S Madame Chic doma

S Madame Chic doma https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237067/mid_s-madame-chic-doma-5y1-237067.jpg 4 71 12

Madame Chic série

< 2. díl >

Pamatujete na Jennifer, obyčejnou dívku, která přijela studovat do Paříže přesvědčená, že chodit po ulici v teplácích je naprosto v pořádku? A na Madame Chic, jak si ji po chvilce rozpaků vzala do parády a zasvětila ji do tajů francouzského umění žít? Od té doby již uplynulo moře času a spousta věcí se změnila. Jennifer dostudovala a s manželem a dvěma malými dcerkami a pejskem se usadila v domku na předměstí. Inspiraci od Madame Chic však čerpá neustále. Však jak jinak zvládnout práci, rodinu i péči o domácnost a zůstat přitom chic? S Madame Chic doma Jennifer odhaluje tajemství šťastného a naplňujícího rodinného života. Vysvětluje, že ranní odchod z domova nemusí být jeden velký chaos, že zůstat chic je možné i s minimem času a námahy, že při troše přemýšlení se dá domácí večeře podávat každý den a že drobnosti jako hudba a voňavé svíčky udají celému rodinnému večeru ten správný tón. Okouzlující a užitečná knížka je uspořádána podle radostí, které můžeme objevovat v průběhu všedního dne. Překypuje nápady, nabízí seznamy skladeb, recepty, kosmetické tipy a další užitečné rady, které pomohou zdánlivě nesnesitelný den postavit na hlavu a vykouzlit z něj zábavné dobrodružství.... celý text

Žánr:
Pro ženy , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

At Home with Madame Chic: Becoming a Connoisseur of Daily Life , 2014


více info...

Přidat komentář

rozina351
13.04.2020 5 z 5

V době koronavirové velmi příjemné čtení o tom, jak si užít život doma. Mně to pomohlo zorganizovat sebe a děti ve chvíli, kdy jsem místo poklidného popíjení vína měla nutkavou potřebu spíše rozbíjet vinné skleničky :-)) Najdete zde zajímavé, inspirující i tisíckrát otřepané nápady na organizaci, reorganizaci i sebeorganizaci. Kniha je psána velmi nenáročným, oddechovým stylem, zvládnete ji číst, i když doma pobíhají a pořvávají rozjívená děcka a dopomůže k dodání optismismu, když už rezignovaně pochybujete o smyslu těch opakujících se připitomnělých činností typu myčka-pračka. Dodávám motivační video a karanténě zdar! https://twitter.com/ghost_wales/status/1242467534059626497?s=20&fbclid=IwAR2H7ttAzFKpiK0pEbyvl8HSlMee4Ku3HLDR32HkYQb3ryHcDCxRjPsFlhQ

s_lina
01.12.2019 2 z 5

Kniha obsahovala niekolko zaujimavych tipov (vychutnavat si obycajne okamziky, neodkladat dobre veci iba na specialne prilezitosti,...), ale na druhej strane pre mna aj vela zbytocnosti (popis ucesov, recepty na jedla a napoje, popis hudby, ktoru autorka pocuva,...). Kedze nie som matka, zena v domacnosti, ani neorganizujem pravidelne vecierky, vela typov islo mimo mna.


Calinda
25.10.2017 4 z 5

Mám ráda tento typ knížek, líbila se mi i tato.

Peace
23.05.2017 4 z 5

"Kdyby měl svět právě teď skončit, nechtěla byste si každý okamžik raději vychutnat, než dovolit myšlenkám na budoucnost a obavám o ni, aby vám od přítomného okamžiku odváděly pozornost?"

Tento díl mi překvapivě přišel lepší, než předchozí, už jen proto, že jsem v něm našla pár zajímavých typů a byla zde i lépe prezentována filozofie užívání každého okamžiku.
Milé a inspirativní čtení.

maximka
24.02.2017 4 z 5

výborná povznášející kniha, oslovila mě především proto, že jsem v podobné roli jako autorka. Nejvíc si beru k srdci pasáž o tom dělat i obyčejné a nudné věci s radostí, pustit si k tomu oblíbenou hudbu a hned je život veselejší. spoustu rad si přečtu ještě jednou. a těším se na další díl.

GreenMagritte
09.02.2017 4 z 5

Docela příjemné oddechové čtení. Zaměstnaným ženám starajícím se o rodinu bude tento díl určitě nejbližší. Trochu moc mi možná přišla autorčina přehnaná pořádkumilovnost, což přičítám tomu, že je matkou v domácnosti a nemá osmihodinovou pracovní dobu :) Některé rady se nutně musí zdát trochu jako sci-fi (kdo má čas si s přáteli dávat čaj o páté?!), ale na druhou stranu je mi sympatická snaha autorky o odklon od moderních technologií k setkávání se, procházkám a ručně psaným dopisům.

JessieEx
04.04.2016 3 z 5

Řekla bych, že se jistě najdou ženy, které by tato knížka snad i urazila ("Je mi pětačtyřicet a vychovala jsem tři děti, nenechám si radit od nějaké namyšlené Američanky!") - takové, ať ji raději vůbec nečtou. Jde totiž o to, brát tu knihu s nadhledem, pak si její čtení i užijete. Je napsaná jednoduše a čtivě, mě pobavila (autorčiny poznámky jsou geniální), potěšila (že nejsem jediný lempl na světě), inspirovala (vytvořila jsem si rozvrh úklidu domácnosti) i motivovala (chci být taky tak dokonalá :). Podotýkám, že pro správný účinek motivace bude nejspíš potřeba číst ji každých pár měsíců, aby ten entusiasmus nevyprchal. Ale na mě, jakožto mladou ženu zakládající si vlastní domácnost, zapůsobila dobře. Některé pasáže byly bohužel až trochu směšné, nevhodné a zbytečné (rady, jak se hezky učesat), co ale čekat od knihy, která se prezentuje jako jakýsi "návod na život"? Jako oddechovka ovšem dobré.

Ankavi
06.03.2016 4 z 5

Podobně jako předchozí kniha jde o příjemné čtení, pro našince není ten kontrast s francouzským pojetím života až takový, na druhou stranu - konzum útočí i zde, a tak není na škodu si připomenout, že méně je někdy více a že si člověk zaslouží rozmazlovat se.

Pišingr
27.01.2016 4 z 5

Velmi pohodová knížka o všedních dnech. V něčem trochu americká, ale v zásadě jsem se čtením bavila a těšila se na něj.

Pajalada
17.12.2015 2 z 5

Knihu jsem celou nepřečetla. Oproti prvnímu dílu je tato kniha jakoby uměle nastavovaná. Nesedla mi.

Safienka
28.08.2015 5 z 5

Opět nezklamala, i když se mi první díl líbil víc, tak měla hodně co do sebe. Při čtení jsem šla několikrát uklízet, nalakovat si nehty a vůbec jsem začala opět na svou domácnost pohlížet z jiného úhlu. Příjemně motivační čtení se spoustou praktických rad!

Coucouha
18.07.2015 5 z 5

Této knize dávám 5* ne proto, že by to byla tak úžasná literatura, která vás prostě pohltí, ale proto, že je to asi nejlepší kniha ve své kategorii. Půjčila jsem si ji v knihovně jako jednohubku, kterou si přečtu o prázdninách, kdy nebudu muset uvažovat, ale nakonec jsem skončila s papírem a propiskou a některé tipy jsem si zapisovala a chci je dodržovat i ve své domácnosti :-) Dokonce uvažuji i o koupi této knihy a taky si chci určitě přečíst i první knihu, kterou jsem přeskočila a hodlám to tedy napravit. Takže jednoznačně doporučuji k přečtení :-)

Kniha S Madame Chic doma je v

Právě čtených5x
Přečtených111x
Čtenářské výzvě10x
Doporučených3x
Knihotéce62x
Chystám se číst36x
Chci si koupit11x