rasputin rasputin komentáře u knih

Obavy komisaře Maigreta Obavy komisaře Maigreta Georges Simenon

Moje první přečtená kniha o slavném komisaři. Pověsti o něm nelhaly. Není to až tak úplně napínavé čtení, ale v těch příbězích je něco zvláštního. Mají ducha. Krásně napsané. Už se těším na další.

31.08.2013 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Tak teda jako dobrý. Námět je super, jen mě mrzelo to rozvláčné omílání typu "má mě rád, nemá mě rád, má mě ráda nemá mě ráda". Tím se kniha kategorizuje do knih pro mládež, která právě prožívá období puberty, lásek a problémů s tím spojených. A to si myslím, je velká škoda. Autorka má dar nutit čtenáře zůstat u knihy a číst pořád dál, ale dost mě zklamal hodně nudně roztahaný konec......Ale kdyby to šlo, dal bych hvězdiček 3 a půl.

25.08.2013 3 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Rád bych, aby si tuhle knihu přečetlo co nejvíc mladých lidí a zamysleli se při tom nad tím, jak žijí.....Aby se zamysleli......a nejenom mladí lidé.

07.08.2013 5 z 5

Únos Únos Lee Child

Pokaždé když dočtu další knihu o Jackovi Reacherovi, tak si říkám, že tohle je zatím ta nejlepší kniha o něm. Tentokrát je ten pocit ale mnohem silnější, než jindy.

26.07.2013 5 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Jednoduché, čtivé, zábavné, odpočinkové, lehké čtení obsahující pár životních moudrostí. Po celou dobu, co jsem knihu četl, jsem toužil být tam s těmi indiány a splynout s přírodou.

17.07.2013 4 z 5

Proti všem Proti všem Tom Clancy

Působivé, dramatické, napínavé, poučné, čtivé. Zde se mi opět potvrzuje, že pětistupňové hodnocení je nedostačující. I když je kniha skvělá, nemůžu dát stejný počet bodů, jako třeba Steinbeckovým Hroznům hněvu nebo Kmotrovi od Maria Puzza.

02.07.2013 4 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Na Steinbeckových knihách mě nikdy nepřestanou fascinovat jeho mistrně vykreslené psychologické profily postav. Je to jako by byl každou z nich a mluvil při tom z vlastní zkušenosti a z vlastních zážitků. Tento příběh snad ani není příběhem. Nestane se nic převratného, ale přesto to převrátí několika lidem život naruby. Kniha mě moc bavila, ale určitě nedoporučuju těm, kteří raději knihy plné překvapivých zvratů.

11.06.2013 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Knihu jsem četl, aniž jsem musel. Knihu jsem dočetl, protože jsem chtěl.......a četl jsem jí 3x a určitě si jí přečtu i počtvrté. Není to severská detektivka, je to jednoduchý příběh o nás, o lidech, o našich vlastnostech a každý by se nad ní měl zamyslet, protože je stále aktuální.

28.05.2013 5 z 5

Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Mark Owen (p)

Je to velice čtivá reportáž. Není to kdovíjak literárně hodnotné dílo, ale je to poutavá kniha, která rozhodně zaujme, určitě neurazí a spoustu lidí nadchne. V budoucnu se ke knize určitě ještě vrátím.......Ukazuje se tady, jak málo prostoru máme k hodnocení knih. 3 hvězdičky je málo, pět je zase moc. Dávám čtyři hvězdičky a mám nepříjemný pocit, že knize křivdím.

27.05.2013 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Úžasně poutavé čtení. Kniha se čte "jedním dechem". Je to jedna z těch knih, kvůli kterým se chodí pozdě do práce, protože se čte dlouho do noci. Bohužel mě trochu zklamal konec. Takové úporné. A film? Kdybych nečetl knihu, tak dobrý. Jelikož jsem knihu četl, čekalo mě veliké zklamání.

26.05.2013 4 z 5

Byli jednou dva písaři: Bouvard a Pécuchet Byli jednou dva písaři: Bouvard a Pécuchet Gustave Flaubert

Kniha mě trochu zklamala. Nejspíš díky seriálu s dvěma geniálními herci, kde jim režisér dal volnou ruku v improvizaci. Možná, že televizním zpracováním by nejspíš byl naopak zklamán sám autor knihy. Těžko říci. Nebo snad byla kniha myšlena jako ironická kritika čehosi? Každopádně jsem se po prvních dvou kapitolách začínal ztrácet v obrovském množství detailních informací a spoustu stránek jsem očima jen tak přelétl, protože jsem si byl stoprocentně jistý, že bych toho většinu zapomněl s každým otočením další stránky.

19.05.2013 3 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Hrozně rád bych napsal nějakou hlubokou myšlenku, ale nic mě nenapadá. Ono to asi není ani potřeba. Ten kdo četl, ten ví a kdo nečetl, ať si přečte a bude vědět taky.......Jen jsem byl Johnem Steinbeckem donucen přerovnat knihovnu. Nějak se mi nelíbilo, že by tato kniha měla být jen tak někde nebo kdesi mezi ostatními.

01.05.2013 5 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

16.04.2013 4 z 5

Babbitt Babbitt Sinclair Lewis

Knížku jsem si vzal na dovolenou. Ze začátku dobrý, ale pak jsem toho začal litovat, protože mě to nudilo. Pak mě kniha začala vadit a děsně mě štvala. Posléze jsem zjistil, že mi nevadí kniha, ale Babitt. Ten nudnej páprda, co se pořád přetvařuje a děsně se naparuje. Pak se všechno nějak zvrtlo, já knihu dočetl a v poslední třetině jsem teprve pochopil, proč dostal Sinclair Lewis za tuto knihu Nobelovu cenu.

10.04.2013 4 z 5

Rakovina Rakovina Alexandr Isajevič Solženicyn

Trochu mi dělalo zezačátku problém orientovat se ve jménech a postavách, ale to je nejspíš jen problém s mou pamětí na ruská jména........ Pan Složenicyn mě donutil zamyslet se nad sebou samým. Jestli jsem měl někdy smíšené pocity, pak to bylo právě z této knihy. Nejenom strach z neznámé nemoci, ale i pokora a úcta. Tahle kniha mne dost zasáhla a hodně ovlivnila mé smýšlení a myšlení.

09.04.2013 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Můj těžký přehmat. Přečetl jsem cca 200 stránek a přepadly mě deprese ze ztráty času, který jsem mohl věnovat jiné knize. Dvě stovky stránek věnované popisu absurdně tragických postav, protkané ještě nudnějšími deníky a dopisy tlustého Ignáce. Nejprve jsem četl pln očekávání, které vystřídalo lehké zklamání pozvolna se měnící v nechuť číst až jsem dospěl do stadia, kdy jsem knihu otráveně zavřel . Možná jsem knihu jen četl v nevhodnou dobu, možná jsem měl zatemnělou mysl díky dlouze nekonečné zimě. Rozhodně nechci tvrdit, že je kniha špatná a určitě nechci budoucí čtenáře odradit, ale mě to prostě nebavilo.

31.03.2013 1 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Opět mistrně zachycené absurdnosti života a jak může být někdy osud krutý.

31.03.2013 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Četl jsem dvakrát. Asi každý ví, o čem tato kniha je. Snad jen pro ty, kteří nemají rádi zdlouhavé popisy by kniha mohla být leckdy nudná, ale tak se prostě dříve knihy psaly. Dobře napsaný popis je potřeba pro navození atmosféry a pro umocnění dějů a pocitů a to se Zolovi povedlo skvěle.

31.03.2013 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

....jen si občas říkám, že ten, kdo tohle napsal, nemohl být duševně úplně v pořádku. Anebo byl těžce zhulenej.

31.03.2013 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Hlavu XXII. jsem četl mockrát. Nikdy jsem ji nedočetl dokonce a přesto jí znám téměř celou. Roky jsem jí měl na nočním stolku, jako jeho nedílnou součást a občas jsem ji jen tak nazdařbůh někde otevřel a já četl. Geniální kniha od geniálního autora. Sbírku postav v této knize občas potkávám i v reálném životě. Ať je to Yossarian, Milo Minderbinder, náčelník Bílý polozub nebo Major Major Major. A samotný předpis Hlavy XXII. a jeho nesmyslnost a hloupost zažíváme i v běžném životě i dnes.

28.03.2013 5 z 5