Spis Rosenherzová

Spis Rosenherzová obálka knihy
Mé hodnocení:

Psychologicky propracovaná detektivka Nikdo, kdo byl tenkrát na místě činu, na ten případ nezapomene. Jedné horké srpnové noci roku 1966 je ve Frankfurtu brutálně zavražděna prostitutka. Brzy začnou kolovat zvěsti, že se jedná o další „případ Nitribittová“. Rosemarie Nitribittová byla prostitutka, jejíž smrt v roce 1957 způsobila v Německu skandál. A opravdu — i v případě Rosenherzové zůstal viník neodhalen. O čtyřicet let později je brzy ráno v parku Stadtwald přepadena Tereza, těhotná přítelkyně vrchního komisaře Marthalera. Vyvázne s těžkým zraněním. Policista dostane tip — měl by se znovu pořádně podívat na starý případ. Marthaler se však bude muset postavit mocným protivníkům, kteří se snaží ututlat své dřívější hříchy. Spis Rosenherzová musí zůstat za každou cenu uzavřený....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90672/spis-rosenherzova-unV-90672.jpg 4.2114

Robert Marthaler 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Akte Rosenherz, 2009

Kniha Spis Rosenherzová

aralka
27.10.2019

Byla to první kniha od pana Segherse, kterou jsem četla a musím říct, že určitě ne poslední.... velmi čtivý a osvěžující styl psaní, rafinovaně vystavěný napínavý děj, velmi reálné postavy... líbila se mi postava Anny, která mi lehce připomínala Lisbeth Salanderovou, jak už zde někdo dole poznamenal :-) celý děj na mě působil dost realisticky, uvěřitelně, nejsou zde žádné rádobyšokující blbosti, i když pár divností a nejasností, které nebyly vůbec vysvětleny, by se taky našlo, také psychologie jednotlivých postav je výborně zpracovaná, několik rozehraných linií celého příběhu, které se zdají zpočátku nesouvisející, do sebe na konci krásně zapadnou, hodně pozorný čtenář už může uhodnout, jakou roli ve skutečnosti hraje v příběhu Anna a neobjasněná vražda z minulosti, podle nenápadně nahozených indicií dejme tomu v druhé polovině knihy... za mě super detektivka vyšší úrovně, těším se na Nevěstu ve sněhu :-)

Martina1805
21.03.2019

Po přečtení Nevěsty ve sněhu, která mě naprosto uchvátila jsem neodolala a zakousla se do této knihy, která byla napsána podle skutečného příběhu. Super jdu hledat další knihu tohoto autora v naší super městské knihovně.

Devil-Ivet
19.12.2018

Příběh postavený na skutečné události. Bylo to čtivé, napínavé a vystřídalo se ve mně tolik emocí, jako snad ještě nikdy. Jan Seghers si skvěle pohrává s city čtenáře, napíná ho a pak mu dá úžasný závěr. Zatím jedna z nejlepších příběhů s tímto detektivem.

helenkan
05.04.2018

Dobrá detektivka,staré dobré vyšetřování a žádné psycho. Mě se to líbilo.

hopen
13.03.2018

Dobré čtení .

Pechule
03.03.2018

Tento typ detektivek mě baví, nehemží se to drastickými popisy, neztrácím se v množství postav, od začátku do konce čtivá a napínavá.

trudoš
11.10.2017

Slušná detektivka, kterou autor na můj vkus jen zbytečně dlouho drží v rozjezdu. Jak zpočátku nabere vyprávění spád, konkrétního pátrání se člověk dočká až v druhé půlce románu, což vzhledem k tomu, že se jedná o čtvrtou knihu v sérii, je poměrně zvláštní. Zvláštní ve smyslu, že už snad není třeba seznamovat čtenáře s životní situací jednotlivých protagonistů. Stejně se to děje a pro mě to bylo únavné. Samoúčelně na mě působila i tragická událost v životě hlavního hrdiny, jež je zde v podstatě jen proto, abychom jej mohli co nejvíc politovat. Ovšem uznávám, že bez návaznosti předchozích románů, to právě takhle působit může, ačkoli původní záměr byl odlišný. S tím hrdinou je to celé ale vůbec divné, protože ústřední roli zde má mladičká novinářka Anna Buchwaldová, bez níž by se nic nikam nepohnulo a jež má na svědomí většinu zásadních zvratů. Přesto má Spis Rosenherzová kouzlo - nehraje si na víc než je, nekopíruje úspěšné trendy a působí poměrně realisticky. A to všechno se počítá.

konicekbily
11.05.2017

Povedená detektivka, vycházející ze skutečných událostí a působivý styl vyprávění s dobrým zakončením, mne potěšila. Autor je pan spisovatel a rád si od něho zase něco přečtu.