu problem pochopit zaver.
Jdu si vybrat dalsi knihu

mihaila89
13.05.2020

Ze začátku docela dobré. V druhé polovině se děj opakoval, konec byl naopak rychlý a odfláknutý. Kniha je psána jednoduchým jazykem a četla se rychle. Ve vydání z r. 2008 je hlavně v první části knihy docela dost překlepů. Při čtení se mi vybavily knihy Dracula, Na Větrné hůrce a Kříž u potoka.

Veronika33
17.02.2020

Zo začiatku sa mi kniha ťažko čítala, príbeh ma veľmi nezaujal, ale neskôr sa dej rozvinul a ja som sa do knihy ponorila. Trošku mi vadil neustále opakujúci sa dej líšiaci sa iba v časovej rovine a postavami, ktoré aktuálne v deji figurovali.Postava Brid ma neskutočne vytáčala, veľmi nesympatická. Ako celok bol príbeh OK, ale viackrát si knihu asi neprečítam.

Angelicca
28.11.2019

Příběh byl zajímavý, moc se mi líbil, opět plný počet hvězd.

Cleo De Nile
06.06.2019

I po všech těch letech si tuhle knihu o muži, do jehož života vstoupí mladá keltská kněžka, pamatuji zcela jasně. Však to také byla moje první knížka od mistryně žánru Barbary Erskinové. Rozhodně bych neřekla, že je to její nejlepší knížka, nemrazilo mě z ní v zádech a nebylo mi z toho úzko, jak mi bylo slíbeno. Zpočátku jsem byla tím námětem zcela okouzlena, nic podobného jsem tehdy nikdy nečetla. Děj si mě nejprve také automaticky získal, ale musím říct, že potom mé nadšení o něco málo opadlo. Někde za první polovinou se to totiž začalo točit v ne tak záživných kruzích, nebo spíše stále se opakujících smyčkách. A finále? Slabota.

Charlie119
24.02.2019

První plovina knihy je velmi svižná, poměrně zajímavá, avšak jak se vše vine dál a dál, počínají se některé pasáže opakovat a druhá polovina je, až na občasné šlápnutí na plyn, které působí jako hrnek kávy, co vám říká - ještě to zkus, udýchaná a rekace postav působí párkrát již nevěrohodně. Přesto jsem to nevzdal a dočetl. A pokud je čtenář nenáročný, jistě jej tento titul neurazí.