saez saez komentáře u knih

Osm Osm Radka Třeštíková

Mám-li hodnotit, pak nemohu napsat víc než Marca-M. Naprostý souhlas. Autorka se nám trochu posunula, ale pořád to nějak není ono.

10.08.2017 3 z 5

Predtucha Predtucha Gillian Flynn

Typická Flynnová, napětí na pár stránkách a po přečtení si říkáš "Cooooo?" :-)
Tímto děkuji svému báječnému muži, který ví, že mě knihou potěší. Zvlášť když ji moc chci a nemohu sehnat :-)

07.08.2017 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Někdy není špatné vidět věci z jiného úhlu. Laskavá kniha vonící člověčinou :-)
Opět oceňuji, že si autorka nastudovala odborné prameny a pracovala s nimi více než citlivě.

04.08.2017 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Další příjemná letní oddychovka. Pokud nečekáte něco hlubokomyslného, obohacujícího, či zaměřeného na náročného čtenáře, ale pouze si chcete příjemně vyčistit hlavu a odpočinout, pak jste po této knize sáhli správně :-). Mě se to prostě líbilo. Vyzdvihla bych snahu autorky nastudovat si patřičné odborné prameny.

02.08.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Styl autorčina psaní mi vyhovuje, příjemná prázdninová oddechovka, která pobaví, potěší a vyčistí hlavu. Líbil se mi námět, líbil se mi příběh a líbilo se mi i docela překvapivé zakončení.

26.07.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Čekala jsem trochu více, ale jako odpočinková četba na léto, kniha splnila svůj účel.

24.07.2017 3 z 5

Blažené údolí Blažené údolí Fan Vavřincová (p)

Mám prostě ráda Fan Vavřincovou, pro její laskavé příběhy, pro krásnou češtinu a pro nostalgii starých časů, která na mě dýchá z každé stránky.

17.07.2017

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Pohádka nepohádka o jiném děvčátku, její bláznivě rozumné babičce, o rodině, o hodnotě lidského života...a i když je to pohádka nepohádka, má vlastně dobrý konec.

17.07.2017 5 z 5

Co muži dali a vzali Co muži dali a vzali Tereza Čiháková

Kdyby mi knihu nepůjčila kámoška a kdybych ji nepřihodila do kufru na dovolenou, jejíž půlka propršela, nikdy bych to nedočetla.
Mělo by se to jmenovat "Příběh blbky". Něco tak brutálně podprůměrného jsem snad nikdy nečetla.

17.07.2017 odpad!

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Odpočinkové, nenáročné.

10.07.2017 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Autor nezklamal, bylo to výtečné. Ta hrůzná myšlenka, kdyby se tohle dělo vám samotným....Brrr.
Se Servazem se jistě ještě potkáme, musí přece dopadnout....no, těším se :-)

26.06.2017 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Po první knize této série jsem trochu váhala, zda si přečíst vše. Jsem však beznadějný knihomol s až obsesivní potřebou dočítat do konce :-) A autor mě přesvědčil, že dělám dobře.

21.06.2017 4 z 5

Jak básníci čekají na zázrak Jak básníci čekají na zázrak Ladislav Pecháček

Jednoznačně nejslabší z celé série, jak kniha, tak film. Ale stejně se zase necháte zblbnout Štěpánkem a jeho básničkama... :-)

12.06.2017 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Zase bych se akorát vyznávala ze své lásky k autorovi, takže jedním slovem - paráda.
A vypadá to, že se nám Harry ještě vrátí.... :-)

01.06.2017 5 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Na to, že to není od Kulhánka, to nebylo zlé. Ti kdo potřebovali dokončení, ho dostali, ti kdo nic nečekali, nebyli zklamáni.

22.05.2017 5 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Cynik je cynik a Kulhánek mě baví.

19.05.2017 5 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Dobrák je prostě dobrák. Teď se vrhnu na Cynika.

16.05.2017 5 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

To nestálo za to, to číst.

05.05.2017 odpad!

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Čekala jsem více, dostala jsem méně.

05.05.2017 3 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Asi v první třetině mi došlo, kde vzal Kulhánek námět a pak už jsem se jen královsky bavila. Závěr knihy jsem bohapustě prochechtala. Nečekala bych, že mě na stará kolena bude tak bavit zrovna tenhle žánr a navrch od českého autora. Díky Kulhánku :-)

02.05.2017 5 z 5