Nakonec přijde smrt

Anglická královna detektivek Agatha Christie dokázala vždy znovu a znovu překvapovat. Tentokrát se českým čtenářům dostává do rukou příběh o zločinu, ke kterému došlo před čtyřmi tisíci lety ve starém Egyptě. Po manželově smrti hledá Reniseneb útočiště v domě svého otce, zádušního kněze Imhotepa. To však ještě netuší, že stojaté vody života v Imhotepově venkovské domácnosti záhy rozčeří otcova krásná, ale zákeřná konkubína Nofret, jejíž příjezd vytáhne na světlo všechny skryté vášně, zlobu a závist, které v rodině po léta dřímaly. Když Nofret náhle za nevyjasněných okolností sejde ze světa, všichni s úlevou konstatují, že šlo o nešťastnou náhodu. Jen Reniseneb se s tímto vysvětlením nechce spokojit – v hloubi srdce totiž začíná tušit, že smrt zlé konkubíny ani zdaleka nebude poslední… V detektivce Nakonec přijde smrt zužitkovala autorka mimo jiné zkušenosti z vykopávek, jichž se jako manželka známého archeologa zúčastnila. Snad i díky tomu umí čtenáře hravě přesvědčit, že starý Egypt neobývaly jen vysušené mumie, ale i živí lidé. Dějem nás zde sice nedoprovází žádný z oblíbených detektivů, ovšem o svěží vyprávění korunované překvapivým rozuzlením rozhodně ochuzeni nebudeme....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224/nakonec-prijde-smrt-Tpr-224.jpg 4.5388
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Knižní klub

Death Comes as the End, 1945

Kniha Nakonec přijde smrt

PeterBahn
27.12.2020

Autorka v naprosto pro ni netradiční době (starověk), ale už tradičnějších souřadnicích (Egypt) a s naprosto tradičním svým géniem rozpracovala velmi poutavý, napínavý až překvapivý příběh. Za mě jedno z nejlepších děl A. Christie.
Knihu jsem uzmul v nádražní knihovničce, a až po otevření jsem seznal, že je ve slovenském překladu, což mi jako narozenému na Slovensku nevadilo...:-)

akinomV
23.09.2020

Tak tahle kniha byla pro mne velkým překvapením, protože jsem vůbec netušila, že ji Agatha napsala. Detektivka ze starého Egypta?! Zase mě dostala, já mám prostě její styl psaní moc ráda a kniha se mi moc líbila. Sice jsem konec odhadla, ale i tak mi to nesebralo nic z potěšení knihu číst.

Nefer
06.07.2020

Kdysi jsem ji dostala k svátku - zajíma se o historii Egypta..Když jsem ji tehdy četla poprvé tak jsem měla smíšené pocity..pak po pr letech čtu znova a ejhle je to fakt dobrý!

28.06.2020

Detektivni zapletka samozrejme na jednicku, mne vsak chybela typicka anglicka atmosfera, pro kterou Agathu Christie tak zboznuji

ninano
25.06.2020

Napínavá detektivka, při které mi chvílemi běhal mráz po zádech.

Zdeniczka
11.06.2020

Moje první čtená Agatha, vlastně kvůli Čtenářské výzvě. Nebylo těžké něco najít, v knihovně u rodičů je spoustu starých vydání Poirota, Maigreta, Holmese apod. Detektivky mám ráda, ovšem tohle byla první, která je zasazená do tak dávné doby. Agatha si s tím poradila skvěle, je vidět, že věděla, o čem píše. Mám ráda knihy, kdy si autor necucá vše z prstu, ale tématu rozumí. Určitě zase brzy po nějakém příběhu od Agathy sáhnu, už jen pro svou oblibu v Poirotovi. :)

Devorah
27.04.2020

Tak trochu netypická Christie, a přesto, dle mého názoru, se může řadit mezi ty nejlepší tituly, co napsala.
Detektivní příběh z prostředí starověkého Egypta, kdy na pozadí příběhu doslova bují vášně, nenávist, intriky a všudypřítomné zlo. Mrtvolami se to jen hemží, falešnými stopami také, zato zločinec se před námi důmyslně skrývá do posledních stránek příběhu. Ten je tak poutavě napsán, že čtenář skoro cítí na kůži všudypřítomné rožhavené slunce, horko, prach a neustálý pocit přicházejícího nebezpečí.

Hesonit
25.02.2020

Čtivé, hluboký psychologický vhled, bez sentimentu. Nejlepší histrorická detektivka (a ještě zasazená do starověku), jakou znám.