Sabina335 Sabina335 komentáře u knih

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Poslední dobou mě knihy o Osvětimi začaly dost lákat a mám jich i celkem dost přečteno. Mengeleho děvče je pro mě zatím nejlepší z nich. Kniha je velmi osobitá, jelikož ji vypráví sama Viola, která přežila 4 koncentrační tábory. Jediné co mě malinko zklamalo byl až na můj vkus moc rychlý konec. Myslím, že útěk z pochodu smrti a návrat do rodného města by si zasloužil pár stran navíc.

29.09.2021 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Kniha o neuvěřitelném životě Forresta Gumpa, který je tak trochu "zaostalý". Díky sérii zvláštních náhod prožije neuvěřitelný život - seznámí se s velikány, přežije ve válce, dostane se na univerzitu, podniká, ale hlavně celý život bojuje o svou velkou lásku, kterou nakonec získá také. Velmi vtipně psané, člověk se dokáže u knihy zasmát, přemýšlet ale i soucítit s Forrestem. V porovnání s filmem kniha poněkud zaostává (alespoň podle mě), ale i tak je to krásné počteníčko.

07.04.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak jo, nejdřív jsem chtěla dát jednu hvězdu dolů, protože ještě před pár stránkami jsem si říkala, že se mi nelíbí závěr, ale beru zpět a dávám plný počet. Zvrat na konci je za mě super a nečekala jsem to. Druhý díl ad této autorky je zase krásně napsaný a opravdu se mi líbí.

22.03.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

tuto "trilogii" mam doma jiz delsi dobu, ale stale dostavaly prednost jine knihy z me knihovny. ted toho vlastne lituji, ze jsem ji necetla uz driv. prijemna detektivka, sympaticke postavy, prehledna napsane, nic zbytecne navic. uz saham po druhem dilu a doufam, ze bude stejne dobry jako tento.

20.07.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Za mě zatím jedna z nejlepších knih celé série. Myslela jsem si, že už to nemůže být lepší, ale opět jsem byla vyvedena z omylu. Napínavé od začátku až do konce, úžasný námět a ten závěr mě dostal. Nečekala jsem to, až do posledních pár stran. Autorka opět překonala sama sebe. Čekání se vyplatilo a rozhodně doporučuji. Jen mě tedy malinko mrzí, že to Robin se Strikem nedají opět dohromady, ale naděje tu opět je.

07.07.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Další kniha od Shari Lapeny, od které jsem se nemohla odtrhnout. Přečteno za dva dny, konec jsem nečekala, moc se mi to líbilo. Ti co mají knihy od Lapeny rádi rozhodně doporučuji.

06.07.2021 5 z 5

V porovnání se Stoletým staříkem byla kniha poněkud slabší, ale opět to bylo krásné oddechové čtení. Autor má prostě svůj styl psaní, který nemusí sednout každému, stejně tak jako jeho smysl pro humor. Kniha je plná absurdních situací a musím říct, že mi občas nad vším zůstával rozum stát.

22.07.2020 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Nádherný příběh v roli s Sherlockem Holmesem. Prostě klasika, která nezklame.

07.04.2020 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

ze zacatku mi kniha pripadala tak nejak pomala, ale po par stranach se krasne rozjela. opet napinava a ctiva tak jako vsechny predchozi knihy od teto autorky. poslednich 50 stran jsem opravdu hltala a nedokazala knihu odlozit. Kdo ma rad knihy teto autorky urcite doporucuji.

05.08.2022 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

jeste ted me z toho mrazi.... andilek s dablem v tele, jinak bych to nenazvala. bohuzel i takove veci se deji, ale nikdy v zivote bych si to nechtela prozit sama. za me velmi napinavy pribeh od zacatku az do konce. velmi tezko jsem knihu odkladala a mela stale potrebu cist dal a dal...

17.05.2022 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

(SPOILER) Wolf se po 18 měsících na útěku vrací opět na scénu. Nechává se zatknout a uzavře dohodu, díky které může vyšetřovat údajnou sebevraždu jeho kolegy a nejlepšího přítele v jedné osobě.

Kniha má velmi krátké a čtivé kapitoly, které nutí číst dál a dál. V knize se prolíná skutečnost s minulostí, což mě občas trochu mátlo, než jsem si uvědomila, kde vlastně jsem. Kniha byla skvělá, ale malinko jsem se ztrácela v postavách. Přišlo mi jich tam nějak moc, ale i tak jsem si čtení velmi užila.

Celé tři díly jsem čekala, jak se rozvine příběh/vztah Wolfa a Baxterové a musím říct, že jsem se konečně dočkala nečekaného rozuzlení. Posledních cca 50 stran jsem hltala jedním dechem a nebyla jsem schopná knihu odložit. Závěr byl už tak trochu předvídatelný, jelikož vrah se dal celkem brzy odhalit, ale i tak motiv super.

05.06.2020 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Pamatuji si, že i přes krátký počet stránek jsem se v době mé maturity (11 let zpět) této knize úspěšně vyhýbala. Teď s odstupem času jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou. Je to krásná novela, čte se velmi dobře. Trochu se stydím, že jsem neviděla ani filmové zpracování, ale určitě se to pokusím co nejdříve napravit.

25.02.2024 5 z 5

Unesená Unesená Klára Janečková

Úžasná kniha posle skutečné události, která se odehrává nedaleko mého bydliště. Místa popsané v knize tedy velmi dobře znám a proto jsem se naplno ponořila do děje a živě jsem viděla každou uličku v knize popsanou a říkala jsem si, bože, tudy jsem před týdnem šla. Knížku jsem nedokázala odložit a přečetla jsem ji na jeden zátah. Kniha je krásně napsaná a plná dramat a napětí.

06.04.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha je velmi krásně napsaná, jednoduchá, ale velmi zajímavá zápletka. Jen mi konec připadal trochu rychlý, autorka se mohla ještě trochu rozepsat a udělat to krapánek záhadnější, ale i tak hodnotím knihu velmi pozitivně.

03.03.2020 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí díl této skvělé série mne opět uchvátil a to po přečtení pouhých pár stránek. Hned na začátku knihy se rozjede úžasné pátrání. Čtenáři je odhaleno Robinino temné tajemství, díky čemuž dochází k upevnění vztahu Robin a Strika. Myslím, že nejsem jediná, kdo by si přál, aby ti dva byli spolu, ale souhlasím i s tím, že by kniha ztratila docela dost napětí, které v jejich vztahu panuje. V mnoha komentářích lidé vytýkají, že je zde mnoho zbytečných popisů, které odvádějí pozornost a zbytečně natahují knihu na obrovské množství stránek a že se po přečtení knihy v podstatě nic moc v příběhu neděje. Tento názor nikomu nezazlívám. Je potřeba to brát tak, že tento styl psaní je pro autorku typický a tyto knihy prostě nesednou každému (tak jako u spousty jiných knih). Mně osobně tento styl psaní vyhovuje, líbí se mi občasné detailní popisy, i Strikovo neustálé stěžování na bolavé koleno a Robinino fňukání ohledně práce (upřímně, kdo z nás by na jejich místě nefňukal také???)
Příběh mě znovu vtáhl a jen stěží jsem se od něj odpoutávala. Odhalení, tentokrát masového vraha, mi opět vyrazilo dech. Obdivuji ten nápad autorky, že pokaždé vymyslí tak dokonalou zápletku. Kniha se mi opravdu moc líbí a s velkou chutí otevírám čtvrtý díl. Mohu říct, že s velkým napětím přemýšlím, co se bude dál vyšetřovat? Co Robin? Co Strike? Co Matthew? Odpověď na poslední otázku: za mě je to pěkný mizera, ale to ať si posoudí každý z vás.

03.02.2020 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Opětovně přečteno díky čtenářské výzvě 2023. Krásně napsané příběhy židovské rodiny. Krásně a jednoduše napsané.

19.11.2023 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Opet po letech se vracim k tomuto nesmrtelnemu pribehu a to diky ctenarske vyzve 2023. Pribeh dvou znepratelenych rodu, laska na zivot a na smrt. Klasika, kterou by si mel precist kazdy aleapon jednou za zivot.

03.10.2023 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Po knize jsem sáhla s odstupem několika let, co bylo napsáno Padesát odstínů šedi. A musím říct, že mi tato kniha přišla mnohem lépe napsaná.

10.10.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Krásně napsaná kniha, konec byl docela zajímavý a překvapivý.

29.07.2021 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

"Uvědomil si, že by dokázal vyprávět příběh každé jednotlivé fotografie."
Myslím, že tato věta mluví za vše. Krásný, dojemný příběh fotografa, který se potýkal s hrůzami koncentračního tábora a musel je dokumentovat.

24.03.2021 5 z 5