Rok na kanadské vsi

Autor prožil rok v Kanadě jako učitel na vesnické škole. Ve své knize představil Kanadu jako zemi protikladů: existují zde vedle sebe drsná příroda a vyspělá technická civilizace, medvědobijci a zhýčkaní příslušníci konzumní společnosti, neplnoprávní původní obyvatelé Kanady Indiáni a potomci dobyvatelů těchto krajin, přistěhovalci ze Starého světa, kteří Indiány nadutě opovrhují, bigotní členové různých přísných sekt a rozpustilí bonviváni. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58843/rok-na-kanadske-vsi-58843.jpg 3.621
Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Práce

Kniha Rok na kanadské vsi

minirock
07.11.2020

Povídání o tom, jak se český učitel cizích jazyků v době nejtužší normalizace rozhodl odejet na rok do Kanady a učit tam vesnické děti francouzštině. To vážně šlo? Čtení to bylo zajímavé, jiný svět, hodnoty, kultura, příroda a především lidé, o kterých to převážně celé je. Docela by mě zajímalo jestli si ti jeho žáčci, kterým bude teď okolo šedesáti na toho svého učitele z daleké Evropy ještě vzpomenou ....

Nočnípták
18.03.2020

Už je to hodně dávno, co jsem ji četla. Dodnes si však pamatuji autorovo vnímání života na kanadské vsi. Kniha není nijak zvlášť dobrodružná, přesto čtivá a zajímavá. V něčem i dnes docela aktuální. A také vzpomínám na některé slohové práce jeho žáků.

RuzovaPanterka
26.01.2019

Kniha z knihovny moji babičky. Místy jsem se nasmála, místy jsem hloubavě přemýšlela o téhle dřívější Kanadě, místy to pro mě moc poutavé nebylo, ale jinak to jako celek nebylo tak špatné.

1972Sixo
16.10.2017

Tak aktuálnu 40 ročnú knihu som už dávno nečítal. Nie je to o dobrodružstve, čo je možno trochu na škodu, je to o zmýšľaní obyvateľstva z rôznych končín sveta, ktorí žijú v odľahlom kúte kanady. O prekvapivé momenty a humor nie je núdza, tiež prídu na pretras filozofické otázky bitia a problémy prisťahovalectva. Aj keď sám rozprávač až také dobrodružstvá nezažije, najzaujímavejšie mi z toho vychádzajú zážitky a slohové práce jeho žiakov, ktoré by boli dobrými námetmi na samostatné poviedky.

milan3144
14.09.2017

Pěkná knížka ze života v Kanadě, ve které nechybí zajímavé postřehy i humor.

kopretinka69
06.10.2015

Kniha byla misty mene poutava, ale celkove hodnoceni je dobre. Je to jin pohled na Kanadu :-) Doporucuji.

abe
27.07.2014

Také doporučuji, skvělá kniha. Četl jsem ji před lety a dodnes si ji pamatuji. Zajímavý pohled českého učitele na život běžných kanaďanů.

lencav
18.01.2014

knížku doporučuju, hodně jsem se u toho nasmála.