Vzdorující Toskánsko

Vzdorující Toskánsko https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104247/vzdorujici-toskansko-104247.jpg 4 24 12

Humorně laděný příběh o tom, jak může člověk znovu objevit sám sebe, své manželství i Itala v sobě. Phil Doran se pětadvacet let živil psaním a produkováním televizních pořadů v Hollywoodu. Jeho žena Nancy, sochařka, unavená neustálým bojem o manžela s jeho prací, se pokusí manželství zachránit. V malé vesničce v Itálii koupí tři sta let starou farmu, v níž chce zařídit nový domov. Neurotický workoholik Phil svou ženu následuje a pomalu je obklopován italským šarmem a nevyčerpatelnou krásou přírody, i když začátky nejsou nijak lehké. Boj s excentrickými sousedy, šílená byrokracie a starosti s opravami domu jej málem dostanou až na pokraj nervového zhroucení.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Olympia

The Reluctant Tuscan , 2006

Hema
13.06.2023

Itálie, seriály, objevování svého vnitřního světa. Zní to jako klišé a ono to také klišé je, nicméně jsem si čtení užila, dost jsem si u něj oddychla a pobavila se. Myslím, že to by to bylo hezké i jako film.

Leona333
11.06.2023 4 z 5

Tuhle knížku jsem si před sedmi týdny, vzala sebou na cestu po Toskánsku, abych si z ní každý večer při skleničce dobrého vína, potvrdila ono známé, že: ,,Cizinec není našinec..." a že: ,,Trpělivost přináší růže..."
Phil Doran, mě svou knížkou pobavil velmi. Humornou formou poukázal na naše, někdy až "neskromné sny a přání," které se v reálu dost často mění a otřásají v samotném základu... ; )
Jako odpočinkovou četbu k vodě, nebo na chalupu, mohu Vzdorující Toskánsko doporučit.

slaska77
10.01.2021 5 z 5

Tento typ knih je podle mě úžasný, autor popisuje svůj vlastní příběh a čtenář má pocit, jako by se to dělo jemu, jako by tam byl. Kulisa italského venkova, hory výborného jídla a především italská nátura a srdečnost okořeněná velkou dávkou nadhledu a humoru, báječné! Doporučuji všem.

JancaMia
13.05.2019 4 z 5

trable v Toskánsku .. milé letní čtení :)

vlkcz
21.07.2018 5 z 5

Kdo čeká obvyklou story o tom, jak se cizinec snaží asimilovat ve Středomoří, nebude zklamán, ale navíc bude možná i překvapen. Kniha totiž není jen o tom, jak nejprve bojuje s úřady, cizí mentalitou, jiným životním stylem, úklady některých sousedů atd., které jsou nutnými ingrediencemi podobných děl. Navíc je tu téma životní krize (středního věku), objevování cizince v sobě a sebe v druhých, podané s tak jemným a střídmě dávkovaným humorem, že jde o nevšední čtenářský zážitek.

resse
22.06.2017 5 z 5

Výborná kniha, napsaná s lehkostí a skvělým humorem - v mém osobním řebříčku "přistěhovaleckých knih od locos extranjeros" na prvním místě spolu s Mayleho Rokem v Provence (na třetím místě mám Zasněžené pomeranče od Petra Kerra a Olivovou farmu of Carol Drinkwaterové, pak nasledují další knihy od Mayla a za nimi další díly od P. Kerra) .

Pozn. autor myslím ještě žije... například tady je fotka jak tančí s Nancy v roce 2012

Safienka
09.08.2016 4 z 5

Četla jsem na doporučení...a i přes pár chvil byla milá. Příjemné letní počtení, které vás zavede do prostředí Toskánska, k Italům, kteří jsou úplně jiní než Američani...a jsou skvěle jiní...čtení mě bavilo a navodilo u mě správnou toskánskou náladu :-)

Selinute
15.09.2014 3 z 5

Knížku hodnotím jako slabší průměr. Stále jsem čekala, kdy na mě začne působit magická sila, kouzlo, krása, vůně či barvy tohoto nádherného kraje. A ono nic. Knížky jako např. Toskánská vinice - Sen milovníka vína nebo Pod toskánským sluncem jsou nesrovnatelně lepší. Tato nedosahuje jejich úrovně, přesto však některé milovníky Toskánska může potěšit.

Daydreamer
09.06.2014 5 z 5

Čekal jsem humorný příběh o trablech v Toskánsku a dostalo se mi ho měrou vrchovatou :-)

Bublinka
22.02.2014 3 z 5

Klasická oddechovka, sice jsem od knihy čekala víc, ale nakonec mě příjemně pobavila a neurazila. :)

soukroma
29.01.2014 3 z 5

Nebylo to tak humorné, jak by člověk - namlsaný Maylovými romány o Britech ve francouzké Provence - čekal, ale to celkem odpovídá jiné mentalitě - jak autora Američana, tak místních Italů. Kniha nabízí ovšem velmi pěkné srovnání kultury, historie a stylu života mezi Amerikou (Kalifornií) a Itálií (Toskánskem). Příběh je hodně o byrokracii, ale také o nespokojenosti hollywoodského scénáristy a jeho nejistotě ohledně budoucnosti. O Toskánsku jako takovém se čtenář ovšem nedoví téměř nic, to už snad víc o americkém filmovém/TV průmyslu....

neta
16.06.2013 4 z 5

Humorná kniha o tom, jaké to je začínat znovu v jiné zemi. Popisy situací na italských úřadech nebo přijednání s italskými zedníky jsou opravdu vtipné. Kniha se čte velmi lehce a rychle vtáhne do děje.

manželství Toskánsko Itálie nový začátek

Autorovy knížky