Psychologie

Jedna z nejužívanějších učebnic psychologie na světě podává ucelený přehled nejdůležitějších psychologických poznatků, včetně nových výsledků výzkumu, přičemž kombinuje vědecký přístup se srozumitelným jazykem. V knize jsou pokryty hlavní oblasti psychologie: historie a metodologie oboru, neurobiologické základy lidského chování, kognitivní psychologie, emoce a motivace, psychologie osobnosti, psychický vývoj, sociální chování, psychopatologie a psychoterapie. Text je doplněn množstvím schémat, fotografií a grafů. Vede čtenáře k utváření vlastních názorů a klade důraz na praktické využití získaných poznatků. Kniha je určena psychologům, pedagogům, sociálním pracovníkům, zdravotníkům, manažerům a všem, kteří se na tato zaměstnání připravují. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32993/psychologie-druhe-aktualizovane-vydani-32993.jpg 4.571

Hilgard’s Introduction to Psychology (2001)

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika, Učebnice a slovníky
Vydáno:, Portál

JancaMia

Asi jedna z nejlepších učebnic ..

evanorka
29.04.2017

Z toho se učí jedna radost. Přečteno, pomohla mi na školu i se na ní udržet. Je pravda, že v ní lze najít mnoho různých nedostatků (špatné vyvození některých studií, neaktuálnost,...). Je ale nesmírně čtivá a rozhodně pomůže mnoho jevů osvětlit tak, že prostě víte! :-)

Formol
20.04.2017

Vesměs kvalitní dílo, ale v některých kapitolách je příliš patrná selektivní práce se zdroji, která nepoučeného studenta zmate. Selektivní práce se zdroji znamená, že autor příslušné kapitoly si pro podporu svých tvrzení vybírá jen zdroje potvrzující, ale podstatně silnější zdroje dokladující opak ignoruje. Mám na mysli zejména část věnovanou parapsychologii jako celek, skutečnou bombou vědecké impotence jsou ale některé exkurze do psychosomatiky v kapitole Stres, zdraví a zvládání. Poučený čtenář se pobaví, někoho možná dokonce potěší, že je chytřejší než autor učebnice, ale průměrný čtenář se dostává do situace, kdy se jako prokázané učí věci, které prokázané vůbec nejsou, případně byly vyvráceny.

Lussier
21.03.2017

Skvělé, z hlediska psychologie všeobjímající dílo. Kdo má dobré znalosti z této knihy a rozumí jim, může se začít nazývat psychologem. Pro mne nejlepší naučná psychologická kniha co jsem četl!

Michael15568
26.12.2015

Americký přístup k psychologii, škoda. Jinak by to byla dobrá učebnice. Pro nás Evropany poněkud "mimo mísu", ale základy tam jsou pěkně, populárně prezentovány.

saez
30.04.2015

Kvalitní základ pro další studium.

Manifest blech
12.11.2013

"Bible psychologů", která zatím nebyla překonána.

Pravda, že nepojednává o všech problematikách psychologie, ale je základem pro její další studium.

Otto von Pluto
26.12.2012

Zde se přiznám, že jsem tuto knihu pouze proletěl a hlouběji se začetl jen do kapitol, jež mne zajímaly (historie, vědomí, inteligence, osobnost).

Ani tak obrovská učebnice, jako je tato, prostě nemůže pojmout a dostatečně přiblížit základní psychologické fenomény, jakkoliv je forma a strukturace kvalitní. Tedy, coby přehled o psychologii jako vědecké disciplíně – velmi dobré. Ale jako případný zdroj informací pro serioznější práce bych použil některou z učebnic, jež se danému odvětví psychologie věnuje úplněji.

Brozik
06.02.2012

Asi největší a nejobsáhlejší základní učebnice psychologie co kdy byla napsána. :-)