rodak rodak komentáře u knih

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Já se vůbec netrápil se začátkem. Užil jsem si skvělou knihu a smál se nahlas. Doporučuju všem. Těch hlášek a komickejch situací, ačkoliv má kniha smutné téma.

16.06.2022 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Já tedy také smekám po přečtení. Nejlepší česká detektivka tohoto roku. A s historií navrch. A ještě k tomu bydlím u Vimperka. Z knihy přímo tekla zoufalost všech postav. Má to neskutečnou atmosféru, tíživou, temnou ani kouska radosti. Orientoval jsem se velmi dobře a překombinované mi to nepřišlo. Zkrátka na jedničku s hvězdičkou jako ve škole.

31.12.2021 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Když pominu trochu té nereálnosti a občasných náhod (což je ve větší míře v každém thrilleru) tak tento příběh je perfektně vystavěný, zajímavý a čtivý.

29.10.2021 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Skvělý úvodní díl rodinné ságy. Baví mě postavy, baví mě historie,i sklářství o němž jsem doteď nic nevěděl. Zkrátka mě baví všechno v této knize a vrhám se na druhý díl.

05.03.2021 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Pro mě, žijícího v Jižních Čechách ještě větší atraktivnost příběhu.Představuji si Budějovice, Vodňany a okolí.Pane Hájíček opět za pět hvězdiček.Moc se mi líbil děj, našel jsem se i v té nespavosti,postavy parádně vykreslené, prostě jsem si knihu moc užil.

06.04.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Ne ne žádný slabší díl toto není.Stává se ze série detektivní klasika.Každý díl o něčem jiném a každý super.

05.03.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Druhá kniha od autorky opět jedinečná. Čtyři dny jsem prožíval příběh generací .Od předválečného až po revoluční období.Autorka má neskutečný styl psaní jakoby jsem byl já účasten v příběhu. Vše jsem prožíval chvíli s Annou ,chvíli s Alžbětou i s babi Královou.Páni scénáristi chopte se toho.Toto převést kvalitně na plátno ,byl by to trhák.

06.06.2017 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Taková klasická detektivka kterou hodně posouvá hlavní hrdina s kocourem. Tím je mi tato série sympatická.

22.10.2021 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Nemusíme nutně číst mezinárodní bestsellery s nálepkou a válečnou tematikou. V tomto případě velmi povedený příběh českého autora o hrůzách války ale i temnotě, nenávisti a propagace komunismu v našich lidech. Napsáno jednoduše, srozumitelně, pravdivě a smutně. Jak jinak z tohoto období. Od autora jsem přečetl i další jeho dvě knihy z úplně jiného soudku a jsem zvědav na další jeho tvorbu.

20.11.2020 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Za všechno mohl starý pán. Ten zasadil nenávistné kořeny v této rodině. A ono jim to vydrželo dlouho. Rád čtu české generační příběhy. V této knize bylo hodně deprese a bolesti, závan štěstí aby člověk pohledal. Prolínání války a nástup komunistů dokreslil silný emoční román.

04.09.2020 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Tohle byla opravdu lahůdka.Knihou se táhne tajemná neopakovatelná atmosféra.Autor si vás pěkně omotá,podusí a vyplivne úplně jinak než čekáte.

26.07.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Rodinné drama a sběr hub.Přečetl jsem jednu z nejhezčích ale zároveň nejsmutnějších českých novodobých knih.

08.11.2018 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Moc vydařený úvodní díl série. Vše se odehrává v klidném tempu a sledujeme zajímavé vyšetřování pohřešované ženy. A každá zúčastněná osoba nám něco skrývá...

26.01.2024 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Moc nechápu to neustálé přepisování nebo přenášení děje do některých komentářů .I druhá kniha potvrdila kvalitu psaní p.Wilkové.Zajímavý příběh z válečných let až po součastnost.

09.04.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Nějak se mi to neustálé motání kolem Jurka v posledních dílech přejedlo. Jsou lepší, reálnější thrillery.

04.01.2023 3 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Opět po roce u našich starých známých.Už jsem jednou psal, že u této série vztahová a rodinná linie někdy vítězí nad připady,které zrovna vyšetřují.Nemyslím tím že by detektivní část byla špatná,to vůbec.Ale ten Sebastian a vše co se okolo týmu děje prostě přitahuje čtenáře jako magnet.

05.06.2022 5 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Nemám rád dlouhé komentáře, kde vám komentující vyzraďí téměř vše. Takže opět super a nastává opět čas čekání.

26.10.2021 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Opět jsem podnikl výlet do dětských let.S nádherným již devátým vydáním této knihy.K těmto příběhům se občasně vracím a budu vracet.

07.01.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

A já nečekal že mne to tak bude bavit.Ač muž velice jsem se bavil .Kriminální zápletka také zajímavá Dávám 5 a přečtu i další díla autorky,

11.03.2016 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Velmi rád čtu tyto domácí příběhy plné depky a beznaděje od našich předních autorek.O to víc pak můžu být spokojený, že to tak nefungovalo nebo nefunguje u nás doma. Skvělý, český román.

18.01.2024 5 z 5