saez

Příspěvky

Salon EliottSalon EliottJean Marsh

Vzpomněla jsem si na seriál, který jsem kdysi sledovala a napadlo, že to bude pěkné počtení. A bylo. Příběh byl milý a v pozadí šustila hromada nádherných látek, popisů překrásných šatů a nezaměnitelného stylu tehdejší doby. Je po válce a svět vstává z popela a s ním i salon dvou nadaných sester.

15. listopadu


Divoký symbolDivoký symbolPatricia Briggs

Když jsi marod, není nic lepšího, než zachumlat se pod peřinu se smečkou svých oblíbených vlkodlaků :-)

08. listopadu


Na hraněNa hraněA. Quick (pseudonym)

Kniha splnila očekávání, dala mi příběh, dalšího Jonese :-), odpočinek, trochu napětí, kapku romantiky, rozuzlení...za mě spokojenost.

08. října


Životní ternoŽivotní ternoFredrik Backman

Přečtena u kávy za hodinu. Krátké, ale krásné zamyšlení nad skutečnými hodnotami. Backman no...jsem to zase vořvala.

29. září


Životní šanceŽivotní šanceJ. Deveraux (pseudonym)

Co to sakra mělo být? U Deveraux jsem zvyklá na určitý standard, který sice jde v posledních letech poněkud dolů, ale tohle už je trochu moc. Knihu píše s další autorkou, což by nevadilo, ale ten koktejl, co spolu namíchaly, byl jako když kočička s pejskem pekli dort. Od všeho trochu, nic dotaženého a hlavně žádný konec. Člověk čte a najednou nic...plytké, divné, nedotažené. Takže to bude mít pokračování? Proč na to čtenáři nebyli upozorněni?

29. září


Kukačky – Moje dítě není mojeKukačky – Moje dítě není mojeAnna Staňková

Seriál byl první, pak přišla kniha a já toužila ji přečíst. Bylo to výtečné. Obojí.
Seriál však hodnotím o stupínek víš, protože herecké výkony byly excelentní. Dokonale zhmotněné emoce, které přes papír sice silně vnímáte, ale vidět je prožité, to je herecký majstrštyk. O tom, že scénář byl promyšlený a výborně napsaný, tedy snad již netřeba hovořit.

30. srpna


Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Velmi čtivé, dobře napsané, jen ten konec jsem nějak čekala jiný. Zuzana se mi však zadřela pod kůži, přemýšlela jsem o ní ještě dlouho po dočtení.

30. srpna


Rozmary osuduRozmary osuduJayne Ann Krentz

Jedna z těch slabších, ale na vyčištění hlavy bohatě stačila.

30. srpna


Tajné sestryTajné sestryA. Quick (pseudonym)

Sladká detektivka. Vezmeš si to na sluníčko, přečteš to v souhrnu za dva dny, protože čtivé to je, za den to zapomeneš a můžeš číst další. Za mě to přesně splňuje představu letního čtení.

16. srpna


Sňatek z rozumuSňatek z rozumuJayne Ann Krentz

Četla jsem zrovna něco těžkého, tak jsem musela proložit něčím lehkým. Knížka splnila očekávání, bylo to trochu napínavé i trochu sladké a rozhodně relaxační.

09. srpna


Mezi dvěma Kimy: Na studiích v KLDRMezi dvěma Kimy: Na studiích v KLDRNina Špitálníková

Kdyby to nebyla pravda, byla by to vtipná dystopie. Autorce se povedlo nahlédnout do světa, kam se většina lidí nedostane a co víc, povedlo se jí i nadzdvihnout onu líbivou oponu pro turisty a poodhalit realitu skutečného života. Právě o to je její svědectví cennější.
Jen by mě tedy zajímalo - co je to za hru, přivazovat cikády ke stromů? Vygooglit se to nedá :-)

09. srpna


Myšlenky za volantemMyšlenky za volantemMarek Eben

Knížka, kterou v pohodě přečteš za den a ještě při ní v pauzách ledacos uděláš. Napadá mě jen pár slov: "milé, slušné, přemýšlivé, inteligentní, vtipné" jako Marek Eben sám. Často jsem s ním souhlasila, občas se dojala, občas rozesmála... Gumovrat mě zcela rozsekal, příště si při něm budu zpívat :-)

02. srpna


DraculDraculDacre Stoker

Původního Drákulu od Brama Stokera jsem četla jako puberťačka a moc se mi líbila. Čítávala jsem po večerech u rozsvícené lampy a moji praštění kamarádi mi pod oknem unisono vyli, protože věděli co čtu :-) I tenhle Dracul se mi líbil, a nemusel mi nikdo kvílet pod oknem, aby mě mrazilo v zádech.

30. července


DědičkaDědičkaJ. Deveraux (pseudonym)

Tak jsem letos o dovolené přečetla asi po šesté (za dva dny). U toho se tak pěkně odpočívá na sluníčku až si člověk spálí ... :-) Holky (kluky z pochopitelných důvodů neoslovuji), chcete něco nenáročného, vcelku vtipného, trochu sladkého a odpočinkového? Sáhněte po Deveraux. Ale pozor na čtení na slunci :-)

19. července


Když se vosy vyrojíKdyž se vosy vyrojíMarie Rejfová

Tak se nám Pepina pěkně vyrojila na prázdniny a já si to s ní zase krásně užila. Pepina (Tvrdík, Stehlík a spol.) je prostě moje dovolenková jistota, kterou mi podstrčí můj drahý muž, protože ví, že kdo si čte, ten nezlobí :-)

19. července


ListopádListopádAlena Mornštajnová

Málokdy mám při čtení trvalý pocit intenzivního smutku a tísně (napsala bych depresi, ale to znevažuji diagnózu). Autorce se povedlo vykreslit svět, jaký už nikdo nechce zažít. Četlo se dobře, leč nesnadno.

19. července


Zapomenutá vraždaZapomenutá vraždaJ. Deveraux (pseudonym)

U toho se tak pěkně odpočívá. Odhlédnu-li od jistých nejasností a dějových kotrmelců, je to přesně to, co jsem chtěla potřebovala.

16. června


Povídky a jedna báseňPovídky a jedna báseňZdeněk Svěrák

Tak jsem zase po večerech zobala povídky pana Svěráka. Laskavost dýchá z každé stránky. Nejvíc mě ale rozsekala povídka Noční obloha. Báseň zase tak moc ne.

02. června


PovídkyPovídkyZdeněk Svěrák

Pohlazení po duši, které si kouskujete, protože kniha povídek se najednou "sežrat" nedá. Vyjídáte ji postupně, jako bonboniéru a chutná vám sladce, hořce, překvapí náplní...zobněte si taky, neupejpejte se :-)

31. května


ZvonZvonNeal Shusterman

Docela mě mrzí, že jsem celou sérii nečetla pěkně najednou. Odstup od prvních dvou knih byl znát a bohužel trochu uškodil. Přesto byl závěr trilogie zajímavý, bavila jsem se a knihu si užila. Klidně bych snesla ještě o malinko protaženější konec. Takto si budu domýšlet, co se mi zamane.

21. května


Šestý zánikŠestý zánikJ. Rollins (pseudonym)

Asi bych si od Rollinse měla dát pauzu. V tomhle díle jsem si musela načíst o čem to vlastně čtu, abych lépe pochopila. Na zajímavém tématu ani akčnosti to však knize neubírá.

28. dubna


Boží okoBoží okoJ. Rollins (pseudonym)

Na mě to bylo hustý, k tomuhle vědnímu oboru jsem čuchla jenom hodně z dálky a tak jsem se občas ztratila abych se o pár stránek zpět zase našla. Ale nelituju. Líbily se mi nové postavy, vlastně se mi líbil i konec ala Schrödigerova kočka. A mám všeobecně ráda hepáče :-)

19. dubna


Rodokmen smrtiRodokmen smrtiJ. Rollins (pseudonym)

Měním pořadí oblíbenců. Na první místo se zařazuje Kain, Kowallskimu to asi vadit nebude. Zajímavé rozuzlení s Bratrstvem, i když kdo ví, zda to byla poslední kapka v jeho osudu. Linka se Seichen je také zajímavá. Dočkáme se i zde rozvití příběhu?

14. dubna


Ďáblova kolonieĎáblova kolonieJ. Rollins (pseudonym)

Tohle míchání historie a fikce bylo hodně zajímavé. Hrdinové nezklamali a zachránili svět, je mi však líto ceny, kterou zaplatil Gray. Kowallski pořád zůstává mým oblíbencem.

12. dubna


Klíč soudného dneKlíč soudného dneJ. Rollins (pseudonym)

Na knihách od Rollinse mě baví, že se vždycky dozvím něco nového. Pěkně namíchaná pravda a fikce s akční zápletkou. Ze všech hrdinů však začínám mít nejraději Kowalského :-)

06. dubna


Poslední orákulumPoslední orákulumJ. Rollins (pseudonym)

Tak něčím mě autor potěšil a překvapil. Pořád jsou všichni děsní supermani, ale člověk je má proto rád. Mým favoritem je ovšem Kowalski, nejlidštější postava ze všech :-)

31. března


Jidášův kmenJidášův kmenJ. Rollins (pseudonym)

Neprůstřelní Janci se mění na nesmrtelné Janky. Monka jsem autorovi málem neodpustila, ale protože se zdá, že je to právě jeden z nesmrtelných Janků, tak budu číst dál.

29. března


Černý řádČerný řádJ. Rollins (pseudonym)

Ten autor, ten to s náma zase koulel...Vůbec jsem se od toho nemohla urvat. Jeho náměty jsou veskrze originální, postavené na faktech i fikcích.

22. března


Mapa z kostíMapa z kostíJ. Rollins (pseudonym)

Šmarjá, to zas byla jízda. Autor to s námi koulí na hranici absurdna, opět s bandou neprůstřelých Janků, ačkoli...toho Monka mu asi neodpustím.

17. března


Písečná bouřePísečná bouřeJ. Rollins (pseudonym)

Já si to užila, bylo to akční, hlavní hrdinové samej neprůstřelnej Janek. Na hraně absurdnosti, ale vlastě prima čtení. Těším se na další díl.

12. března


1 ...