RHorse RHorse komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak jsem se konečně dostala k této v databázi už dlouho vychvalované knize. Přečteno jedním dechem, je to skvěle napsáno a člověka to úplně zatáhne do válečné a poválečné doby.

29.03.2020 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Upřímně, vůbec jsem původně nevěděla o čem knížka, věděla jsem jen, že je známá. Hodně mě překvapila. Začetla jsem se hned po pár větách, je to bravurně napsané. Příběh krásně plyne, člověk tak nějak tuší, že to nedopadne dobře, ael i tak doufá, že budou mít to svoje hospodáříčko, kde budou mít králíky a budou moct odejít od práce, kdy se jim bude chtít. Škoda... A jsem jediná, komu to připomínalo Zelenou míli? Možná se S. King trochu inspiroval ;-)

12.07.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, některé verše prostě nelze zapomenout.

04.01.2021 5 z 5

Tak tohle s Harrym asi nemá nic společného, snad jen postavy. Uff hrůza, nelogické chování postav, původní charaktery se chovají naprosto odlišně, než v předchozích dílech, je to překombinované, podbízí se to filmům, které se vydaly trochu jiným směrem než knihy. Radši rychle zapomenu, o čem to bylo, abych si nezkazila dojem z úžasné ságy, kterou můžu číst pořád dokola a neomrzí mě.

20.08.2019 1 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Na tuhle sérii jsem se chystala dlouho. Dokonce jsem se musela dost náročně vyhýbat filmům. Musím říct, že to fakt stojí za to. Krásně napsané, není to jen detektivka, jak jsem čekala, má to spoustu vrstev, skvělou psychologii postav. Také jsem se bála, že to bude moc krvavé a násilné, jak občas severské detektivky bývají. Drsné to bylo, ale ne prvoplánově, takže to prostě zapadlo do příběhu. Vraha jsem odhadla záhy, ale to byl prostě jen pocit a rozhodně jsem neodhadla všechny zápletky. Už se těším na další díl, jen si na něj najít čas.

25.08.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ke knize jsem se dostala zcela náhodou, měla jsem ji ve čtečce jako bonus, takže jsem vůbec nevěděla co a o čem budu číst. Musím říct, že jsem jí slupla jak malinu, kniha se nedá odložit. Tématiku 2.SV mám ráda, takže mi knížka zase doplnila další obrázek tohoto období. Strašné věci, ale skvěle napsané, mám pocit, že jsem to vše prožívala s postavami. Asi to nebude poslední knížka, kterou si od autorky přečtu.

15.11.2019 5 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Parádní oddechovka, pokud se teda odprostíte od množství mrtvol a mučení, které naštěstí není popsáno příliš barvitě. Četla jsem na základě doporučení od ředitele knihkupectví a plánuju přečíst celou sérii.
PS: pobavilo mě, že jeden z hlavních hrdinů je z trutnova, města loupeživých povstalců proti státu, které stíhá mor :D.

05.03.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

To se neochodí, jak by řekl Cimrman. Po každém přečtení najdu něco nového :-)

04.01.2021 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Dnes by to měla být povinná četba pro všechny lidi s volebním právem. Krásně jednoduše vysvětleno naše české chování. A je až děsivé, jak se panu Taberymu povedlo předpovědět, jak se duo Babiš a Zeman budou chovat. Nebo například v knize varuje, že až přijde velký skutečný problém, nastane chaos. Přišla korona... a nastal chaos, neupřímnost, vše, co pan Tabery popisuje, že je naším největším problémem. Teď jsem jen zvědavá, jestli se náš vzorec chování podaří prolomit, nebo musí zase přijít velká sprcha.

11.08.2020 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Další King, který prostě nezklame. Skvěle propracované, dobrá psychologie postav, dobrý nápad. Konec byl možná trochu uspěchaný vzhledem k předchozímu množství stran, ale na druhou stranu, proč se rozepisovat. Doporučuji.

21.07.2020 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Výborná knížka, jestli se to tak dá říct vzhledem k hrůzám, o kterých člověk čte. Obdivuju, jak je kniha psána s nadhledem a musím říct, že jsem za to ráda, protože kdyby to tak nebylo, tak bych ji asi nedočetla. Obdivuju Věru a její sestru, že to zvládly, musely v sobě najít hodně síly. A myslím si, že v dnešní době by to měla být povinná četba pro všechny komunistofily a vyznavače extrémních politických stran a názorů ať už napravo nebo nalevo, nebo na obě strany (pitomiovci).

22.06.2018 5 z 5

Tak tohle se nepovedlo! Knížku jsem původně vůbec nechtěla číst, ale kolegyně mi ji nechala na stole, než odešla, protože jsme se o tom bavily a už mi bylo trapné, že ji mám půjčenou tak dlouho, takže jsem se do toho nakonec pustila. První půlku knížky jsem jako fanoušek původní série Harryho Pottra vyloženě trpěla. Chybělo mi to mistrovské vyprávění J. K. R. Navíc povahy hlavního tria se docela změnily, některé repliky by asi ani nevypustili z úst. Za co dávám hvězdu, je vymyšlená zápletka, i když jisté dítě by se asi těžko mohlo narodit, do dějové linky to nezapadá. Ale ať jen nekritizuji, občas jsem se zasmála, hlavně při vtipech, které házel Ron, protože ten tam jinak k ničemu nebyl.

09.01.2018 1 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Druhá kniha od Herriota a určitě ne poslední. Krásně se to čte, člověk se i něco dozví o zvířatech. Možná se mi líbila i více, než první díl.

15.07.2022 5 z 5

Tak tohle byla pro mě totální novinka. Doteď jsem teda četla knížky o 2.SV z té druhé strany, z pohledu židů a utrpení, které válka přinesla, takže se ke mně tato informace ani neměla jak dostat, ale wow. O užití drog ve válace se vůbec nikde nemluví. Dobrá a mravenčí práce autora. vůbec si nedokážu představit, kolik toho musel pročíst.

20.03.2020 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Další kniha, kterou jsem kdysy četla v rámci povinné četba a nedočetla a teď jsem se k ní zase dostala. Začínám se zamilovávat do literatury kolem "přelomu 19. 20 století. Baví mě ta čeština, sloh, prostě paráda, přeci jen Němcová je prostě paní spisovatelka!

18.08.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tak jsem se konečně dostala k Patrikovi Hartlovi. Knížka je parádní, krásná oddychovka na léto. Závěr epilogu mi přišel trochu na sílu a asi i zbytečný. Dílu to nepřidává žádnou hloubku, spíš to ruší takovou tu pohodu, která z celé knížky sálá.

25.07.2021 5 z 5

Les prízrakov Les prízrakov Juraj Červenák

Tak tento díl jsem slupla jako malinu. Ono se to čte parádně, když znáte město a okolí, kde se to odehrává jako svě boty. Musím říct, že na to, že je autor Slovák, tak si udělal pěkný průzkum a místa popsal velmi dobře. Za mě asi nejlepší díl :-)

30.04.2021 5 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Další díl, který si drží stále stejnou úroveň jako ty předcházející. Paráda. Jdu na další.

01.04.2021 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Tak už je to zase stará dobrá vtipná Luisa. Druhý díl teď chápu jako nutnou výplňovku pro třetí díl. Ten je fajn, zase čtivý. Občas mi vadí ty pasáže, kdy popisuje, co všechno dělá a jak si na vše zvyká apod. přitom uběhne jen týden. Časová linka prostě občas pokulhává, ale jinak parádní!

16.02.2021 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nejdřív jsem viděla film, takže mě nic nepřekvapilo, ale stejně jsem doufala, že to dopadne jinak ;-). Bravurně napsané, mám pár výkrad k překladu "boty na vysoké platformě" se v ČJ opravdu nepoužívá, ale jinak parádní. Strašně čtivé, přečteno za den, což u mě nebývá zvykem. A filmová adaptace se také velmi povedla. Vidím to, že si dám celou sérii. Parádní "oddychovka", i když vás emocionálně vyčerpá :-D, doporučuji.

01.02.2021 5 z 5