Ohnivý dotyk

Ohnivý dotyk https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283548/bmid_ohnivy-dotyk-TLQ-283548.jpg 5 508 55

Mercedes Thompsonová série

< 9. díl >

Mercy Thompsonová je oslavována jako „hrdinka, která nepřestává růst a přesto zůstává věrná sama sobě.“ A nyní je zpátky a brzy zjistí, že když se fae rozhodnou ublížit lidem, nejvíce trpí děti… Napětí mezi fae a lidmi vrcholí. A když jsou kojotí měňavkyně Mercy a její druh, alfa vlkodlak Adam, povoláni zastavit zuřícího trolla, padne jim do rukou něco, čím by bylo možné donutit fae stáhnout se a zastavit otevřenou válku: lidské dítě, které fae kdysi dávno ukradli. Mercy, Adam a jejich smečka se však rozhodnou vzepřít se nejmocnějšímu vlkodlakovi v zemi, lidem i fae a ochránit chlapce za každou cenu. Kdo ale ochrání je samotné před chlapcem s ohnivým dotykem?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Fire Touched , 2016


více info...

Přidat komentář

Charmedka
09.03.2024 3 z 5

Poměrně zajímavé téma, avšak díl je rozhodně slabší, než předchozí. Samotný děj se nikam moc nehýbe a jedná se spíše o takovou vsuvku, to značí i menší počet stran. Je to vlastně takové nemastné, neslané. Chybí i tolik oblíbené vedlejší postavy, jelikož se příběh zaměřuje opravdu jen na fae.

Senza Jenka
05.11.2023 5 z 5

Začátek je tak akční, jak to jen jde. Jedno halasné prohlášení způsobí nevídanou situaci, která se zdá být bezvýchodná. A z toho konce jsem se normálně rozpustila a natekla si do bot.
Baba Jaga je prostě super! Chudák hůl :( Jsem zvědavá, co se vyklube z Sherwooda. Jsem ráda, že si Bran napravil reputaci, začal na mě působit jako až příliš velký manipulátor. A na čich bych u maskovacích kouzel až tolik nespoléhala - i fae se mohou poučit ze svých chyb.
Tohle bych vážně chtěla vidět citlivě zfilmované.


Hatshepsut
08.12.2022 5 z 5

Tento díl autorka začíná akčněji - bojem s nebezpečným Trolem, což není v této sérii typické. Celkově je ale tento příběh oproti ostatním pohodovější. Konečně se trochu zklidní vztahy mezi Mercy a smečkou. Objeví se opět nové postavy, které vyprávění vždy oživí a dozvíme se zde i více o fae a Šedých pánech. No a perlička - Baba Jaga! :-)

Lacie
29.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Svěží a vtipný rozjezd, následován slušnou akcí. Joel, nový člen smečky, není plně schopen ovládat svou proměnu v tibicenu, na poslední chvilku naštěstí dorazí Zee s Tadem a malým chlapcem, který jim pomohl utéct z faeské rezervace. Ohňový Aiden tibicenu zkrotí a svou prosbou ponoukne Mercy k prohlášení území Tricities za zájmovou oblast smečky, kde nikomu neprojde žádné zlo. Zavazující slib v tu správnou chvíli, podpořený Lughovou holí, má magickou moc. Vyvolá řadu nečekaných reakcí nejen ve smečce, ale i mimo ni. A protože se podobné prohlášení hodí Šedým pánům do krámu, musí Mercy s Adamem dokázat, že toho budou schopni.

Elea
30.09.2022 5 z 5

Tato kniha se mi líbila, určitě mnohem víc než předcházející díl.

hana4834
21.09.2022 4 z 5

Zase skvělí čtení i když min napínavý než jsme zvyklí

Luigi1
01.05.2021 5 z 5

Nevím co více dodat.Super kvalita.

kolacky
18.11.2020 5 z 5

Miluju, když se smečka rozrůstá!

Nel-ly
28.08.2020 3 z 5

Jsem trochu zklamaná (už historicky pár posledních dílů), že se vyloženě neposouvá ten "hlavní příběh", je to hodně epizodní - přičemž jednotlivé epizody jsou super, o tom žádná, a chápu, že ne všechny série musí mít na pozadí nějaký hlavní příběh, ale když mně to "něco" na pozadí chybí.

maruschka
24.08.2020 5 z 5

Po minulém srdcervoucím dílu náznak oddechu minimálně po stránce humorných vsuvek. Baba Jaga!!! :) Na začátku série jsem byla tým Samuel, takže jsem se bála, že mi bude víc a víc chybět, ale ani jsem si nevšimla, kdy se to stalo, a stejně jako Mercy mám chuť měnit se v rozteklou louži u Adamových nohou :). Netuším, jestli PB píše čím dál líp, nebo si to umím víc a víc užít, ale pevně doufám, že tuhle sérii nikdy neopustí.

Erlif
05.08.2020 4 z 5

Četla jsem celou sérii od začátku, tohle byl poslední díl, který jsem měla přečtený, od té doby žádný.. A tenhle jsem si téměř nevybavovala... pro mě nejslabší ze všech dílů.

Catyna
25.03.2020 5 z 5

Super série

Alena_S
24.02.2020 3 z 5

Dojem z knihy? Únava, naštvanost a zmatek. Líbila se mi část odehrávající se v novém, krásně záhadném fae světě „pod kopcem“. A to, jak Adam řeší chování smečky vůči Mercy, to bylo velmi nešťastné a velmi lidské.
Zato už mě štvalo všechno ostatní!
Ani mezi nadpřirozenými potvorami nezůstane dobrý skutek nepotrestán, a tak i šlechetnost našich hrdinů vůči problémovému chlapci má za následek, že po nich (opět) jdou zhruba… všichni. Ano, po predátorech tak mocných, že se neodvažují koukat jeden druhému do očí.
A chudák Mercy? Běhá mezi nimi, zachraňuje, usmiřuje, jednou i sundává kochajícího se vlkodlaka z jeřábu, aby si něco neudělal... a za všechno se omlouvá, aby zabránila dalším půtkám. Celá jejich slavná smečka (jako celek, jsou výjimky) je taková ňafající zvuková kulisa na ozdobu. Na konci jsou to stejně vždy Mercy s Adamem, co se vydají zachránit situaci všem.
Načež Mercy odchází do kuchyně vařit, aby si zbytek smečky mohl zahrát videohru. (Než se jim všechno zahojí, což trvá buď minutu nebo týden, jak děj potřebuje.)
To je fakt parta, kterou chcete.

Kacennnka
02.01.2020 3 z 5

Číst Mecy je jako potkávat staré známé. Je to sázka na jistotu. Mercy miluju už dlouhá léta a pořád je skvělou hrdinkou. I když zmizely některé mé oblíbené postavy (Samuel a Stefan), objevují se nové se skvělým potenciálem. Tenhle díl byl trochu slabší, velké finále bylo trochu nuda, ale porad je to Briggsová. A tu já můžu.

luculi
13.11.2019 3 z 5

Pro tentokrát slabší díl, který sice splnil svoji akční kvótu, ale nepřinesl v podstatě nic nového nebo zásadního...

Ailee
04.10.2019 4 z 5

Takový... prázdný díl. Ale přesto se to četlo straně rychle a hrozně jsem se nasmála. Konec opět hop hop a je hotovo, ale prostě se mi to líbí. Mercy je postava, která by vás bavila, i kdyby psala kuchařku!

MiraiYume
11.08.2019 5 z 5

Výborné čtení, hned ze začátku jsem se pobavila nad vtipnými dialogy a nahlas se zasmála, což se mi často nestává (při čtení samozřejmě). Samotný děj byl hodně fantaskní, ale v konečném důsledku mi to vůbec nevadilo. Byl tak napěchovaný dějem, že jsem hltala stránku za stránkou a čtení si opravdu užila. Zbožňuji postavu Baby Jagy, doufám, že se objeví i v dalších dílech, představovala parádní zpestření. Nakonec musím vypíchnout i narážky na jiné knihy/filmy. To má autorka opravdu dobře zmáknuté a dodává svým příběhům takový ten punc "normálnosti a obyčejnosti" v jinak neobyčejném a nenormálním světě.

katallinka
10.05.2019 5 z 5

S tímto dílem jsem naprosto spokojená a nemám, co vytknout. Hodně akce zajímavé postavy a tentokrát i konec skvělý.

deedulka
06.12.2018 4 z 5

Další povedený díl o Mercy a Adamovi. Líbí se mi, jak se děj prolíná s druhou sérií autorky. Hlavně jsem se zrovna šikovně návazností trefila. Pokračování řešení vztahů s fae bylo opět napínavé. Ukázali se staří známí i nové postavy.

Ruxandra
29.06.2018 4 z 5

Dočítat knihy z této série je pro mě vždy jako opouštět domov :)
Opět krásné a čtivé.