Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži

Když Jennifer Scottová, výměnná studentka z Kalifornie, přijede na šest měsíců do Paříže a zazvoní své nové rodině u dveří, otevře jí žena, která se stane její mentorkou a inspirací ještě na dlouhou dobu poté. Madame Chic si vezme mladou, šarmem nezasaženou Američanku do parády a postupně jí odhalí tajemství francouzského umění žít. Tato zkušenost Jennifer změní život k nepoznání – francouzský životní styl se jí zalíbí natolik, že o něm doma v Americe začne psát blog. Texty se setkávají s velkým úspěchem, a tak na sebe kniha nenechá dlouho čekat. Každá kapitola přináší užitečné rady a tipy, které Jennifer od Madame Chic v Paříži pochytila – tipy, které se hodí i vám, bez ohledu na to, kde žijete a jak naditou máte peněženku. S vědomím, že míň je někdy víc, se dozvíte o tom, jak si udržet postavu (a netrápit se hlady), jak se správně obléct (a nezahltit si skříň), jak svému vzhledu dodat potřebný šmrnc a ženskost (i bez tuny make- upu na obličeji), zkrátka jak si života po francouzsku užívat plnými doušky, třeba i u nás v Česku. A rozhodně se přitom nezapomenete ani zasmát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192843/big_madame-chic-aneb-co-vsechno-jsem-se-192843.jpg 3.7194

Madame Chic 1.

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Mladá fronta

Lessons From Madame Chic: The Top 20 Things I Learned While Living in Paris, 2011

Kniha Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži

Teri27

Boží. V mnoha věcech mi otevřela oči a ukázala, že i nudné, rutinní věci jde dělat s radostí. Madame Chic velice inspirativní, i když vychovala pět dětí , pořád je to dáma.

Mája873
27.03.2021

Knížka je napsaná hezky čtivě, není to příběh, ale způsob života. Kdo by nechtěl žít tak jako madam Chic. Autorka dává úžasný návod jak toho dosáhnout. Popravdě jsem se musela i já po přečtení podívat do své skříně :-)

ladyfromskye
25.02.2021

Tahle knížka mě moc mile překvapila. Kdysi jsem četla anotací podobnou knihu Trapasy po francouzsku a očekávala jsem tedy podobnost i co se obsahu týče (a že ten obsah v "Trapasech" nepatřil zrovna k těm nejlepším). Jenže Madame Chic je docela jiná, chytrá a plná opravdové, skutečné inspirace, zejména tedy pro obdivovatele francouzské kultury a minimalismu. Neříkám, že se budu slepě snažit všechno dodržovat, protože to není ani možné, ani mi všechno nesedlo. Ale mnohé je mi opravdu dostatečně blízké na to, abych to vyzkoušela. Tak vzhůru do toho! (A taky do dalších dílů :-) )

Zlatinka.Emilly
14.02.2021

Mě se kniha moc líbila, asi hlavně proto, že 1) miluji Paříž a 2) zkouším žít minimalisticky. Mnohé z knihy jsem si zadala za úkol vyzkoušet. Např. shlédnout film Amélie z Mortmartu (už ho mám stažený); vyzkoušet posnídat typicky po francouzsku; upéct k večeři jahodový koláč (recepty staženy); vyzkoušela jsem pít čaj z misky a ještě mě čeká večeře ze strany 24. Vyzkoušet se má všechno a mě jsou názory Jennifer sympatické, tak proč ne.

JFK117
27.12.2020

Musela jsem si odpočinout od Temných koutů a tahle kniha je úplně ideální antistresová oddychovka. Jak rozdílné starosti hrdinky knih měly. Takový je asi dnešní svět. Někdo na hranici bídy, jiný řeší, jak se orientovat v blahobytu.

Booky84
08.08.2020

Nevtíravé a nenáročné čtení. Rady, jak žít a užívat si života, ale každý si žijeme dle svého...

Dandy1
06.06.2020

Časem ke všemu v této knize stejně dojdeme. Kašmírový svetr a hedvábnou halenku si kvůli tomu koupit nepůjdu.

Kryštofka
19.03.2020

K této knize jsem se v současné podivné době vrátila, abych načerpala svěží inspiraci a oprášila některé drobné životní radosti, kterými člověk může (ale nemusí) naplňovat život.
Američani jsou víc než my pod extrémním tlakem konzumní vlny, kupovat, kupovat, kupovat.
Ale je to jak s tou žábou, co se pomalinku vaří, ani si nevšimne. I my jsme nenápadně vtahováni.
Je ale na nás, jaký život se rozhodneme žít. A inspirace může přijít třeba prostřednictvím této knihy.