RuzovaPanterka RuzovaPanterka komentáře u knih

Šelma Šelma Andrew Mayne

Obálka téhle knížky je opravdu úžasná, kvůli ní jsem si ji také pořídila. Ženská no :) Příběh ovšem začal velmi slibně, líbilo se mi, že je hlavní hrdina vědec, zase to bylo něco, co nikdo jiný nemá, neokoukané...děj se také vyvíjel velmi slibně...ale poté co začal hlavní hrdina vykopávat mrtvoly jak na běžícím páse to začalo jít od desíti k pěti. Konec na můj vkus příliš šílený, překombinovaný, přestřelka jak na divokém závodě, škoda mluvit... Tři hvězdy, čtvrtá za obálku :)

11.04.2019 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Pravda, ze začátku to mělo trosku pozvolné tempo, pak jste se ovšem do příběhu doslova zažrali a už vás to pak vyplivlo až na samém konci úplně psychicky deprimované. Vážně pěkná jízda!

28.03.2019 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

A zase dobrý! Gillian na povídky se vyprdni, tyhle psychozáležitosti ti jdou fakt skvele! Čtivé, napínavé, opět silně znepokojující atmosféra napříč celým příběhem. Teď si dám chvilku od psycha pauzu a pak se vrhnu na starou dobrou Zmizelou :)

13.03.2019 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Bože, to byla jedna velká deprese, která mě opustila opravdu až po dočtení! Ta vystavěná hlobocedepresivni atmosféra se mi vážně líbila, hlavní hrdinka není zrovna hrdinka, ve které byste se zhlédli, což bylo neobvyklé a osvěžující mezi těmi všemi pozitivními detektivy a ten konec?! Mazec! Jo Gillian jen tak dál, jdu na Ostré předměty...

11.03.2019 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Říkám na rovinu, že nejsem úplně povídkový tip, tohle mě ale zezačátku příjemně chytlo. Bohužel v druhé polovině mé napětí poněkud opadlo a na konci mě opustilo úplně...A ještě jako bonus otevřený konec...grrrr...

02.03.2019 3 z 5

Vrah či obeť? Vrah či obeť? Josephine Tey (p)

Velmi zajímavá kniha o historii z pohledu novodobého vyšetřování. Od knihy jsem nic neočekávala, o to více jsem byla mile překvapena.

01.03.2019 4 z 5

Fantastické záhady Fantastické záhady Otomar Dvořák

Příjemné čtení :) já prostě záhady, konspirační teorie a tohle všechno zbožňuju.

16.02.2019 4 z 5

Příliš krásná dívka Příliš krásná dívka Jan Seghers

Já asi nejsem na německé detektivky, jinak ano nečetlo se to zase až tak špatně, ale ten konec, ten byl teda podivnej dost...

06.02.2019 3 z 5

Padající detektiv Padající detektiv Christoffer Carlsson

Já nevím, tomuhle za mě něco hodně chybí. Upřímně jsem byla rada, ze jsem to dočetla. Ta politika mě v tom nebavila, a že bych napětí mohla krájet se taky říci nedá.

29.01.2019 2 z 5

Rok na kanadské vsi Rok na kanadské vsi Josef Novotný

Kniha z knihovny moji babičky. Místy jsem se nasmála, místy jsem hloubavě přemýšlela o téhle dřívější Kanadě, místy to pro mě moc poutavé nebylo, ale jinak to jako celek nebylo tak špatné.

26.01.2019 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Povedené kouzelnické pohádky.

16.01.2019 4 z 5

Závislost pokračuje :))

16.01.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Miluju! Čte se to výtečně, kouzelný svět do všech detailů.

16.01.2019 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Další závislost :)

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Miluju Agátu a miluju Egypt, takže tohle je dokonalá symfonie :)

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Uff, přečteno za několik hodin. Pro mě velmi silné na emoce, neboť žiju v Lidicích a ta minulost je tu neustále přítomná... Příběh je napsaný čtivě a naprosto autenticky. Pokud jsem si někdy po přečtení této knihy představila Kubiše a Gabčíka, mluvili a jednali přesně jako v této knize. Kdyby to šlo dam těch hvězdiček i více!

Nevábné chuťovky Nevábné chuťovky Anthony Bourdain

Miluju jeho knížky, je to naprosto syrový bez servítků servírovaný knižní pokrm, tahle byla zatím nejslabší, ale nikoliv špatná. Příjemná chuťovka :)

16.01.2019 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Moje milovaná....

16.01.2019 5 z 5

Parádní tečka za touhle sérií! Budou mi chybět Pippi i Kalle :)

15.01.2019 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Úžasné! Celý příběh nám pěkně graduje a je to horší jak droga! :)

07.01.2019 5 z 5