Tvůj báječný život

Tvůj báječný život https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269629/bmid_tvuj-bajecny-zivot-kP6-269629.jpg 4 104 38

Dvě spolužačky ze střední kdysi bývaly skvělými kamarádkami, ale život je odfoukl každou na jinou stranu. Casey moderuje v televizi pořad o celebritách a jde z večírku do večírku, doma ji ale čeká jen prázdný byt. Rachel je vdaná a vychovává tři děti, z nichž jedno se ještě batolí a s druhými dvěma cloumá puberta. Pak se na třídním srazu odehraje cosi magického a Casey s Rachel se druhý den ráno probudí se strašnou kocovinou – a v těle té druhé. Vypůjčený život je přiměje uvědomit si, po čem vlastně doopravdy touží…... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Your Perfect Life , 2014

Pet13
Pet13
21.04.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila. Výborná oddychovka, ke konci trochu děj vázl, ale celkově dobře napsaný příběh.

dom.ini
dom.ini
14.03.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka. Příběh samotný je opravdu dnes už hodně profláknutý a ničím nový, ale já jsem si u něj hezky odpočinula. Pokud chcete nějakou krátkou, pohodovou, odpočinkovou knížku, tak můžu doporučit.

1casper
1casper
06.12.2020 5 z 5

Knihu jsem si půjčila od dcery.
Pěkná oddychovka.
Dvě letité kamarádky si vymění životy, bezdětná se rázem stane mámou tři dětí, máma od tři dětí se stane bezdětnou úspěšnouireporterkou.
Vlastně vidi svoje životy, ale z opačné strany.
Najednou se vnímají jinak, obě začnou chápat spoustu věcí ze sveho života jinak.

Pred lety bych ji možná vnímala jinak....ted ji vidím jako pěknou psychologickou knížku k zamyšlení.

Ráda se k ni časem vrátím.

LuccyS
LuccyS
06.11.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi dobře četla, zajímavé téma k zamyšlení, pro mne hezká oddechovka

Arsi
Arsi
15.04.2020 4 z 5

Pěkná kniha se zajímavým námětem. Člověk by asi někdy potřeboval zkusit si život v cizí kůži, aby pochopil...

Niky91
Niky91
30.06.2019 2 z 5

Průměrná kniha, ale jakmile se dostala do určitého bodu, tak byla čtivá.

Merlinit
Merlinit
12.05.2019 3 z 5

Má to své chyby, ale číst se to dá. A mezi námi, obě hlavní hrdinky umí lézt pěkně na nervy.

Daenerys
Daenerys
18.03.2019 2 z 5

Taková romanťárna, neurazí, ale nějak extra mě nenadchla.

Gabetka
Gabetka
30.01.2019 4 z 5

Filmy na toto téma si nikdy nenechám ujít, proto jsem se do čtení pustila s nadšením. Téma má jasně daná pravidla a vymyslet něco, co tu ještě nebylo, snad ani není možné. Přesto je kniha originální. Výměna přijde v pravý čas, kdy ani jedna není se svým životem spokojená. Záhy si ale obě uvědomí, že ani život té druhé není žádné peříčko a že jim vlastní život chybí. Samozřejmě tušíme, jak to dopadne, ale v některých momentech jsem si říkala, že autorka možná vybočí z vymezených tematických mantinelů. Je to příjemné počtení, které vede k zamyšlení, jak vnímáme svůj život.

Brunnetka
Brunnetka
22.01.2019 4 z 5

Zajímavá zkušenost zkusit si život té druhé a zjistit i informace, které vám neřekla... Chvílemi jsem se do čtení nutila, chvílemi jsem se naopak nemohla odtrhnout...ale bylo to ve finále fajn čtení ????

georginaa
georginaa
16.01.2019 5 z 5

Krásná pohodová kniha, po výměně holky zjistí, že vlastně není co závidět té druhé, jen je důležité si uvědomit co doma máme, kam svůj život chceme směřovat. Není vše tak růžové jak se na pohled zdá, Rachel idylický manželství má trhliny a Casey zase stres v práci, vše má plus i mínus. Důležité je však , že zůstanou kamarádkami i přes veškeré úskalí a to je to nejdůležitější.

Terrez93
Terrez93
01.01.2019 4 z 5

Super oddechovka, precteno za dva dny ;) namet super, dve kamaradky si "vymeni" zivoty...jen nektere pasaze mohly byt vice rozepsane, ale bavilo me to!

dee7
dee7
29.12.2018 3 z 5

Pohodové čtení o dvou kamarádkách, kterým řádně zamíchal osudy drink podivné barvy a chuti. Až ve "vypůjčeném" těle si Casey a Rachel uvědomí, co doopravdy chtějí od života. Budou se ale chtít prohodit zpátky..?

markyticka
markyticka
29.10.2018 4 z 5

Na knize je vidět, že ji psaly dvě autorky - každá dodala za svou postavu svoji verzi pohledu. V tom je asi kouzlo knihy a tím se liší od ostatních příběhů o výměně těl.

Teresita
Teresita
10.10.2018 4 z 5

Je to perfektní oddechovka. Dvě kámošky žijí naprosto odlišný život, jedna je úspěšná televizní moderátorka, svobodná, bezdětná a bohatá. Druhá má tři děti, žije už dvacet let se stejným mužem a je v domácnosti. Obě té druhé její život závidí. Na školním sraze se pohádají a druhý den se probudí v těle té druhé. Doporučuji, přečetla jsem za jeden den.

popeluška
popeluška
10.08.2018 5 z 5

Krásná oddechová, pohodová knížka :-) Moc mě bavila a četla se úplně sama.

Beky
Beky
06.08.2018 4 z 5

Nu, námět výměny těl byl super, zpracování příjemně překvapilo!
Líbilo se mi vykreslení životů obou žen ... Jak se s tím dokázaly poprat i to, jak se dobraly k návratů svých těl zpět. :-)

Toňula
Toňula
12.07.2018 4 z 5

Příjemné překvapení, nevěděla jsem, co od knihy čekat a ačkoliv téma výměny životů není originální, přesto měl příběh něco do sebe a pohledy obou hrdinek na situaci přinesly několik silných momentů nutících k zamyšlení.

Knižní střípky
Knižní střípky
12.06.2018 3 z 5

Knihu jsem si vybrala jako oddechovku na relaxaci při náročné rekonstrukci bytu. Neměla jsem kapacitu na čtení něčeho náročného a příběh naprosto splnil má očekávání, hlavní hrdinky mi byly obě moc sympatické, fandila jsem jim oběma.

veronika9143
veronika9143
25.05.2018 5 z 5

Kniha u které jsem se rozhodně nenudila. Sice má takové ohrané téma - nebo si spíše většina z nás vybaví podobný film, ale vůbec mi to nevadilo. Dokázala jsem si tu situaci představit, některé úseky mě rozesmály, rozhodně se jedná o odpočinkové čtení. Podle hodnocení jsem nečekala nic moc, ale byla jsem mile překvapená. Odpočinula jsem si, vzala si z toho poučení, že každý může mít báječný život. A v neposlední řadě, že nic není dokonalé! Ani kamarádka, která má zdánlivě všechno, co nemáte vy.

Autoři knihy

Liz Fenton
americká
Lisa Steink
americká

Kniha Tvůj báječný život je v