Příliš krásná dívka

Příliš krásná dívka obálka knihy
Mé hodnocení:

Začalo to jako pohádka. Jednoho mrazivého zimního dne se ve vinařské vesnici na úpatí Vogéz objeví neznámá dívka. Ujme se jí osamělá vdova. Po její smrti krásná neznámá zase zmizí… Frankfurt uprostřed léta: v městském parku se najdou děsivě zohavená těla dvou mladých mužů. Stopy na místě činu ukazují na ženu. Komisař Marthaler se svým týmem zahajuje horečné pátrání po cizince, již očití svědci popsali jako okouzlující krásku. Čas však pracuje proti nim. Než se komisař o krok přiblíží k řešení případu, je v luxusním hotelu brutálně zavražděn reportér. A vzhůru nohama se převrátí i Marthalerův osobní život – jeho nová spolubydlící Tereza představuje pro samotářského melancholika velké pokušení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181593/prilis-krasna-divka-yZy-181593.jpg 3.9118

Robert Marthaler 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Host

Ein allzu schönes Mädchen, 2011

Kniha Příliš krásná dívka

Kyri

Je to slabé a hrooozně dlouhé. Nemohla jsem se začíst a bohužel se to do konce nezlepšilo. Autor je vypsaný, píše docela dobře, nicméně námět, vyšetřování a závěr jsou podle mého názoru nelogické nesmysly. Byl to první pokus číst Segherse a taky poslední.

Galadwen
24.11.2020

Začátkem jsem se těžce prokousávala, pak jsem přišla stylu vyprávění na chuť. Co se tedy týče čtivosti, byla jsem spokojená. Ale detektivka to moc není. V podstatě od začátku mi bylo jasné, kdo vraždil a proč. Chvilku to vypadalo, že mě autor přece jenom překvapí, ale nakonec stejně nic. A některé motivy zůstaly neobjasněné (např. chování a přesná příčina sebevraždy jedné z postav).

elusha3
31.10.2020

Knihu jsem 2x odložila, podařilo se mi ji dočíst až na 3. pokus. Na začátku to ve mně probudilo trochu zvědavosti, co té dívce tedy je. Pak děj jakoby zvadne, ploše plyne, ale je to takové... Ani nevím jak to popsat. Možná je to zkrátka charakteristické pro německé detektivky, já jsem se v tom nenašla. Druhá polovina knihy je čtivější, probudila ve mně opět zvědavost a chuť číst, ale konec opět zklamal. Nic nic a najedou vyřešeno, šmitec, ende... Vlastně jsem ani nepochopila, proč to takhle dopadlo.

essmy
02.01.2020

Pro mě trochu zklamání. První půlka se víc vyšetřuje a popisuje, spoustu jednoduchých vět, které jen říkají, co kde je, nebo co kdo vidí. Děj byl hodně plochý a nešlo mi se do něj ponořit. Druhá půlka je víc promakaná, popisy jsou hlubší, otevírají se alespoň trochu vztahy mezi postavami a konečně jsem se začetla a ponořila do děje. Jenže pak přichází konec... Jakoby autor měl omezený počet stran a bleskově se se vším vypořádal na posledních pár stránkách. Rozhodně to šlo dotáhnout do excelentního finále, ale všechno skončilo jakoby mimochodem na pár stránkách, rychle a jakoby stranou od hlavního vyšetřovatele a tím i čtenáře. Velká škoda!

maxim248
17.02.2019

Seghersovy knihy nikdy nezklamou..

RuzovaPanterka
06.02.2019

Já asi nejsem na německé detektivky, jinak ano nečetlo se to zase až tak špatně, ale ten konec, ten byl teda podivnej dost...

ArwenAragorn
13.12.2018

Mám ráda komisaře Marthalera , detektivky s ním nikdy nezklamou a i tato si pět * zaslouží.

Eicherik
20.05.2018

Tak trochu psychologická detektivka a moje první německá série. Příběh se pozvolna rozvíjí a děj je z větší části uvěřitelný. Jsem zvědavý jakým směrem se posune druhý díl.