Spiknutí Starmoney

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Komisař Marthaler na stopě tajemného spiknutí Nad malou vesnicí Schwarzenfels ve východním Hesensku vychází slunce. Vypadá to, že celý svět spí. Mladý prostitut Süleyman se stane svědkem toho, jak z cesty do příkopu sjede motorka. Mladík prohledá zavazadla mrtvého řidiče a najde obálku s fotografiemi. Fotografiemi, které nikdy neměly vzniknout. Süleyman vycítí příležitost, jak se dostat k penězům. Jeho protivník se však nezastaví před ničím. Hon začíná a Süleyman musí uprchnout. Ve stejný čas je ve frankfurtském hotelu nalezeno tělo ženy, které někdo střelil kulku přímo do oka - byla to náhoda, nebo symbolický čin? Komisař Marthaler zjistí, že obětí byla známá novinářka zabývající se tajemným spiknutím Starmoney. Pátý případ komisaře Marthalera se odehrává v roce 2008. Volby do hesenského zemského parlamentu skončily patem. Je ohroženo rozšíření frankfurtského letiště, jeden z největších stavebních projektů poválečné doby. A tam, kde se hraje o tolik peněz, není daleko ke zločinu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278921/big_spiknuti-starmoney-2aY-278921.jpg 3.439
Série:

Robert Marthaler 5.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host
Originální název:

Die Sterntaler-Verschwörung, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Spiknutí Starmoney

orinka3
31.12.2017

Zdařilá, solidní detektivka. Nepřekvapující propletence, nepřekvapující politické pozadí, ale dobře napsané. Nenudí.

Aymira
13.04.2017

Velmi zdařilé pokračování celé série. Je v tom trochu politiky, korupce a vůbec všeho, co k takovým věcem bohužel patří. Líbila se mi akčnost spousty scén i způsob, jakým se na konci věci propojily. Co mě u Segherse ale nejvíc zaujalo ve všech knihách je skutečnost, jak detailně dodržuje popis místních reálií. Blízký mi je i fakt, že zná dobře poměry v bývalém východním bloku, takže situace popisované v jeho románech zná téměř každý z nás i z našeho života (např. vtip o frontě na banány apod.). Na dokonalosti tomu ubírá snad jen to, jak nelogicky a nereálně určité scény působily (sex minutu poté, kdy při automobilové honičce málem přijdu a bojím se o život). Komisař Marthaler je sympaťák a jeho milostné trable odpovídají typickému životu fiktivního policisty.


sagasir
02.11.2016

Docházejí snad síly?

Po roční pauze se na pultech knihkupectví opět objevila detektivka od německého autora Jana Segherse. Zatímco předešlé díly ze série s komisařem Marthalerem rozhodně byly a stále jsou adekvátním a kvalitním soupeřem k nesmírně populárním detektivkách ze Skandinávie, tak u Spiknutí Starmoney to možná nejspíš tak úplně platit nebude.

Opět tu máme zajímavý námět. Zajímavý námět má, ale skoro každý příběh. To další a neméně důležité je pak jeho zpracování a právě v tomhle u Spiknutí Starmoney autor ne úplně oslnil. Já osobně jsem byl vcelku zklamaný z postavy Sϋleymana. Ono použití mužského prostituta oproti ženám prostitutkám mně přijde velice originální, avšak dle mě z toho autora mohl vitěžit více. Sϋleyman mně tak v jeho podání přijde chvílemi takový nemastný neslaný a upřímně celkově bych řekl, že vyznívá spíš jako taková prapodivná existence. Ani ne tím, že je prostitut, ale když se zamyslíte, že prohledal zavazadlo mrtvého řidiče. No nevím, tohle podle mě tedy normální lidé nedělají. Dále trošku vadila i ta politická oblast příběhu. Přece jenom nežiji ve Frankfurtu ani nedělám v politice, takže se s tím nedokážu úplně vžít. Chvílemi mně vadil i milostný život komisaře Marthalera. Což se u předešlých dílů série zatím nestalo. Samotný komisař jinak nic neztratil z minula a stále se nebojím říct, že čtenářům přijde jako velice sympatická postava. Napětí bych místy očekával trošku větší, ale svým způsobem jsem si zvykl, že zrovna u Segherse není zvykem nad přemírou napětí pomalu ani nedýchat. Rozsahově opět klasika (383 stran). Jinak bych pochválil sepsání přítelkyně a kolegyně mrtvé novinářky, která Marthalerovi pomáhala s případem. Sečteno podtrženo Spiknutí Starmoney je dle mého názoru dobrá detektivka, ale na trhu jsou i lepší ba přímo výborné knihy tohoto žánru. Celkově pak pro mě jednoznačně nejhorší díl ze zatím pětidílné série s hlavní postavou komisaře Marthalera. Tomuto dílu uděluji 65%. Snad další díl (pokud bude) bude lepší.

knihomolka525
03.07.2016

Tady přidal Seghers na grádech.Kniha není až tak čtivá jako ty předešlé.přijde mi jakoby byla z pera jiného spisovatele.Netrpělivě jsem na ni čekala ale trošku mě zklamala.Ale takový je život i v reálu.Nemusí být vždy posvícení,že?Nehledě na to,že kvalitní německé detektivky se jen těžko shánějí

konicekbily
27.06.2016

Zatím poslední díl série určitě nedosahuje výšin "Spisu", ale přečíst se to dá, a nenudil jsem se.
Některé kličky a odbočky v ději a nudnější rozhovory promíjím a počkám na další knihu. Třeba to bude zase pecka. Kdyby si odpustil sto stránek nadbytečností, byla by to velíce dobrá krimi.

Hella
04.06.2016

Za mě tedy tentokrát velké zklamání. Nejenže příběh je natolik nepřehledný, až člověk chvílemi ztrácí nit; občas jsou Marthalerovy kroky nepochopitelné a nesympatické (a vlastně nejen jeho - co ta naprosto nevěrohodná aférka v průběhu pronásledování autem???); zápletka člověka (mě) tolik nebaví, ale hlavně ! dialogy jsou strašlivě šroubované (zejména ty Marthalerovy s Theou) - až jsem se musela podívat, je-li překladatelka pořád ta samá, co překládala Seghersovy skvělé tituly Partitura smrti, Spis Rosenherzová a Nevěsta na sněhu.