Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži

kniha od:

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192843/bmid_madame-chic-aneb-co-vsechno-jsem-se-192843.jpg 3.7 202
Koupit Koupit eknihu Bazar

Když Jennifer Scottová, výměnná studentka z Kalifornie, přijede na šest měsíců do Paříže a zazvoní své nové rodině u dveří, otevře jí žena, která se stane její mentorkou a inspirací ještě na dlouhou dobu poté. Madame Chic si vezme mladou, šarmem nezasaženou Američanku do parády a postupně jí odhalí tajemství francouzského umění žít. Tato zkušenost Jennifer změní život k nepoznání – francouzský životní styl se jí zalíbí natolik, že o něm doma v Americe začne psát blog. Texty se setkávají s velkým úspěchem, a tak na sebe kniha nenechá dlouho čekat. Každá kapitola přináší užitečné rady a tipy, které Jennifer od Madame Chic v Paříži pochytila – tipy, které se hodí i vám, bez ohledu na to, kde žijete a jak naditou máte peněženku. S vědomím, že míň je někdy víc, se dozvíte o tom, jak si udržet postavu (a netrápit se hlady), jak se správně obléct (a nezahltit si skříň), jak svému vzhledu dodat potřebný šmrnc a ženskost (i bez tuny make- upu na obličeji), zkrátka jak si života po francouzsku užívat plnými doušky, třeba i u nás v Česku. A rozhodně se přitom nezapomenete ani zasmát.... celý text

Série:

Madame Chic 1.


Žánr:
Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Lessons From Madame Chic: The Top 20 Things I Learned While Living in Paris , 2011


více info...

Komentáře (52)

Komentáře 52 Recenze 5

Radimka
Radimka
05.08.2023 1 z 5

No to teda byla zbytečná kniha. Madam Chic na mne působila jako arogantní frnda. A celý to jaksi navádělo k povýšenosti. A šatník o 10 kusech? Ve skutečnosti nikoho takového neznám.

vendy246
vendy246
01.06.2022 3 z 5

Krásně graficky zpracovaná knížka, inspirativní čtení. V něčem jsem se našla a trochu se zamyslela nad svým chováním, zvyky a i třeba vedením domácnosti.


Teri27
Teri27
01.01.2022 5 z 5

Boží. V mnoha věcech mi otevřela oči a ukázala, že i nudné, rutinní věci jde dělat s radostí. Madame Chic velice inspirativní, i když vychovala pět dětí , pořád je to dáma.

Mája873
Mája873
27.03.2021 3 z 5

Knížka je napsaná hezky čtivě, není to příběh, ale způsob života. Kdo by nechtěl žít tak jako madam Chic. Autorka dává úžasný návod jak toho dosáhnout. Popravdě jsem se musela i já po přečtení podívat do své skříně :-)

ladyfromskye
ladyfromskye
25.02.2021 5 z 5

Tahle knížka mě moc mile překvapila. Kdysi jsem četla anotací podobnou knihu Trapasy po francouzsku a očekávala jsem tedy podobnost i co se obsahu týče (a že ten obsah v "Trapasech" nepatřil zrovna k těm nejlepším). Jenže Madame Chic je docela jiná, chytrá a plná opravdové, skutečné inspirace, zejména tedy pro obdivovatele francouzské kultury a minimalismu. Neříkám, že se budu slepě snažit všechno dodržovat, protože to není ani možné, ani mi všechno nesedlo. Ale mnohé je mi opravdu dostatečně blízké na to, abych to vyzkoušela. Tak vzhůru do toho! (A taky do dalších dílů :-) )

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
14.02.2021 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, asi hlavně proto, že 1) miluji Paříž a 2) zkouším žít minimalisticky. Mnohé z knihy jsem si zadala za úkol vyzkoušet. Např. shlédnout film Amélie z Mortmartu (už ho mám stažený); vyzkoušet posnídat typicky po francouzsku; upéct k večeři jahodový koláč (recepty staženy); vyzkoušela jsem pít čaj z misky a ještě mě čeká večeře ze strany 24. Vyzkoušet se má všechno a mě jsou názory Jennifer sympatické, tak proč ne.

JFK117
JFK117
27.12.2020 3 z 5

Musela jsem si odpočinout od Temných koutů a tahle kniha je úplně ideální antistresová oddychovka. Jak rozdílné starosti hrdinky knih měly. Takový je asi dnešní svět. Někdo na hranici bídy, jiný řeší, jak se orientovat v blahobytu.

Booky84
Booky84
08.08.2020 3 z 5

Nevtíravé a nenáročné čtení. Rady, jak žít a užívat si života, ale každý si žijeme dle svého...

Dandy1
Dandy1
06.06.2020 2 z 5

Časem ke všemu v této knize stejně dojdeme. Kašmírový svetr a hedvábnou halenku si kvůli tomu koupit nepůjdu.

Kryštofka
Kryštofka
19.03.2020 5 z 5

K této knize jsem se v současné podivné době vrátila, abych načerpala svěží inspiraci a oprášila některé drobné životní radosti, kterými člověk může (ale nemusí) naplňovat život.
Američani jsou víc než my pod extrémním tlakem konzumní vlny, kupovat, kupovat, kupovat.
Ale je to jak s tou žábou, co se pomalinku vaří, ani si nevšimne. I my jsme nenápadně vtahováni.
Je ale na nás, jaký život se rozhodneme žít. A inspirace může přijít třeba prostřednictvím této knihy.

pip11
pip11
22.01.2020 4 z 5

Je to takový inspirativní manuál, jak vypadat a žít elegantním, vkusným způsobem. Nebylo to rozhodně špatné, určitě by to bylo pro spoustu lidí poučné a přínosné. Je to opakování „starých“ pravidel, na které se již dnes zapomnělo.

mariela.elish
mariela.elish
07.06.2019 5 z 5

Veľmi príjemné čítanie. Hoci je to už starší titul (keďže má 5 rokov - v našom slovenskom vydaní), oslovilo ma to a teším sa na ďalšie počiny tejto milej americkej autorky. Aj som sa niečomu novému naučila, aj som sa zabavila miestami ...a páčili sa mi tie "resumé" po každej kapitolke. Tie som si aj oskenovala a mám ich vytlačené (aby boli "po ruke") ;) ...
Odporúčam! :)

Lily101
Lily101
11.08.2018 2 z 5

Autorka se často opakovala, dokonce místy uvádí stejné příklady (á la nekoukejte na Tv a raději napište knihu). Argumentace ve smyslu aplikace rčení: "Opakování matka moudrosti" by možná mohla obstát, ale přeci jen je život pestrý a existuje více příkladných situací, které lze uvést. Rovněž se mi nelíbilo bagatelizování typu "pozdrav formou vzdušných polibků na tvář je evropským způsobem vyjádření přivítání", mnohdy byly-bohužel-přisuzovány negativní skutečnosti pobytu v Paříži evropskému chování.

Na druhou stranu pár užitečných rad mi autorka dala, jež asi zkusím, ale nebylo jich mnoho. Některé jsem již znala a některé mi přišly za hranou (např. mějte jen 10 kousků oblečení v šatníku vyjma/!!/ kabátů). Líbila se mi positivně laděná myšlenka stylu: "Každý okamžik vašeho života může být jedinečný. Nešetřete si ty nejlepší kousky (oblečení, porcelánové talíře atd.) na později." Rovněž mi kniha pomohla nahlédnout i do života Američanů, byť teda spíš okrajově, ale i tak jsem byla místy překvapená způsobem života (á la okolo 8 hodin sledování Tv denně).

Při četbě jsem si připadala jako bych četla dívčí/ženský časopis, resp. sbírku nejlepších vydaných článků v nějakém konkrétním časopise. Takový druh tiskovin jsem však četla naposledy někdy v pubertě, takže jsem knihu nedokázala lépe přijmout, než dvěmi hvězdičkami. Věřím ale, že v Americe mohla mít kniha velký úspěch.

Blanchidlo
Blanchidlo
17.07.2018 2 z 5

Já nevím...prosím, neurazte se, komu se líbila, nemyslím to zle. Ale z mého pohledu je to taková pitomoučká naivní slátanina. Když jsem četla, jak sušila své barevné kalhotky s obrázky vedle drahých krajkových kalhotek Madame Chic, tak jsem nevěřila vlastním očím. Pokud mi vyhovují obrázkové kalhotky, tak proč bych je, proboha, nemohla nosit? Nevím, proč se někdo snaží někomu připodobnit a při tom je zjevné, že je úplně jiný. Proč se nutit do role, která mi nesedí?

Haen
Haen
05.07.2017 4 z 5

Příjemné lehké čtení na dovolenou, rady týkající se životního stylu a vzpomínka na Paříž. Milá knížečka.

Peace
Peace
08.05.2017 3 z 5

"Potěšení spočívá v tom, že vás potěší. Skutečné potěšení ve vás nevzbudí pocit viny, nebudete se po něm cítit špatně a nevede k nezdravým návykům."

Hodně oddechová kniha, která nepřináší nijak závratně nové informace. Dopřávat si každý den večeři o několika chodech, kupovat si plátěné kalhoty za 15 000 a při zařizování bytu dávat přednost estetičnu před pohodlím, je sice hezká představa, ale v každodennosti dosti nereálná..
Myšlenka celé knihy by se dala shrnout do jedné věty - užívejte si života, jak nejlépe umíte. A myslím, že takto se snaží žít lidé nejen v Paříži...

Silmarien
Silmarien
06.05.2017 3 z 5

Jednoduchá celkom zábavná knižka o tom, ako dievčina z USA "objavila" Ameriku... teda vlastne Paríž :-) Nie je to literárny unikát, ale je to zábavné čítanie o dievčine, ktorá prišla na výmenný pobyt a v jednotlivých bodoch zachytáva život klasickej parížskej rodiny so všetkými špecifikami, ktoré k tomu prináležia.

AnetV
AnetV
19.03.2017

Odpovídající zařazení do žánru literatury naučné, samá rádoby moudrá doporučení a jak co dělat, pro štastnější a dokonalý život, u některých rad jsem jen kroutila hlavou. (fakt si neumím představit, jak mi kapka parfému za ucho hnedle zpříjemní pondělní návrat do pracovního procesu :-( Navíc je hodně vidět, že je to psáno američankou. Kdyby zůstalo u blogu tak OK, ale na co to vydávat knižně :-( Autorka pro mne není spisovatelka, ale blogerka.

hellena1523
hellena1523
17.03.2017 5 z 5

Zbožňuji Paříž, ráda uklízím, mám své morální zásady a pocit, že většina lidí nemá tušení, co je etiketa a umění radovat se ze života. Nemusela jsem v Paříži žít (ač jsem ji navštívila), ale s autorkou si tak nějak jedu na stejné vlně, kniha sice nepřináší nic nového (stejně jako pokračování), ale pro mnohé by to asi dost velké novinky byly. Takže za vizuálně střídmé a krásné představení možnosti životního stylu, jenž je pro mne atraktivní, nemohu dát nižší hodnocení, než plný počet hvězdiček.

bararich8
bararich8
15.02.2017 4 z 5

Tahle knížka je takové pěkné zasnění se do pařížského života. Některé rady mi přišly dobré a ráda se jimi budu řídit, jiné se mi zdály zase trochu přitažené za vlasy. Je těžké v úplně jiné společnosti s jinými zvyky začít žít po francouzsku. Ale určitě ten život tam má něco do sebe, to se musí nechat. Každopádně příjemné počtení.

GreenMagritte
GreenMagritte
09.02.2017 4 z 5

Takhle, není to žádná vysoká literatura, ale má to esprit. Je to pohodové čtení, u kterého se pobavíte a možná se i nad nějakými věcmi ze svého života zamyslíte. Všichni rádi vzpomínáme na dovolené, oslavy, výročí... Ale život je z 99% vyplněn každodenní rutinou. A najít krásu a vděčnost právě v těchto okamžicích je skutečným klíčem ke štěstí a spokojenosti.

mariva
mariva
13.01.2017 4 z 5

Podobných knih už vyšlo mnoho a tato se od nich nijak neliší. Rozdíl mezi americkým způsobem života a francouzským je tak velký, že asi každá mladá americká studentka, která má možnost poznat francouzský životní styl, cítí potřebu napsat o tom knihu. To ale nemění nic na tom, že pokusit se alespoň v něčem přiblížit k tomuto způsobu života, by bylo přínosem i pro nás Čechy, zejména co se oblékání, nakupování a kvality jídla týká.

Leninkka
Leninkka
05.01.2017 4 z 5

Knížka se mi četla dobře a přečetla jsem ji velmi rychle. Je to spíše takové lehké čtení na dovolenou. Nenadchne, ale ani neurazí.

Wikira
Wikira
29.11.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle a hodně se mi líbila. Jsou v ní rady, které jsem s radostí přenesla do svého života. Doporučuji hlavně ženám, které vedou svou vlastní domácnost.

hanka0308
hanka0308
03.11.2016 4 z 5

Kniha mě zaujala a obohatila. Nám život v Paříži nepříjde až tak překvapivý, jako asi američance, přeci jen jsme Evropané a kultura evropských států je nám více známa. Přesto je tato kniha zajímavá a dle mého soudu stojí za přečtení.

michaela5726
michaela5726
16.10.2016 4 z 5

Kniha byla zajímavá, že bych z ní byla úplně odvařená to se říct nedá, ale jako četní na pár dní dovolené je dobrá.

sarekaslukova
sarekaslukova
01.10.2016 4 z 5

Taková krátká oddechovka na víkend, když není co vzít do ruky. Četla se svižně a některé rady zněly vcelku i zajímavě. Sice některá témata se mnohokrát opakovala a přitom nebyla zase tak důležitá. A některé rady byly sice hezky napsané, ale absolutně postrádali smysl kterým by se dali použít v normální České rodině. A dělat závěry o francouzské životě pouze z návštěvy dvou nebo tří rodin je trochu unáhlené. Ale jako lehčí čtení skvělý.

Éowyn
Éowyn
14.03.2016 odpad!

Zbytečná kniha ani jsem ji nedočetla.

Ankavi
Ankavi
06.03.2016 4 z 5

Velmi dobrá, motivující kniha - hlavně pro Američanku. Nás Evropanky francouzský přístup k životu nepřekvapí, je nám vlastní, ale hezky se to čte.

petra4080
petra4080
23.02.2016 3 z 5

Žádná bomba, čekala jsem něco trochu jiného, nakonec z toho bylo příjemné večerní čtení, ale nic víc.

Jity-Lovies
Jity-Lovies
09.02.2016

Od knihy jsem čekala něco trošku více. Na mě tam bylo docela málo děje a spíše mi to přišlo jak návod, jak by se měl člověk chovat, oblékat, nakupovat... ano, z knihy si něco vezmu, ale spoustu věcí brzy vypustím z hlavy.

Pajalada
Pajalada
14.12.2015 4 z 5

Kniha mne opět přinutila zamyslet se nad skutečnými hodnotami dnešní konzumní společnosti a taky umění naučit se vážit sama sebe i svých nejbližších....vřele doporučuji

Swahill
Swahill
23.10.2015 2 z 5

Bohužel pro mě v knize žádné nové informace, klasické omílání stokrát řečených pravd o Francouzích :)

New-radus
New-radus
15.10.2015 5 z 5

Jsem milovníkem knih - návodů na všechno, na život především. Knihu jsem přečetla na čtyři otevření a to jen díky tomu, že jsem se snažila si ji šetřit. Myslím, že velmi zdařilý návod na to, jak žít jinak a hlavně umět žít s tím, co máme - to byla asi nejsilnější myšlenka celé této knihy, která mnou i po dočtení velmi rezonuje. Na chvíli jsem si taky připomněla krásnou Paříž a pobavila se nad historkami autorky. Doporučuju.

blankaa89
blankaa89
07.08.2015 3 z 5

Kniha přečtena za jeden večer. Musím říct, že se mi druhý díl líbil více, ale ani tato kniha mě nezklamala. Příjemné odpočinkové čtení a několik myšlenek jsem si dokonce poznamenala, jelikož se místy jedná o velmi dobré rady do života. Je možné, že se k přečtení této knihy někdy v budoucnu vrátím :-)

Market = )
Market = )
26.07.2015 4 z 5

Moc hezky napsané, inspirující, pro mě i "uklidňující".

Ada23
Ada23
17.06.2015 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla a je krásně graficky zpracovaná. Některé rady jsou opravdu k zamyšlení, ale některé nikoliv jelikož každý jsme jiný a žijeme jiným způsobem života.

Safienka
Safienka
31.05.2015 5 z 5

Skvělá kniha! Jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Určitě si spoustu věcí převedu do svého života. Hodně praktických rad a vtipných poznámek o francouzském životě.Čtivé a motivující. Jsem zvědavá na pokračování..

Lenka-Chanel
Lenka-Chanel
25.03.2015

Tato kniha je zajimava,ctiva a me donutila zamyslet se nad spousty vecma.

Sisi11
Sisi11
13.03.2015 5 z 5

Milé a odpočinkové čtení pro všechny, kteří mají rádi francouzský životní styl; také pro všechny, kteří se chtějí zamyslet nad svým vlastním životem a inspirovat se z autorčiných zkušeností.

Štítky knihy

humor Francie kultura Paříž móda jídlo a pití životní styl krása

Autorovy další knížky

2014  74%Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži
2015  72%S Madame Chic doma
2016  69%S Madame Chic na úrovni
2016  100%Madame Chic 1-3 komplet

Kniha Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži je v

Právě čtených7x
Přečtených320x
Čtenářské výzvě62x
Doporučených11x
Knihotéce100x
Chystám se číst101x
Chci si koupit24x
dalších seznamech3x