Na východ od ráje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V obsáhlé rodinné kronice, zahrnující události od války Severu proti Jihu až po první světovou válku se autor nechal inspirovat biblickým příběhem Kaina a Ábela. Děj se odehrává v údolí Salinas v severní Kalifornii a román je pohledem do lidského nitra dvou bratrů. Kniha byla úspěšně zfilmována.


https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30595/na-vychod-od-raje-30595.jpg 4.71338
Orig. název:

East of Eden (1952)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (211)

Kniha Na východ od ráje

Přidat komentář
JakeTheDog
16. dubna

Podlé mého existují knihy, které jsou nadčasové a nadžánrové, knihy které překonávají jakékoli škatulky. Jednou z nich je určitě i Na východ od ráje

U knih je pro mne jeden z nejvýraznějších "prvků", který odlišuje dobré a špatné spisovatele to, do jaké míry dokáží "oživit" své postavy. Na literatuře mne především fascinuje to, jak někdo dokáže vytvořit ze změti písmenek "živé, uvěřitelné bytosti", se kterými dokáži prožívat stejně jako s opravdovými lidmi .Steinbeck musel být výborný pozorovatel a znalec lidské povahy, protože v oživování literární postav těžko najít Steinbeckovi konkurenci.

Na východ od ráje je kniha o boji dobra se zlem, který probíhá v každém z nás, o vnitřních rozporech člověka. Kniha plná životní moudrosti. Těžko spočítat okamžiky, kdy jsem knihu během čtení na chvíli odložil a "prožíval". Věřím, že v každém něco zanechá

Elea
12. dubna

Krásná klasika, která nám připomíná, že to jací jsme, není předem dáno, ale je vždy výsledkem našich rozhodnutí.

Karhal
09. dubna

povinná četba.

nelinka
22. března

Nádherná kniha - skvost

Ales.BD
10. března

Velká věc. Někam do dvou třetin jsem si myslel, že se zcela vyrovná třeba Irvingovým Pravidlům moštárny. Bohužel ke konci se mi zdálo, že ztrácí dech. Kdyby kniha skončila uzavřením příběhu Samuela Hamiltona, byla by dokonalá. Dojezd s Aronem a Calebem se mi zdál násilně protahovaný. I tak ale rozhodně stojí za pozornost.

xchose
03. března

Pohodove cteni

javirgo
03. března

Literární klenot, který by neměl chybět v žádné knihovně

kecel12
02. března

Pan Steinbeck napsal dle mého něco, co nemá obdoby. Kniha Na východ od ráje je pro mne ta skutečně nej. Troufám si říci, že jsem přečetl stovky knih, ale stále marně hledám alespoň náznakem něco tak krásně napsaného, jako je kniha Na východ od ráje. Tato kniha má skutečně všechno, co má dobrá kniha mít. Ale především je to kniha, která vás po přečtení neopustí, něco z ní s vámi zůstane na vždy a kdykoliv si na ní vzpomenete, před očima uvidíte vyprahlé vrchy nad úrodným Salinským údolím a usměvavou tvář úžasného člověka Samuela Hamiltona a moudrého Číňana Lee. Často lituji, že jsem neměl možnost se setkat s některými lidmi a mezi mnoha je to právě Samuel Hamilton, Lee a především John Steinbeck.