Kronika města Kocourkova

Neuvěřitelné příběhy občanů i starosty podivuhodného města Kocourkova svým jadrným vyprávěním a veselými obrázky pobavily již několik generací malých čtenářů. S úsměvem si přečteme, jak Kocourkovští stavěli radnici, káceli les, sázeli sůl, stěhovali kostel a další komické kousky. Tito chytráci totiž dokáží i ty nejobyčejnější věci tak směšně zašmodrchat, že rozesmějí každého, kdo se rozhodne poznat slavnou kocourkovskou historii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40981/kronika-mesta-kocour-40981.jpg 4.4304
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kronika města Kocourkova, 1947

Kniha Kronika města Kocourkova

fionka36

velmi úsměvná oddychovka, co ty lidi nenapadne

ZuzanaK.
15.12.2020

Sekorovy ilustrace mě vždy dostanou a knihu významně pozvednou.

jan0223
05.12.2020

Kniha sice pro větší děti, ale za to zabaví nejen děti, ale i mě jako dospělého a nošení světla v pytlích je prostě dokonalé. ???????????????? Bláznivá knížka s neotřelým humorem. ☺ ☺

marie3541
18.06.2020

Knížku jsme četli společně s dcerou. Dostali to jako úkol v době koronaviru doma číst společně s rodiči. Četla jsem poprvé. A někdy jsme se dost pobavili. Spousta fakt veselých a srandovnich příběhu. A opravdu platí, když se u spousty věci říká , že je to jak v Kocourkově....doporučuji ...

Monika1717
07.06.2020

Tomu, jak seli sůl a nosili v pytli světlo do radnice se budu smát asi i na smrtelné posteli. Skvělá knížka. Doporučuji všem škarohlídům a politikům.

Anička2011
05.06.2020

Legrace

Worbitka89
28.05.2020

Knihu mi dali číst jako velmi malé, vůbec jsem ji nerozuměla, v 10letech jsem se k ní vrátila a to už byla pecka!

1amu
20.05.2020

Vůbec nesdílím názor, že tato kniha je o ničem. Naopak si myslím, že jde o knížku nadčasovou.
Jednoduše proto, že v Kocourkově možná žijeme a pokud si to nepřipustíme, tak se s jeho obyvateli setkáváme každý den buď osobně nebo v masmédiích.
Kdysi existovala pro ty ještě nepoučené Večerní univerzita marxismu-leninismu (VÚML). V této době bychom se možná mohli poučit z kroniky tohoto významného města. Není jen u nás, zejména významně se činí v hlavním městě KLDR pod vedením rychtáře Kim Čong Una .