Partitura smrti

Další mrazivý případ komisaře Marthalera... Šedesát let chtěl Georg Hofmann na všechno zapomenout: na své dětství, rodiče, rodnou zemi. Potom se však na zámečku nedaleko Paříže objeví tajemná stará obálka. Je na ní jeho jméno a místo odesílatele slovo Osvětim. O několik dní později se ve Frankfurtu odehraje příšerný zločin. Na lodi zakotvené na Mohanu se najde pět mrtvol. Mladá novinářka zmizí v lesích v pohoří Taunus. A zatímco hlavní komisař Marthaler horečně vyšetřuje, dozví se od své přítelkyně Terezy novinku, která mu zásadně změní život... (www.pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141244/partitura-smrti-H4r-141244.jpg 4.2105

Robert Marthaler 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Partitur des Todes, 2008

Kniha Partitura smrti

Terisek99

Skvělá.

Titas9001

Výborná kniha s politickým přesahem, i když se to zpočátku tak vůbec nejeví, protože to je takové poklidné. Jakmile se ale začnou objevovat náznaky toho, jak byla partitura přechovávána, tak to dostane silný emocionální náboj a její osud na pozadí Osvětimi vám vezme dech. Sice tohle dílo nemohu řadit na úroveň Spisu Rosenherzové, ale přesto vůbec neváhám s plným hodnocením. Baví mě tyhle detektivky s historickým přesahem, i když je to někdy dost drsné čtení.

Radka1911
13.11.2019

Zajímavá, ale hodně rozvláčná detektivka.

aralka
08.11.2019

Kvalitní detektivka, hodně reálně zpracovaná, parádní čtení, důmyslně propletené dějové i časové linie, klubko, které se postupně rozmotává a vše začíná dávat smysl, zvědavost vás nutí číst dál a dál.... já měla přečteno za dva dny, super relax :-)

Kortez
29.12.2018

Zajímavá detektivka díky prvku z minulosti - novoobjevené partituře z období 2. sv. války. Spojení minulosti a přítomnosti, které na první pohled nemají nic společného vytváří příjemné dusno které brání odložit knížku a jít spát.

Devil-Ivet
02.11.2018

Čtivé a napínavé. Je sice pravda, že chvílemi to bylo nezáživné a dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Ale jako celek je to výborná detektivka, která vás vtáhne do děje a už nepustí.

Milena1967
05.03.2018

Kniha se mně líbila, je mně sympatický hladký styl psaní, pěkně to odsýpá.

ArwenAragorn
02.09.2017

Po mnoha letech se objeví stará partitura a za ní zůstávají spousty mrtvých. Komisař Marthaler je mně sympatický, detektivka se mně docela líbila, ale k plnému počtu * tam přece jenom něco chybí.