Partitura smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další mrazivý případ komisaře Marthalera... Šedesát let chtěl Georg Hofmann na všechno zapomenout: na své dětství, rodiče, rodnou zemi. Potom se však na zámečku nedaleko Paříže objeví tajemná stará obálka. Je na ní jeho jméno a místo odesílatele slovo Osvětim. O několik dní později se ve Frankfurtu odehraje příšerný zločin. Na lodi zakotvené na Mohanu se najde pět mrtvol. Mladá novinářka zmizí v lesích v pohoří Taunus. A zatímco hlavní komisař Marthaler horečně vyšetřuje, dozví se od své přítelkyně Terezy novinku, která mu zásadně změní život... (www.pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141244/partitura-smrti-H4r-141244.jpg 4.2105
Série

Robert Marthaler 3.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host
Orig. název

Partitur des Todes, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (30)

Kniha Partitura smrti

Přidat komentář
Terisek99
28. února

Skvělá.

Titas9001
14. ledna

Výborná kniha s politickým přesahem, i když se to zpočátku tak vůbec nejeví, protože to je takové poklidné. Jakmile se ale začnou objevovat náznaky toho, jak byla partitura přechovávána, tak to dostane silný emocionální náboj a její osud na pozadí Osvětimi vám vezme dech. Sice tohle dílo nemohu řadit na úroveň Spisu Rosenherzové, ale přesto vůbec neváhám s plným hodnocením. Baví mě tyhle detektivky s historickým přesahem, i když je to někdy dost drsné čtení.


Radka1911
13.11.2019

Zajímavá, ale hodně rozvláčná detektivka.

aralka
08.11.2019

Kvalitní detektivka, hodně reálně zpracovaná, parádní čtení, důmyslně propletené dějové i časové linie, klubko, které se postupně rozmotává a vše začíná dávat smysl, zvědavost vás nutí číst dál a dál.... já měla přečteno za dva dny, super relax :-)

Kortez
29.12.2018

Zajímavá detektivka díky prvku z minulosti - novoobjevené partituře z období 2. sv. války. Spojení minulosti a přítomnosti, které na první pohled nemají nic společného vytváří příjemné dusno které brání odložit knížku a jít spát.

Devil-Ivet
02.11.2018

Čtivé a napínavé. Je sice pravda, že chvílemi to bylo nezáživné a dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Ale jako celek je to výborná detektivka, která vás vtáhne do děje a už nepustí.

Milena1967
05.03.2018

Kniha se mně líbila, je mně sympatický hladký styl psaní, pěkně to odsýpá.

ArwenAragorn
02.09.2017

Po mnoha letech se objeví stará partitura a za ní zůstávají spousty mrtvých. Komisař Marthaler je mně sympatický, detektivka se mně docela líbila, ale k plnému počtu * tam přece jenom něco chybí.

1