Nelehký den - příběh člena týmu SEAL

Mise, která zabila bin Ládina, v líčení přímého účastníka. Kniha bývalého člena zvláštní jednotky amerického námořnictva Navy Seals, který se účastnil operace vedoucí k zabití Usámy bin Ládina popisuje nejen tuto operaci s krycím názvem Neptunův trojzubec, ale i řadu předchozích nasazení svého týmu, především v Iráku a Afghánistánu. Otevřená výpověď nabízí průběh zabití bin Ládina z pohledu očitého svědka, především je to však zajímavá zpráva o výcviku, každodenním životě i náročných úkolech příslušníků speciálních jednotek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152008/big_nelehky-den-Jqv-152008.png 4.2124
Literatura faktu, Vojenství

Vydáno: , Knižní klub

No Easy Day: The Firsthand Account of the Mission That Killed Osama Bin Laden, 2012

Kniha Nelehký den - příběh člena týmu SEAL

TwoFace
19.03.2021

Kniha dobrá, ale překlad na facku.

pales
01.03.2021

Popisy výcviku SEAL týmů i detailů reálných akcí z Afghanistánu a Iráku (samozřejmě vč. zabití Usama bin Ládina) jsou rozhodně zajímavé.

Literární stránka pokulhává, jazyk i vyprávění jsou spíš ploché, překlad je odbytý a dělal jej někdo bez znalostí vojenské terminologie a problematiky (za všechny uvádím "gerberovy nástroje").

Nečekejte moc, je to spíš "oddychové" čtení, pro fanoušky současného vojenství a operací speciálních jednotek ale můžu doporučit.

petbrab
19.07.2019

Těšil jsem se na ní.
Je to čtivé, ale jako bych čekal více.

Dandula69
17.03.2019

Kniha není špatná, ale Vy, co na ni pějete chválu, neuniklo Vám něco? Ten kdo to překládal, je buď naprostý diletant nebo to překládal Google Translator. Některé věty se prostě nedají. Proč se mohu dočíst, že : rozhodl jsem se, že se po škole připojím k armádě. Trénovali jsme pozemní válku....Takhle by možná mluvil uncle Joe Novacek, jehož děd připlul do USA kolem roku 1912 a dotyčný Novacek by "vzal svůj let přes moře z Šikégou do stouvěžatý matyčka Prejg".Je mi čím dál víc líto, jak z čtenářů dělají nakladatelé či vydavatelé pitomce.Ještě že mám tuto knihu z knihovny, jinak bych těch tří či čtyř stovek velice, velice litoval.

Crozz
26.01.2019

Na knihu sem se těšil, rozhodně nezklamala, ale přesto to nebylo zase tak čtivý jak sem čekal.

ThomasRuhe
17.01.2019

Tohle jsem si chtěl přečíst už docela dlouhou dobu. Skutečné bojové akce, s vrcholným dopadením Usámy bin Ládina. Nakonec mě to nebavilo tak, jak jsem si původně myslel. Asi jsem měl přehnaná očekávání. Takže 3/5.

Peleus
11.11.2018

Autor se bohužel zastavil v půli cesty. Sice chce vyprávět příběh, který se zapsal do dějin boje proti terorismu, ale zároveň urputně chrání citlivé informace nejen co se týče spolubojovníků nebo osobitostí TEAM SIX, ale nechce do knihy zatahovat ani svoje nejbližší.

Americký sniper šel víc s kůží na trh. Stejně tak Pravidlo pěti a pětadvaceti metrů ukázalo lidskou stránku autora s plusy, i minusy povahových rysů kolegů. Obě knihy jsou skutečnou osobní zpovědí.

Nemohu se ubránit pocitu, že forma knižního zpracování záměrně vybízí ke zfilmování popisovaných událostí. Filmaři mají velmi rádi několik časových rovin, ukázky z výcviku a koketování s politikou.

Potud můj názor. Chcete-li si utvořit vlastní, přečtěte si Nelehký den!

Aveli
22.10.2018

Skvělá kniha, která mě oslovila a bavila, i když detaily o zbraních a výstroji mi nic neříkali. Je až s podivem, co vše je někdo schopný podstoupit, aby se stal vojákem SEAL. Pro někoho hrdinové, pro někoho blázni. Ale oni sami si přijdou jako každý druhý, ničím výjimeční.
Líbilo se mi, že kniha nebyla pouze o jedné misi, ale uvede čtenáře do širšího kontextu.