Fit za 15 minut denně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dejte mi 15 minut, a já vám dám tělo jedna báseň.“ Zuzka Light, česká rodačka, která se proslavila po celém světě svými cvičebními videi na internetu a stala se fitness ikonou, přichází s první knihou. Představuje v ní ucelený cvičební a jídelní program na 30 dní, který obsahuje všechno, co její oddaní fanoušci očekávají. K tomu se jim dostane i spousty motivace, receptů a taky střípků ze Zuzčina života. A samozřejmě tvrdého tréninku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288377/fit-za-15-minut-denne-IuG-288377.png 430
Žánr
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

15 Minutes to Fit: The Simple 30-day Guide to Total Fitness, 15 Minutes At A Time, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Fit za 15 minut denně

Přidat komentář
Kirtans
25.06.2019

Rozhodne dle cviceni a treninku nevhodna pro začátečníky.

Madlenkačte
04.04.2017

Jednoduchý text, pár dobrých receptů a těžké cviky. Za mě jsou určitě lepší Jillian Michaels, Břicháč Tom a Kristina Čechová.


maygirl
04.01.2017

Skvělá kniha... přehledná, plná zajímavých a hlavně praktických informací. Ráda se k ní opakovaně vracím a vřele doporučuji!

angloumene
17.08.2016

Fit za 15 minut denně mě prostě nepřesvědčilo. A to nejen kvůli amatérské grafice nebo překladu, u kterého je hodně vidět anglický přepis (přišlo mi, že autorka si knížku překládala sama, což není u lidí dlouhodobě žijících v cizině zrovna nejlepší), plytkého popisu fyziologických procesů nebo nepřesvědčivých receptů (to že někdo drží nízkosacharidovou dietu chápu, ale i tak mi recepty nepřišly nejzdravější a navíc obsahují ingredience, které v Čechách v supermarketu rozhodně neseženete), ale hlavně kvůli popření vlastní myšlenky. V závěrečné kapitole totiž autorka shrnuje, že k tomu, aby bylo vaše tělo zdravé není možné intenzivně cvičit 15 minut a po té se dalších 15 - 20 minut nevěnovat strečinku (tzn. dohromady bychom se cvičení měli věnovat 30 - 35 minut denně).
Na knize oceňuji jasně a přehledně znázorněné cviky a přehledný cvičební plán. Jako příručka zdravého životního stylu ale podle mě neobstála.

Justme3
10.08.2016

Zuzka je opravdu skvělá a ve světe fitness jsou její techniky už proslavené.
Docela jsem váhala, zda si knihu kupovat, jelikož podle Zuzky cvičím tu a tam na internetu, ovšem zajímalo mě, jak sestavila svoji první knihu, tak jsem si ji přece jen koupila.
Docela se mi i líbilo jak byla kniha postavená. Myslím, že pro úplné začátečníky v tomto nové životním stylu je opravdu vhodná, ovšem pro lidi, co už nějakou chvilku cvičí, mi přišla až moc okecávací.
Hodnotím 3 hvězdičkami pro zbytečné protahování knihy a také k přístupu k jídlu. Pro mě, jako pro podpůrce rostlinné stravy, je nízkosacharidová dieta nereálná a myslím si, že pro cvičení jsou komplexní sacharidy velice důležité a to nejen před a po tréninku, ale i také v aktivním odpočinku, kdy tělo stále potřebuje nějaké palivo, z čeho těžit. (Je to pouze můj názor založený na vlastní zkušenosti nízkosacharidové stravy.)

werusx
28.07.2016

Naprosto skvělá kniha! Je sice pravda, že lidé kteří se věnují tomuhle životnímu stylu, tak knihu odsoudí, ale já jsem s ní spokojená. Znovu mě nakopla a motivovala. Opakování je přece matka moudrosti. :-)

Ali_xy
08.07.2016

Je asi nutno říci předem, že ti, kteří Zuzku nějaký ten pátek sledují, kniha nepřináší vlastně nic nového. Ale jsem ráda, že jsem si ji pořídila. 3/4 knížky je vlastně "jen" o motivaci, proc cvičit a co nám to přináší. Je zde spousta odkazů na různé výzkumy a nenásilně je vysvětlen nějaký základní rámec stravy, což hodnotím velmi kladně. Vše je řečeno jasně, stručně. Může se to zdát jako nudná část, ale mně to hodně dalo. Jiný pohled na cvičení, než jen touha zbavit se pár kil navíc. Pohyb mi baví, ráda sportuji, ale jsou dny, kdy mám chuť se na to prostě vykašlat. Po přečtení této knihy mi to dalo zase nějaký nový impulz, záblesk nadšení, že to co dělám, má smysl a nedělám to jen kvůli postavě snů, ale pro sebe, své zdraví a jak Zuzka říká - jsme dospělí, né vždy děláme to, co nás baví. Do práce chodit musíme, máme spoustu povinností, tak není i naše povinnost starat se o vlastní tělo?
Další část knihy jsou recepty - zatím jsem z toho nic nezkoušela, ale jídla vypadají lákavě a určitě se chystám z toho něco udělat.
Poslední část (možná s podivem i nejkratší) se věnuje samotnému cvičení, resp. konkrétnímu tréninkovému plánu. Obsahuje také vyfocené cviky, popřípadě je možné si je prohlédnout na videu na Zuzky stránkách (https://zuzkalight.com/15-minutes-to-fit-content/ ). Jedinou nevýhodu vidím spíše to, že jsem zvyklá cvičit podle jejích videí, kde jsou cviky pojmenované v angličtině. Když jsem nakoukla do rozpisu jednotlivých tréninků, kolikrát jsem vůbec netušila, co to vlastně budu dělat. Vyřešila jsem to jednoduše tak, že jsem si to přepsala do angličtiny a už vím (a taky mi to už nezní tak blbě :) ) 30ti denní plán hodnotím velmi dobře, sestava cviků, ačkoli to na první pohled není zřejmé, je vcelku náročná a po 3. kole už neucítíte nohy/ruce a 15 minut se bude jevit jako nejdelších ve vašem životě. Trochu mi mrzí, že ve skutečnosti, je tam 15 tréninkových plánů s tím, že se vždy nějaký opakuje. Na druhou stranu, jak nejlépe poznat zlepšující se formu, než když zvládnete o kolo navíc, než posledně? Čili na jednu stranu mě to otravovalo (možná proto, že jsem měla ještě v živé paměti, jak mi bolely nohy a ruce), na druhou stranu mě motivovalo, že sama sebe musím porazit - i kdyby o jeden angličák nebo klik.

petaSk
07.07.2016

Podle Zuzky už nějakou tu dobu cvičím, a tak jsem váhala, jestli mi bude kniha co k čemu. Nicméně jsem ráda, že jsem si ji koupila. Cviky v poslední části knihy jsou různě obtížné, pro mě mnohdy nové a o žádném nemůžu říct, že je v mém tréninku nepoužitelný. Nejsou okoukané a tělo dostává pěkně zabrat, k pár se ještě ale musím dopracovat.
Zuzka fičí na nějaké obdobě paleo stravy, jejímž zastáncem nejsem, ale i tak její recepty jsou i pro našince až na pár surovin (které se dají nahradit)v pohodě připravitelné. Protože ale obsahují minimum sacharidů, pro toho, kdo na paleo nejede, doporučuju kombinovat s jinými denními jídly nebo přidat přílohu.
Zuzka sice používá agáve sirup, který se už kvůli vysokému podílu fruktózy dnes nedoporučuje, ale lze nahradit jiným sladidlem, nebo ho vynechat.
K povídací části jsem se ještě nedostala, ale po zběžném prohlédnutí to bude hodně o tom jet s ní na stejné výživové i fitness vlně. Což u mně platí jen zčásti. Ohledně stravy, většina výživových směrů se stejně shoduje na používání celých potravin, spousty zeleniny a minimu jednoduchých sacharidů, takže pro nikoho, kdo se snaží zdravě jíst to nebude úplně mimo. Ráda si taky přečtu nějaký ten Zuzčin pohled na věc.

1