saez saez komentáře u knih

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

V půlce knihy, jsem si říkala, že si jí budu muset přečíst ještě jednou odzadu, abych pochopila. A pak, najednou... v poslední kapitole se to všechno brilantně spojilo dohromady. Zajímavý zážitek.

14.01.2016 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Ale jo, dalo se. Čekala jsem malinko víc. Nicméně, těšila jsem se na setkání se starými známými Lisbeth, Mikaelem....a to se mi splnilo. Konec byl zbytečně uspěchán a poslední věta celé knihy to kapku zabila. To by Larsson nenapsal.

25.09.2015 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Buď autora miluju tak, až jsem nekritická, nebo to vážně bylo dobře napsané :-)

09.09.2015 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Tak mi přijde, že Asad perlí čím dál tím víc :-) Mám Adlera-Olsena ráda, čte se příjemně, má zajímavý obsah i neotřelý humor.

22.07.2015

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Povinná četba mého dyslektického syna, na kterou zapomněl a z níž měl mít druhý den referát. Situace na zabití. I sedla matka do křesla a zhruba za dvě hodiny ji nahlas přečetla. Ještě jsem se u toho stihla chechtat :-)

20.05.2015

Vhodný nápadník 1 Vhodný nápadník 1 Vikram Séth

Hodně zajímavá kniha, zejména pro neznalce indické kultury. I když v náboženství jsem se chvilkami ztrácela.

15.05.2015 4 z 5

Komisař Bambus a fantóm banky Komisař Bambus a fantóm banky Vladimír Přibský (p)

Ten humor, ty jména, ta zápletka...:-) Nejohmatanější knížka v knihovně.

15.05.2015

Alenka z planety Země Alenka z planety Země Kir Bulyčov (p)

Milovaná knížka s nádhernými ilustracemi, ke které jsem se ráda vracela. Kdo by nechtěl mít doma Šušu? :-)

15.05.2015

Psychologie Psychologie Rita L. Atkinson

Kvalitní základ pro další studium.

30.04.2015

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Knížku mi rodiče koupili kdysi dávno na zemědělské výstavě v Českých Budějovicích. Celou jsem jí jedním dechem přečetla v autobuse cestou domů a maminka lamentovala, že už mi žádnou knihu nekoupí, protože mi dlouho nevydrží :-)

30.04.2015

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Nádherná kniha, četla jsem jí jako šestnáctiletá. Autorka mě donutila odjet do Francie, vidět některá místa na vlastní oči. Dodnes se ráda vracím ke knize i k místům.

28.04.2015

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Málokdy se stává, že by film předčil knihu. Ale stalo se.

28.04.2015