Psychologie

Jedna z nejužívanějších učebnic psychologie na světě podává ucelený přehled nejdůležitějších psychologických poznatků, včetně nových výsledků výzkumu, přičemž kombinuje vědecký přístup se srozumitelným jazykem. V knize jsou pokryty hlavní oblasti psychologie: historie a metodologie oboru, neurobiologické základy lidského chování, kognitivní psychologie, emoce a motivace, psychologie osobnosti, psychický vývoj, sociální chování, psychopatologie a psychoterapie. Text je doplněn množstvím schémat, fotografií a grafů. Vede čtenáře k utváření vlastních názorů a klade důraz na praktické využití získaných poznatků. Kniha je určena psychologům, pedagogům, sociálním pracovníkům, zdravotníkům, manažerům a všem, kteří se na tato zaměstnání připravují....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32993/psychologie-druhe-aktualizovane-vydani-32993.jpg 4.4104

Kniha Psychologie

hu_87
06.02.2020

Velice obsáhlá, bohužel pro studium dle mého ne příliš vhodná kniha.
Mnohem více mi vyhovuje ta od Saula Kassina. Je přehlednější, má zvýrazněné klíčové pojmy z každé kapitoly napříč každou stránkou.
Samozřejmě, každý, kdo studuje jednooborovou psychologii si tímhle projít prostě musí, protože je to taková bible psychologie, i když si myslím, že neprávem. Dají se tam občas najít zajímavé informace. Ale pro studium - ne, děkuju, nechci.

Dyaebl
29.04.2019

Ač mě zpočátku (skoro až nepříjemně) překvapila obsáhlost této knihy, stejně jsem po ní sáhl. A neberte mě špatně, jsem zvyklý na bichle o tisíci stran, ale u odborného textu je to poněkud větší výzva. Každopádně je třeba hned ze začátku podotknout, že to rozhodně stojí za to.

Upřímně jsem zatím nečetl takhle obsáhlý úvod do oboru. Spíše se většinou jednalo o knihy v rozsahu maximálně 200 stránek, avšak tahle kniha je něco jiného. Nejen že vysvětluje psychologii velmi jednoduše (mnohdy až příliš), ale je velmi čtivá a různé příklady na lepší explanaci experimentů či teorií v doprovodu obrázků jsou zkrátka úžasným aspektem.

Shrnutí je vskutku snadné. Pokud se zajímáte o psychologii a nechcete jen prozkoumat vnější obal tohoto oboru, nezbývá mi, než vám Psychologii doporučit.

A na závěr takový bonus. Atkinsonová ji zpracovala tak lehce a s tolika odkazy, že ji pochopí i méně chápavý jedinec.
Tedy za předpokladu, že ho neodradí těch 800 stran. Což nejspíš jo. Ale i tak. Troška optimismu asi neuškodí.

Lady.Lucrezia
22.01.2019

Meritum současné psychologie. Jedna z Must Have knih lidi v oboru.

minh0150
16.12.2018

Výborný komplexní úvod do psychologie. Kniha je srozumitelná a doprovázená názornými ukázkami.

JancaMia
13.07.2018

Asi jedna z nejlepších učebnic ..

evanorka
29.04.2017

Z toho se učí jedna radost. Přečteno, pomohla mi na školu i se na ní udržet. Je pravda, že v ní lze najít mnoho různých nedostatků (špatné vyvození některých studií, neaktuálnost,...). Je ale nesmírně čtivá a rozhodně pomůže mnoho jevů osvětlit tak, že prostě víte! :-)

Formol
20.04.2017

Vydání z roku 2001(en)/2003(cz): Vesměs kvalitní dílo, ale v některých kapitolách je příliš patrná selektivní práce se zdroji, která nepoučeného studenta zmate. Selektivní práce se zdroji znamená, že autor příslušné kapitoly si pro podporu svých tvrzení vybírá jen zdroje potvrzující, ale podstatně silnější zdroje dokladující opak ignoruje. Mám na mysli zejména část věnovanou parapsychologii jako celek, skutečnou bombou vědecké impotence jsou ale některé exkurze do psychosomatiky v kapitole Stres, zdraví a zvládání. Poučený čtenář se pobaví, někoho možná dokonce potěší, že je chytřejší než autor učebnice, ale průměrný čtenář se dostává do situace, kdy se jako prokázané učí věci, které prokázané vůbec nejsou, případně byly vyvráceny.

Lussier
21.03.2017

Skvělé, z hlediska psychologie všeobjímající dílo. Kdo má dobré znalosti z této knihy a rozumí jim, může se začít nazývat psychologem. Pro mne nejlepší naučná psychologická kniha co jsem četl!