12 kroků k syrové stravě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V tomto přepracovaném vydání vysoce oceňované knihy Dvanáct kroků k syrové stravě uvádí autorka Victoria Boutenková mnohé výhody čerstvé stravy oproti vařenému jídlu. Vychází z nejnovějšího vědeckého výzkumu, vyvádí čtenáře ze „ závislosti na vařené stravě“ a provází ho fyzickou, psychologickou a duchovní fází životního stylu založeného na syrové stravě. Boutenková se také zabývá praktickými aspekty, poskytuje užitečné rady a nabízí různé strategie usnadňující přechod na nový, zdravější, způsob života. Kniha Boutenkové obsahuje řadu odborných znalostí a je psána poutavým stylem, což z ní činí užitečnou pomůcku jak pro lidi, kteří již dlouho žijí na syrové stravě, tak i pro ty, kteří se teprve o zdravý životní styl začínají zajímat. „Skvělá kniha plná užitečných informací pro všechny, kdo usilují o hlubší pochopení vztahů mezi nutričními faktory a optimálním zdravím. Victoria Boutenková si klade správné otázky a zkoumá všechny cesty, které by mohly vést k novým odpovědím. Její závěry jsou pozoruhodné, často i překvapivé a v každém případě vždy vnášejí do problematiky jasno.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47145/kroku-k-syrove-strave-47145.jpg 4.235
Žánr:
Literatura naučná, Kuchařky

Vydáno: , Pragma
Originální název:

12 Steps to Raw Foods, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha 12 kroků k syrové stravě

Safienka
04.10.2016

Kniha mi byla doporučena o určitě mě nakopla k lepšímu stravování a dodala spoustu nových informací a inspirace! Líbilo se mi, že autorka uvádí své omyly i kroky, které ji dovedli k životnímu štěstí!

whack
04.06.2015

Inšpiratívne čítanie, ktoré podporí každého, kto prechádza na vitariánsky štýl stravovania. Kapitoly o zelených smoothies potešia, no niektoré kapitoly boli zas možno trošku prikrášlené, autorka vitariánom pripisuje skoro nadprirodzené schopnosti. Aspoň mne to párkrát tak prišlo. A chýba mi tam pár viet o etických stránkach vitariánstva, lebo autorka rozoberá výlučne zdravotné stránky. Inak zaujímavá kniha, ktorá sa dobre číta a na konci je pár strán vitariánskych receptov :)


Kulhavá
28.05.2015

Kniha se čte doslova jedním dechem. Díky této knize jsem hodně změnila svůj jídelníček. Na mé doporučení knihu zakoupila i dospělá dcera a se stejným efektem - změna jídelníčku :-). A musím potvrdit, že veškeré informace o blahodárném vlivu raw stravy na zdraví uvedené v knize jsou pravdivé.

Al.lio
31.03.2015

Skvělá motivační kniha. Celkové autorčino nasazení a popis jednotlivých dveří, které se vám díky vitariánství postupně otevírají, se mi líbilo nejvíce. Ohledně jednotlivých postupů a návodů co, jak, kdy jíst atd... to už mě tolik neoslovilo. Zastávám názor, že svou cestu na vitariánství si každý musí s citem a trochou rozumu najít každý sám. Nikoli jen a čistě podle sečtělých rozkazů našich myslících základen typu: ´´co jsem si kdy, kde přečetla´´. Myslím, že k mnoha věcem se sami dopracujeme, jen každého čas přichází jindy.. Jinak samozřejmě vřele doporučuji! Kniha je velmi čtivá a zajímavá. :))

Mi.Mlc
21.05.2014

Kniha se čte velmi dobře. Autorka popisuje svou cestu k vitariánství a také zmínila i své chyby, kterých se dopustila při syrové stravě. Byla to má první kniha o vitariánství a hlavně díky ní jsem zjistila, jak tento životní styl je skvělý! :-)

smejd0
08.04.2012

zaujimavo podane informacie o raw food. mam vela podobnej literatury ale az tu som nasiel odpovede na niektore nezodpovedane otazky. dost porovnava ludsku stravu so stravou zvierat, najma simpanzov co sa mi paci lebo som podobneho nazoru ale niekto to moze odpisat hned s tym ze predsa my sme ludia a nemozno nas porovnavat so zvieratami, ved mame rozum.
ajtak drzim palce autorke, bola jednou z mojich prvych knih ktore ma priviedli k vitarianstvu