Měj mě rád

Měj mě rád https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177434/mej-me-rad-177434.jpg 3 185 55

Bývalá studentka medicíny Soňa žije až v příliš klidném vztahu s racionálním gynekologem Tomášem. Dobrovolně odejde ze školy, cestuje po Indii, cvičí jógu, miluje alternativní přístup k životu. Začne pracovat jako dula – vede kurzy a připravuje ženy na porod. Jednoho dne jí zavolá křehká Jana, která se bojí porodu. Nemá dobrý pocit. Porod byl opravdu těžký a Soňa, která se o ni v nemocnici dál stará, se tu setkává také s jejím manželem Jurajem…... celý text

Romány , Pro ženy , Literatura slovenská

Vydáno: , Motto

Maj ma rád , 2013

Kalima206
31.12.2022 5 z 5

Moje úplně první kniha od této spisovatelky a už teď se těším na další.
Krásný příběh plný zvratů, o porodu a těhotenství :-)
Krásný, leč smutný příběh, takový ze života :(

PetraCy
22.11.2021 5 z 5

Lehké, oddechové čtení se smutným koncem...

Vknihách
15.10.2021 3 z 5

Mne samej je vtipné, že som knihu slovenskej autorky čítala v českom preklade. Netypické, ale stáva sa.
Neviem prečo, ale už pár evitoviek (naozaj nie veľa) mám za sebou a všetky mi prídu také, akoby v jednom duchu. Práve dnes som mala na margo evitoviek poznámku, že sú to vlastne zdramatizované "vzťahy zo susedstva" a stojím si za tým, lebo aj v tomto príbehu tu máme romantickú linku, ktorú proste predvídate od začiatku do dokonca. Ak ste už nejakú evitovku čítali, tak presne viete ako ten koniec dopadne(nikdy nie 'hepyendom'). Čo ma ale v knihe veľmi bavilo, tak to bol odlišný pohľad na medicínu ako takú,pretože hlavná hrdinka, Soňa, štúdium medicíny nedokončila a začala sa venovať alternatívnej medicíne, rôznym dychovým cvičeniam,jóge, zdravej strave, celkovo zdravému životnému štýlu. Učila sa tomu v zahraničí a na Slovensku sa rozhodla spraviť si kurz pôrodnej baby\pôrodnej asistentky\ duly (hovorí sa tomu rôzne). Jej dlhoročný partner medicínu vyštudoval, stal sa gynekológom a rozišli sa aj kvôli rozdielnym názorom.
Samozrejme Soni do života vstúpi iný muž, zadaný a vlastne táto romantická linka príbehu pre mňa v tento moment hneď skončila a bola nezaujímavá. Polka knihy ma doslova fascinovala, všetko, čo sa týkalo lekárskeho prostredia, psychológia a prežívanie stavu budúcich mamičiek a podobné veci- to bolo veľmi zaujímavé; druhá polka,osobný život Soni a vedľajších postáv, jej v podstate oboch partnerov ma absolútne nezaujímala. Knižka je pre mňa skôr slabší,ale predsa len priemer.

Lenka51
27.11.2020 4 z 5

Po knize bych sama nikdy nesáhla, není to vůbec můj styl, přesto se ke mně dostala, a tak dostala šanci.
Musím říct, že prvních pár stránek mě docela vyděsilo - hlavní hrdinka je dula milující jógu a zdravý životní styl. No dobře, tohle téma mi není vůbec blízké, přesto jsem se do děje zakousla a najednou byl konec. Takový klasický příběh, kromě toho konce. Tam se mi zdálo, že autorka chtěla záměrně šokovat, nicméně nevím, jestli to mělo ten správný efekt.
Byla to moje první kniha od této autorky a pravděpodobně i poslední, přestože knihu ve výsledku hodnotím celkem pozitivně.

marie3541
17.08.2020 1 z 5

Moje první kniha od této autorky. Knížka se četla vcelku dobře, akorát mi vadila sprostá slova v některých kapitolách a jednoslovne věty a samá přímá řeč. Jinak příběh jako takový docela fajn, jen mne hodně překvapil konec, čekala jsem asi něco jiného. Ale ještě od této autorky určitě něco přečtu.

Luci1409
10.03.2020 5 z 5

Autorka má pěkné příběhy ze života...na konci mi ukápla slzička

Radka1911
05.03.2020 4 z 5

Čtivá, reálná ženská oddechovka.

Nikychlupova
27.01.2020 3 z 5

Knižka hezká, dobře se četla. Ale konec byl na mě moc rychlý a nečekaný.

veronika9761
07.01.2020 4 z 5

Ctiva oddechovka, na kterou zapomenu do tydne

Aleh
15.09.2019 4 z 5

Život v jedné ze svých podob. Reálný případ, který se může stát. Když se rodí nový život, je to navýsost intimní záležitost matky, otce, dítěte a nutného odborného dohledu. Nikdo víc, nikdo míň. Autorka se věnuje vztahovým problémům, ale nezdá se mi, že by byly psány jako podle nějaké šablony. Každý příběh je jiný. Co je společného, že vždycky někdo v tom životě ztrácí a je to smutné a řekla bych i kruté, když se to děje právě v takové zranitelné době. Čtení pro ženy.

Maartina22
03.05.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji =)

Lenoulinka
29.09.2018 4 z 5

Příběh duly Soni a gynekologa Tomáše, kteří spolu celkem poklidně žijí. Nesoulad je mezi nimi v jejich práci, kde Soňa preferuje alternativní přístup k porodu a Tomáš klasickou doktořinu. Celé se to zamotá, když se Soňa zamiluje do manžela své klientky... Kniha je čtivá, věci okolo porodu mi nevadily. Ale všechny knížky od Urbaníkové jsou převážně vztahové podle jedné šablony.

radus
27.06.2018 3 z 5

Mě osobně nebavily pasáže o práci duly. Jinak taková oddechová knížka k vodě nebo do čekárny u lékaře, konec trošku překvapivý.

x.capricorne
31.01.2018 4 z 5

Knížka se dobře četla, ale ten konec mě rozladil. Měla jsem na hrdinku vztek, už jak jsem to četla a pak jsem to ještě dlouho nemohla rozdejchat.

janyska13
14.12.2017 4 z 5

Kniha mě celkem překvapila. Reálný příběh.

lidunka1
29.10.2017 4 z 5

Je to oddechovka, ale dle mého názoru výborně napsaná. A leckterá z nás se v tom může najít.

medlovice
09.10.2017 1 z 5

Co se to se ženami stalo ? Jsou promiskuitní, mluví sprostě a pijí litry vína. Nemocnice, dezinfekce ,infekce krev a Petr Muk jsou mi odpuzující ,stejně jako tento příběh.

Stellia
08.05.2017 3 z 5

Zvláštna knižka...ani najlepšia, ani najhoršia...

Veronika248
05.05.2017 3 z 5

Moje prvni knizka od teto autorky . Hezky ctive neco jako nase simona monyova ( ale ta je samozrejme lepsi

Jaruce
02.04.2017 3 z 5

Bylo to fajn čtení, jen autorka hodně rozepisovat a o práci duly. Samozřejmně, že to souviselo s příběhem, ale nemuselo to být tak dopodrobna.