Madame Chic aneb co všechno jsem se naučila v Paříži

Když Jennifer Scottová, výměnná studentka z Kalifornie, přijede na šest měsíců do Paříže a zazvoní své nové rodině u dveří, otevře jí žena, která se stane její mentorkou a inspirací ještě na dlouhou dobu poté. Madame Chic si vezme mladou, šarmem nezasaženou Američanku do parády a postupně jí odhalí tajemství francouzského umění žít. Tato zkušenost Jennifer změní život k nepoznání – francouzský životní styl se jí zalíbí natolik, že o něm doma v Americe začne psát blog. Texty se setkávají s velkým úspěchem, a tak na sebe kniha nenechá dlouho čekat. Každá kapitola přináší užitečné rady a tipy, které Jennifer od Madame Chic v Paříži pochytila – tipy, které se hodí i vám, bez ohledu na to, kde žijete a jak naditou máte peněženku. S vědomím, že míň je někdy víc, se dozvíte o tom, jak si udržet postavu (a netrápit se hlady), jak se správně obléct (a nezahltit si skříň), jak svému vzhledu dodat potřebný šmrnc a ženskost (i bez tuny make- upu na obličeji), zkrátka jak si života po francouzsku užívat plnými doušky, třeba i u nás v Česku. A rozhodně se přitom nezapomenete ani zasmát....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/192843/madame-chic-aneb-co-vsechno-jsem-se-192843.jpg 3.7155

Madame Chic (1.)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Mladá fronta

Lessons From Madame Chic: The Top 20 Things I Learned While Living in Paris (2011)

Kniha Madame Chic aneb co všechno jsem se naučila v Paříži

mariela.elish

Veľmi príjemné čítanie. Hoci je to už starší titul (keďže má 5 rokov - v našom slovenskom vydaní), oslovilo ma to a teším sa na ďalšie počiny tejto milej americkej autorky. Aj som sa niečomu novému naučila, aj som sa zabavila miestami ...a páčili sa mi tie "resumé" po každej kapitolke. Tie som si aj oskenovala a mám ich vytlačené (aby boli "po ruke") ;) ...
Odporúčam! :)

Lily101
11.08.2018

Autorka se často opakovala, dokonce místy uvádí stejné příklady (á la nekoukejte na Tv a raději napište knihu). Argumentace ve smyslu aplikace rčení: "Opakování matka moudrosti" by možná mohla obstát, ale přeci jen je život pestrý a existuje více příkladných situací, které lze uvést. Rovněž se mi nelíbilo bagatelizování typu "pozdrav formou vzdušných polibků na tvář je evropským způsobem vyjádření přivítání", mnohdy byly-bohužel-přisuzovány negativní skutečnosti pobytu v Paříži evropskému chování.

Na druhou stranu pár užitečných rad mi autorka dala, jež asi zkusím, ale nebylo jich mnoho. Některé jsem již znala a některé mi přišly za hranou (např. mějte jen 10 kousků oblečení v šatníku vyjma/!!/ kabátů). Líbila se mi positivně laděná myšlenka stylu: "Každý okamžik vašeho života může být jedinečný. Nešetřete si ty nejlepší kousky (oblečení, porcelánové talíře atd.) na později." Rovněž mi kniha pomohla nahlédnout i do života Američanů, byť teda spíš okrajově, ale i tak jsem byla místy překvapená způsobem života (á la okolo 8 hodin sledování Tv denně).

Při četbě jsem si připadala jako bych četla dívčí/ženský časopis, resp. sbírku nejlepších vydaných článků v nějakém konkrétním časopise. Takový druh tiskovin jsem však četla naposledy někdy v pubertě, takže jsem knihu nedokázala lépe přijmout, než dvěmi hvězdičkami. Věřím ale, že v Americe mohla mít kniha velký úspěch.

Blanchidlo
17.07.2018

Já nevím...prosím, neurazte se, komu se líbila, nemyslím to zle. Ale z mého pohledu je to taková pitomoučká naivní slátanina. Když jsem četla, jak sušila své barevné kalhotky s obrázky vedle drahých krajkových kalhotek Madame Chic, tak jsem nevěřila vlastním očím. Pokud mi vyhovují obrázkové kalhotky, tak proč bych je, proboha, nemohla nosit? Nevím, proč se někdo snaží někomu připodobnit a při tom je zjevné, že je úplně jiný. Proč se nutit do role, která mi nesedí?

Haen
05.07.2017

Příjemné lehké čtení na dovolenou, rady týkající se životního stylu a vzpomínka na Paříž. Milá knížečka.

Peace
08.05.2017

"Potěšení spočívá v tom, že vás potěší. Skutečné potěšení ve vás nevzbudí pocit viny, nebudete se po něm cítit špatně a nevede k nezdravým návykům."

Hodně oddechová kniha, která nepřináší nijak závratně nové informace. Dopřávat si každý den večeři o několika chodech, kupovat si plátěné kalhoty za 15 000 a při zařizování bytu dávat přednost estetičnu před pohodlím, je sice hezká představa, ale v každodennosti dosti nereálná..
Myšlenka celé knihy by se dala shrnout do jedné věty - užívejte si života, jak nejlépe umíte. A myslím, že takto se snaží žít lidé nejen v Paříži...

Silmarien
06.05.2017

Jednoduchá celkom zábavná knižka o tom, ako dievčina z USA "objavila" Ameriku... teda vlastne Paríž :-) Nie je to literárny unikát, ale je to zábavné čítanie o dievčine, ktorá prišla na výmenný pobyt a v jednotlivých bodoch zachytáva život klasickej parížskej rodiny so všetkými špecifikami, ktoré k tomu prináležia.

AnetV
19.03.2017

Odpovídající zařazení do žánru literatury naučné, samá rádoby moudrá doporučení a jak co dělat, pro štastnější a dokonalý život, u některých rad jsem jen kroutila hlavou. (fakt si neumím představit, jak mi kapka parfému za ucho hnedle zpříjemní pondělní návrat do pracovního procesu :-( Navíc je hodně vidět, že je to psáno američankou. Kdyby zůstalo u blogu tak OK, ale na co to vydávat knižně :-( Autorka pro mne není spisovatelka, ale blogerka.

hellena1523
17.03.2017

Zbožňuji Paříž, ráda uklízím, mám své morální zásady a pocit, že většina lidí nemá tušení, co je etiketa a umění radovat se ze života. Nemusela jsem v Paříži žít (ač jsem ji navštívila), ale s autorkou si tak nějak jedu na stejné vlně, kniha sice nepřináší nic nového (stejně jako pokračování), ale pro mnohé by to asi dost velké novinky byly. Takže za vizuálně střídmé a krásné představení možnosti životního stylu, jenž je pro mne atraktivní, nemohu dát nižší hodnocení, než plný počet hvězdiček.

Francie Paříž životní styl humor jídlo a pití móda krása kultura

Jennifer L. Scott