Čas minisukní

Milostný a manželský příběh Ester a Pavla je zasazen do sedmdesátých let minulého století a svým dějem onu dobu velmi výrazně reflektuje. Dosud naivní a radostní hrdinové se s lehkostí mládí vyrovnávají s množstvím potíží, které jim přicházejí do cesty, a v rámci možností studují, pracují, cestují, veselí se s přáteli a zakládají rodinu. Do jejich společného osudu však znenadání zasáhne vážná nemoc Ester. Tváří v tvář nemilosrdné diagnóze a dlouhé léčbě s nejasným výsledkem se život všech hrdinů výrazně proměňuje, a všichni jsou nuceni přehodnotit, co má pro ně opravdový smysl. Autobiografická prvotina Heleny Tyburcové je čtivým a poučným příběhem pro všechny generace čtenářů. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27783/cas-minisukni-27783.jpg 3.59
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Eroika

Safienka

No, čekala jsem něco humornějšího. Bohužel jsem se zklamala. První půlku přečetla, druhou přeskákala. Nějak jsem neměla náladu na čtení o odloučení matky a dcery a léčení tuberkulózy.

Niki
27.05.2013

Kniha mne hodně zklamala, čekala jsem, že bude více zaměřena na socialistické problémy té doby.

myšpa
13.06.2012

Úžasná kniha, přečetla jsem jedním dechem.

Helena Tyburcová

Helena Tyburcová